Marea 1.9 jtd - crijevo intercoolera

Autor Damirowsky, 22 Ožujak 2014, 19:31:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Damirowsky

 :flag:

ja novi a odmah problem  :funny:

naime, (dio) crijevo od intercoolera ili kako već, puklo mi, tako da curi ulje a i gubi snagu. U svakom slučaju nevalja nikako. PokuÅ¡avam da naÄ'em zamjensko ali bez rezultata.

zamolio bih fiatiste ukoliko znaju da ako neko prodaje takvo crijevo (novo ili polovno, radnja ili privatno) da ostavi post. Iako sam iz BiH, riješili bi način transporta.


evo link gdje sam postavio nekoliko slika navedenog crijeva.

http://www.pik.ba/artikal/11515464/crijevo-intercoolera-fiat-marea-1-9-jtd/

zahvalan

kemba

odi u prvu radionu gdje rade auspuhe, nek ti takvo koljeno tog promjera napravi i nekeka zadeblja da se ne izvlaći s gume i milina

skineš crijevo dolje odsječes puknuti dio umjesto njega ubaciš cijev i vozi
najjednostavnije i vjeruj najeftinije
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

alister

Ja sam na svojoj Marei kupio koljeno i ravno crijevo u c-mod-u i napravio sam to crijevo. Stavio jače obujmice koje sam isto tako kupio...

http://www.c-mod.hr/ponuda/tuning/motorni-prostor/silikonska-crijeva/koljena


Damirowsky

#3
hvala na savjetima  :ok:

ne znam kakavo je kod tebe, ali kod mene se komplet crijevo sastoji iz 3 mislim dijela, i ovo koljeno koje je buÅ¡no, ono se skida posebno, kao Å¡to sa i slikao, samo Å¡to mi se čini da su ova silikonska gdje si ti uzeo kratka. Eh ako stavim spojnice, kakv će učinak biti pitanje je, jer tada imam crijevo od 5 dijelova, ali opet u slučaju da nenaÄ'em original, ova solucija ne izgleda loÅ¡e


je'l kod tebe motor 1.9 jtd  81kw, ako je kod tebe crijevo identično s mojim onda nemam brige. Jer naÅ¡ao sam neka crijeva ali ne paÅ¡u, iako su od 1.9 jtd, ali 77kw

alister

Moja marea ja 81KW + chip isto. i imam crijevo od dva koljena i iz tri dijela isto. Kupio sam koljeno u C-mod-u, 54mm promjer koliko se sjećam i ravnu cijev i spojio, koljeno sam ća i rezao jer mi je bilo predugačko. Tako da imam crijevo od 5 dijelova ako gledamo od intercoolera i ne može se pomaknuti ni milimetra. Samo uzmi kvalitetnije obujmice. Crijeva drže do 8 bara. Ja sam prije toga promjenio 2 crijeva jer su mi pucala nakon 2-3 godine i to originalna (ako uopće to više i dobiješ kada kupiš u trgovini)

Budem ti poslikao kasnije pa vidi sam kako sam to složio.

Damirowsky


alister

Sorry na kašnjenju... nisam baš bio uz komp, a ni svoj auto




fiat_fan

Eto. Tko kaže da uvijek mora original? Ovo je baš dobro napravljeno.

Miki

Citat: fiat_fan  u 07 Travanj 2014, 15:49:43
Eto. Tko kaže da uvijek mora original? Ovo je baš dobro napravljeno.
A tko je rekao da ovo nije original? Ja se sječam da su te godine su baÅ¡ takve ugraÄ'ivali  :D
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2