Punto mk2a-kocnice problem

Autor Mahoney, 12 Travanj 2014, 22:15:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mahoney

Imam problem sa kocnicama na Puntu mk2a.Problem je u tome sto mi kocnica propada polako kad je napumpam,a ako je duze ne koristim pa pritisnem propadne do kraja.Kocnice su uzas,zamijenjeno ulje(DOT4 Bosch),stavljene nove disk plocice i obradjeni diskovi.Kocnice su ozracene.Da li neko zna rjesenje mog problema?Da napomenem,problem je poceo prije zamjene ulja,tj nakon stavljanja novih disk plocica.

Boban

Provjeri kočione cilindre na čeljustima. Zna se desiti da ti one mandžete probuÅ¡e ili strunu,pa ti na klip cilindra doÄ'e vlaga i onda on korodira s vanjske strane.
Kako se pločice troše tako je klip sve više i više van cilindra i samim time i veći dio klipa korodira,a kad staviš nove pločice tako moraš i vratit klip malo nazad i tako ti onaj korodirani dio dodje preko gumice i ti nemožeš imati tako pravi potisak,nego ti papučica propada.
Isto tako može ti biti da ti je propiÅ¡ala neka gumica u glavnom kočionom cilindru,ili ti je loÅ¡ spoj izmeÄ'u lajtunga i fiksnih cijevi ili čeljusti.Uglavnom pozorno provijeri svaki kotač da nije kod čeljusti mastan i provijeri sve vodove od kočionog cilindra prema kotačima,ali ja mislim da ti je najvjerojatnije ovo prvo jer si rekao da se to deÅ¡ava od kad si zamijenio pločice.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Mahoney

Provjerit cu sutra,mislim da nigdje ne pusta ulje.Mogu li se gumice na glavnom kocionom mijenjati ili mora sve?Moram opet znaci kupit ulje za kocnice :D

Boban

Trebale bi se gumice dat same zamijenit.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Mahoney

Rijesen problem,mislim da su zadnje pakne bile problem :D .Prestelovano,ozraceno i radi :) .Hvala na savjetima.Moze lock!

Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI