Brava - Muzika: pitanje u vezi kondenzatora

Autor doko1717, 05 Svibanj 2014, 00:57:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

doko1717

Pozdrav ekipi!
Kupio sam kondenzator za auto muziku od 1farada, ima kablove plus i minus i samo da to tako spojim od kondenzatora do pojačala ili ga treba prvo napuniti?
ako ga treba pitanje je kako, ako tko može da pomogne ne zelim to strgat, a novo kupljeno je!


kiky776

napuni ga prije spajanja sa nekom zaruljom pa ga paralelno spoji ... ali bilo bi bolje da si te novce uložio u kvalitetnije sisteme ili radio ...
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Lima_ri

"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

doko1717

radio imam neki lg, USB,-cd čitač,aux, komande se mogu ugraditi..radio brutala 4x65W izlaze!
sub magnat streetracecer 3000 zvučnik je unutra od 1000w 300rms-a
pojačalo neko sharkovo 1400w, 300 rms
kad odvrnem dosta jako znaju mi diode koje mi svjetle pod nogama, tinjati, msm onako kad udari bas znaju smanjiti svjetlo..najviše sam zbog toga kupio kondenzator..msm kolega kupio novi, a nakraju ga nije stavio..
pa ga meni prodao za gajbu pive..

kiky776

neznam baÅ¡ da li će ti se popravit situacija, bit će da je akumulator pri kraju ili alternator slabo puni, a možda i pomogne  :neznam:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Lima_ri

A dali ti svijetla  jako trepere kad pojačaÅ¡?
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

Maverick

Citat: kiky776  u 05 Svibanj 2014, 23:46:31
neznam baÅ¡ da li će ti se popravit situacija, bit će da je akumulator pri kraju ili alternator slabo puni, a možda i pomogne  :neznam:

ja sam imao u svojoj škodi 1 farad kondenzator upravo zbog tog probrema da mi tinjaju svjetla i nestao problem.....ali bio mi je i akumulator pri kraju, ali s tim je držao još godinu i pol.


doko1717

svejtla ne trepere..to mi se samo dešava kad sve što se može popalim u aut i onda muziku navinem onda kad udari bas jako vidi se malo kako nekad diode pod nogama smanje svjetlinu...akumlator je skoro nov, prije godinu kupljen..a altenator sam sad nedavno reparirao,,ima u praznom hodu 14,1V nije ništa u pitanju nego vuče to dosta struje kabal je valda 40-50kvadrata..sve ok..to ću za vikend složiti pa javim utiske..

cicili

ako ti je aku dobar, kablovi odgovarajuce debljine i po ps-u sve pospajano onda nebi trebalo treperit po meni posto to nije neka snaga.


doko1717

#10
ma sve je to ok..te diode što imam pod nogama u autu su mi spojene preko kabla od pojačala pa zato trepere malo..

brakus64

ako imas 50 mm2 kablove ,dobar aku i alternator na tih 300 w rms-a ti se nesmije dogodit da trepere svijetla
jer znam kod sebe kad sam imao spojenog ground zero 3 kw - 1.5 kw rms-a i pojacalo 2 kw rms na 1 ohm nista nije treperilo u autu ..i taj kondenzator prodaj i kupi deitz 25 mm2 kablove i imas dosta za muziku do cca 1-1,5kw rms-a bez problema

doko1717

riješeno bilo je ipak pojačalo u pitanju bilo je slabo, nije imalo 300 rms-a nego 160 i zato je to radilo cijelo vrijeme sa tim diodama, stavljeno pojačalo sad jače i nikakvih problema! hvala svima na savjetima..