Bravo 1.6 sx 98.god - problem sa brojem okretaja

Autor niđo, 06 Svibanj 2014, 17:18:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

niđo

pozdrav imam problem koj mi smeta jako ujutro kad upalim auto sve normalno, kad krenem gas mi se cudno ponasa, stojim na semaforima ili u voznji gas mi se sam poveca na 2000 ili 3000 okretaja, sve to uredu kad ga ugasim i upalim normalno radi. isto tako mi negdje blizu 2000 okretaja auto scukava, ne trokira i neznam kaj bas scukava i to jako, bio sam kod mehanicara da ga spoji na komjuter nezna di je utikac za spajanje, gdje bi se on mogao nalaziti i kak da rjesim ovaj problem ostali, bilo kakav savjet dobro doÄ'e. evo ja sam to objasnio u najlaksem mogucem nacinu kaj mi se dogaÄ'a, auo vozim nekih 2 mjeseca jer sam presao sa opela na fiata pa se bas i ne razumjem u te motore. dagle bilo kakav savjet od vas puno bi mi pomogel. hvala vam unaprijed :)

aintme

Isti problem sam imao sto se tiče variranja obrtaja, nakon sto sam zamjenio klapnu gasa problem skroz rijeÅ¡en.  nemora znacit da je i kod tebe isto to, al po "simptomima" sto si opiso vjerojatno je klapna.
Mozes je i ocistit sto ima sprej za to, vjerujem da ti decki sa foruma budu detaljnije objasnili  ;D

A spajanje na komp, kod mene je kabal bio ispod haube s desne strane di je kao onaj crni poklopac amortizera il  sta je vec.

vjerojatno i grjeÅ¡im,al makar nesto za pocetak   :D

djuzahgt

Trebas ocistiti ova tri senzora na usisu:

-Senzor pozicije leptir gasa
-Ventil kontrole vazduha na ler
-Senzor temperature usisnog zraka

niđo

hmm jel moze neka slika ili kaj di bi se to sve moglo nalaziti, a ovaj kabel kaj se spaja na kompjuter nije mi u onoj crnoj kutiji kraja amortizera :)

fiat_fan

Možda je kabel kao i kod 1.4 - otprilike izmeÄ'u posuda servo i kočionog ulja (ne znam sad napamet je li položaj tih posuda isti kod 1.4 i 1.6). Provjeri.

djuzahgt

#5
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/t1.0-9/10336828_850828064931617_3675804112296736331_n.jpg?oh=b996c4e907cf0b27041de223021c84da&oe=53DC1FE1

BROJ 18 - Senzor pozicije leptir gasa
BROJ 11 - Ventil kontrole vazduha na ler
BROJ 15 - Senzor temperature usisnog zraka

djuzahgt

Kad to sve ocistis, onda moras odraditi kalibraciju.
Obrtaji moraju biti mirni i biti oko 850 (+/- 50)


djuzahgt


niđo

heh nebrem videti slike :), ma bil sam kod mehanicara veli da je to neki stariji tip da nema onaj standardni skart prikljucak, e sad da idem u neki ovlasteni servis kolko bi me to doslo nebi znal. a sad cujem ko da mi na kompresiju radi tak se cuje iz aspuha, da nije mozda srednji lonac zastopani?a i veli da si moram stelati paljenje, a danas je sve kompjuterski, pa mislim da mi je jedini izbor spajanje na kompjuter?:)

djuzahgt

Svasta nesto to moze biti, traziti dzek za dijagnostiku, bez njega nista. Imali su i stariji modeli, tako da mora imati i ta godina koja je kod tebe.

Nalazi se od prilike na sredini skroz do sajbe. To sve pregledaj dobro, mali je dzek pa se tesko nadje.

franjo-fritz

Citat: djuzahgt  u 08 Svibanj 2014, 11:04:39
Trebas ocistiti ova tri senzora na usisu:

-Senzor pozicije leptir gasa
-Ventil kontrole vazduha na ler
-Senzor temperature usisnog zraka
. Sve ovo navedeno,+ negdje vuče fals zrak ,na Nekom od navedenom segmentu,ili usisnoj grani.djek za diagnostiku ti je kod posude za kociono ulje.tri pinski
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

djuzahgt

Mozda je dzek neko pomjerio, uglavnom pretrazi dobro negdje do sajbe mora biti, tri pina vecinom crvene boje.
Zna kod Fiata pucati plasticni usis, pregledaj i njega.