Marea Weekend - lupanje prednjeg kraja

Autor alister, 16 Svibanj 2014, 18:36:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alister

Pozdrav svima...

Pitanje oko balans štange na mojoj Marei. Dosta cesto mi odlaze stabilizatori i onda počinje ono iritantno lupkanje kada se prelazi preko neravnina, u biti više vremena neki klinac lupa nego obrnuto. Promijenio sam amortizere i opruge, stabilizatore, vilice, gumice na balans štangi i nakon 2 mjeseca počelo lupati. Onda sam nešto našao na netu da se balans štanga zna uzrokovati taj problem jer se počne micati lijevo desno i tako uništava stabilizatore. Da li je to nekome poznato? Kako ju fiksirati da mi to ne radi više, ako je u tome problem?

vlatko11

Ostaje ti samo probat s drugom balans stangom.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Memphis

Ma nije ti to do toga ...  stavi kvalitetnije stabilizatore ... npr. delphi, febi

alister

Sada sam stavio Moog, mislimda se tako zove marka, ali nakon 3 mjeseca je pocelo lagano lupkanje. A onda sve jace i jace... a ovo sam vidio da su ljudi na fiat forumu u Srbiji radili

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

allenp

meni danas nešto prolupalo, rekao bih s prednje lijeve strane i mislim kotač ili nešto u blizini.

prvo sam mislio da je balansiranje gume u pitanju ali onda je lupanje postalo glasnije, najglasnije pri 50kmh, muklo tupo onako nekako vu-vu-vu-vu, što brže ideš brže se čuje.

mislim da nije ležaj jer se s povećanjem brzine ne pojačava intenzitet nego se na točno odreÄ'enoj brzini najglasnije čuje, kao kad su gume u pitanju ali mislim da ovdje nisu.

mislim da nije ni homokinetički jer se čuje na ravnoj cesti kao i u zavojima, ako je brzina baš ta.

znači podsječa na nebalansirane ili jajaste gume ili udarenu felgu koja baca ali glasnije se čuje.

mrdao sam po ovjesu i kotaču i prilikom bočnog zaljuljavanja auta osjetim malo lufta u kotaču na vozačkoj strani dok na suvozačkoj ne, no taj luft nisam siguran je li dovoljan da uzrokuje tako glasno vu-vukanje.

po osjećaju rekao bih cca 1-2mm lufta na spoju felge sa diskom ili nečim unutar felge...

što sve može biti?

allenp

bio otpušten prednji lijevi kotač!!

kiky776

je izletio ili si na vrijeme primjetio ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

allenp

hvala armiji na izumu internet jer bez njega bi izletio, ne bi se vjerojatno sam na vrijeme sjetio.
našao na netu provjeriio i vatra!
radi.