Stilo Multijet 140 KS potrošnja

Autor alenzg, 17 Svibanj 2014, 00:18:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

alenzg

Pozdrav svima,

odnedavno sam vlasnik Stila Multijet 140 ks, 2005 godina. Kupljen preko Njuškala, učinio mi se vrlo povoljan, 2005. godina, jako dobro očuvan iznutra i izvana, 158 tisuća km (ako je za vjerovati), puno opreme - panorama krov-doduše kasnije skužio da ne radi :(, parking senzori, CD changer... ukupno 4700 eura + prijenos.
Uglavnom, auto ide ko zmaj, navukao sam ga do 210 po cajgeru bez problema do Bregane, motor mirno radi, ne dimi... doduše, nekako mi se čini malo trom u prvoj i drugoj do nekih 2000 okretaja, na samom startu na semaforu peru me često dosta slabiji auti (bar koliko mi se čini odokativno, nikad ne znaš što je ispod haube) - moguće turbo rupa?

Sve u svemu, do sad nisam naÅ¡ao značajniju zamjerku, osim jedne - potroÅ¡nja mi se čini poprilična. Koliko sam do sada izmjerio, na dva tanka - otvorena (autocesta do Pirovca, prosječno oko 130 vozio)  6.5, kombinirana 7.4 (jedan tank točno oko pola autocesta s mora natrag, ostatak Zagreb gradska), za gradsku joÅ¡ nemam pouzdan podatak (na cijelom tanku), ali prema jednoj Å¡tih probi na nekoliko litara, rekao bih oko 9.5.

Da li je to puno, s obzirom na to da su na autu i dalje zimske gume (ljetne nema, trebam ih nabavit tek) i da bi trebalo uskoro mali servis napravit (ulje+filterijada)?
Ako je puno, što eventualno može biti uzrok i da li se išta može napravit po tom pitanju?

buzz11

Taj motor je odlican. 158 tkm za njega je, tek se razradio kako treba. Do 2000 je u principu malo trom, al prima li gas veselo ili onako kao da se muci? Moze bit do EGR-a, MAF, MAP i tako.
Kako si mjerio potrosnju? Pun do cepa, ispraznis pa opet pun? Board comp nemoj gledat. uvijek laze. Ako je zaista 9.5 onda je malo puno, a uzroka ima raznih. Na dijagnostiku i bok.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

cupavica lorena

s tim motorom u ZG 9 litara je normalna potrosnja,ako imas malo tezu nogu na gasu trosi i vise,ako ces ga voziti duze vrijeme na otvorenom ces nauciti voziti da trosi manje
ako nemate hobi,kupite fiat

alenzg

Citat: buzz11  u 17 Svibanj 2014, 00:54:54
Taj motor je odlican. 158 tkm za njega je, tek se razradio kako treba. Do 2000 je u principu malo trom, al prima li gas veselo ili onako kao da se muci? Moze bit do EGR-a, MAF, MAP i tako.
Kako si mjerio potrosnju? Pun do cepa, ispraznis pa opet pun? Board comp nemoj gledat. uvijek laze. Ako je zaista 9.5 onda je malo puno, a uzroka ima raznih. Na dijagnostiku i bok.

Pa negdje nakon 2000 prima odlično, fakat lijepi za sic kad ga se stisne...potrošnju sam mjerio po tom principu, do čepa, kilometri izmjereni pa opet do čepa, s tim da sam za gradsku to radio na malom uzorku, nekih 9 litara sam ga nadopunio samo, vidjet ću na slijedećem tanku pouzdanije jer ne namjeravam negdje van grada u slijedećih par tjedana.

alenzg

Citat: cupavica lorena  u 17 Svibanj 2014, 11:47:02
s tim motorom u ZG 9 litara je normalna potrosnja,ako imas malo tezu nogu na gasu trosi i vise,ako ces ga voziti duze vrijeme na otvorenom ces nauciti voziti da trosi manje

znam, nastojim fakat lagano s njim po gradu, šaltanje strogo na 2000, vožnja u petoj na 80 km/h već itd. baš zato mi se i čini puno, na otvorenom i nije tak loše čak

buzz11

Citat: alenzg  u 17 Svibanj 2014, 16:27:00
Pa negdje nakon 2000 prima odlično, fakat lijepi za sic kad ga se stisne...potrošnju sam mjerio po tom principu, do čepa, kilometri izmjereni pa opet do čepa, s tim da sam za gradsku to radio na malom uzorku, nekih 9 litara sam ga nadopunio samo, vidjet ću na slijedećem tanku pouzdanije jer ne namjeravam negdje van grada u slijedećih par tjedana.

Ako krenes malo zesce, jel cupa ili kao da se zadavi, a onda naglo pocne cupat?
Sta se potrosnje tice po gradu, samo gazi. Neces puno dobit ciclanjem.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

alenzg

Citat: buzz11  u 17 Svibanj 2014, 17:45:04
Ako krenes malo zesce, jel cupa ili kao da se zadavi, a onda naglo pocne cupat?
Sta se potrosnje tice po gradu, samo gazi. Neces puno dobit ciclanjem.

Pa velim, zavisi na kojim je okretajima...ako je dosta ispod 2000, pogotovo ispod 1500 davi se malo u početku na nagli pritisak gasa a onda poleti kad dostigne 2000. Ako je iznad toga u startu, odmah vuče ko lud...


Citat: buzz11  u 17 Svibanj 2014, 17:45:04
Ako krenes malo zesce, jel cupa ili kao da se zadavi, a onda naglo pocne cupat?
Sta se potrosnje tice po gradu, samo gazi. Neces puno dobit ciclanjem.

Pa velim, zavisi na kojim je okretajima...ako je dosta ispod 2000, pogotovo ispod 1500 davi se malo u početku na nagli pritisak gasa a onda poleti kad dostigne 2000. Ako je iznad toga u startu, odmah vuče ko lud...

No, od jučer mi je potrošnja postala nažalost sporedna briga...počelo kvačilo zaj....avat, mučim se ko Isus skoro na svakom semaforu krenut, neće u brzinu ubacit, polomio sam ruku danas do posla. I ne samo u prvu, nego u bilo koju i kad je u vožnji, ko da k... na suho guram (s oproštenjem). Zanimljivo, kad je motor ugašen i stisne se kvačilo, može se normalno šaltat, ide glatko ko maslac.
Iako nisam baš najupućeniji u automehaniku, nešto sam pročitao da taj Stilo ima plivajući zamajac (štogod to bilo, ali ne zvuči jeftino), tako da se počinjem bojat polako da ne ispadne ono što se činilo u početku kao povoljna prilika na kraju skuplja pita nego tepsija...



draĹžen

Po ovim simptomima ne odvaja ti kvacilo. Vjerovatno korpa zeza. Nemoj se tako voziti da getribu ne sjebes skroz. Plivajuci zamajac mozda je i dobar. Vidjeti ces kad se raskopa.

buzz11

Citat: alenzg  u 19 Svibanj 2014, 07:36:19
Pa velim, zavisi na kojim je okretajima...ako je dosta ispod 2000, pogotovo ispod 1500 davi se malo u početku na nagli pritisak gasa a onda poleti kad dostigne 2000. Ako je iznad toga u startu, odmah vuče ko lud...

No, od jučer mi je potrošnja postala nažalost sporedna briga...počelo kvačilo zaj....avat, mučim se ko Isus skoro na svakom semaforu krenut, neće u brzinu ubacit, polomio sam ruku danas do posla. I ne samo u prvu, nego u bilo koju i kad je u vožnji, ko da k... na suho guram (s oproštenjem). Zanimljivo, kad je motor ugašen i stisne se kvačilo, može se normalno šaltat, ide glatko ko maslac.
Iako nisam baš najupućeniji u automehaniku, nešto sam pročitao da taj Stilo ima plivajući zamajac (štogod to bilo, ali ne zvuči jeftino), tako da se počinjem bojat polako da ne ispadne ono što se činilo u početku kao povoljna prilika na kraju skuplja pita nego tepsija...

Ako se do 2000 davi i onda naglo cupa moga bi bit EGR.

Imas tzv dvomaseni oliti dual mass zamajac. Kad ode neki od simptoma su, auto se stepe kad ga palis i gazis uz zvuk kao da zastruze metal o metal, na ler gasu auto se ljulja, kad kreces onda krece uz trzaje itd.
Po meni prije da je korpa otisla. Zna se desit da drug lezaj prode kroz pera pa ih ne stisne do kraja. Kad je ugasen onda lako salta jer se nista ne vrti.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

alenzg

Citat: buzz11  u 19 Svibanj 2014, 09:49:01
Ako se do 2000 davi i onda naglo cupa moga bi bit EGR.

Imas tzv dvomaseni oliti dual mass zamajac. Kad ode neki od simptoma su, auto se stepe kad ga palis i gazis uz zvuk kao da zastruze metal o metal, na ler gasu auto se ljulja, kad kreces onda krece uz trzaje itd.
Po meni prije da je korpa otisla. Zna se desit da drug lezaj prode kroz pera pa ih ne stisne do kraja. Kad je ugasen onda lako salta jer se nista ne vrti.

Dijagnoza službena najgora moguća (kod Đačića): komplet set kvačila s potisnim ležajem + taj "zamašnjak s dvije mase", ukupno s radom 9,5 tisuća kuna (s tim da nisu original dijelovi).
Sad se ne moram pitat više zašto sam ga dobio soma eura jeftinije od kataloške procjene, mogu ga odmah "proslijedit" natrag na Njuškalo :(

buzz11

Daj odi kod Bertola nek ti pogleda. Kak je zakljucio da je sve umrlo?
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

alenzg

Citat: buzz11  u 20 Svibanj 2014, 14:34:24
Daj odi kod Bertola nek ti pogleda. Kak je zakljucio da je sve umrlo?


Pojma nemam, valjda ga je rastavio jbg. Uglavnom, mailao mi službenu ponudu na 9,5 soma kuna s PDVom (set kvačila, potisni ležaj, zamašnjak s dvije mase + 8 sati rada)

cupavica lorena

javi mi cijenu na pp za auto,ako je na prodaju
ako nemate hobi,kupite fiat

Tropix

kod mene je 150ks isto se tako ponasa malo je ljen na startu ali poslje 1.5k 2k obrtaja on dobija bas snagu i lijepi sve do 180 :D

hoce potrosit to je cudo i ja sam se zaletio za ovaj model misleci drugacije o njemu a dobio sam lijeno auto na startu i trosi ko lud, prije sam imao punta 1.9 80ks + chip on je isao ko zrno a trosio 6 7 a ovaj ne ide tezak lijen i jos guta 8.5 9 :/ jbg

jos plutajuci zamajac ma samo da te glava zaboli :*

M.P.

vi bi auto od 150ks, koji ima 1200 i više kg, koji troši 5l i manje u svim režimima ? smanjite očekivanja pa će auto bit ok