Fiat Doblo-prilagođen za invalidska kolica

Autor mr.Hyde, 23 Svibanj 2014, 10:04:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mr.Hyde

Ove teme joÅ¡ nema,pa da ju otvorim. Ja sam osoba sa invaliditetom i imam elektromotorna kolica koja nikako nisu pogodna za prijevoz u bunkeru nekog auta,pa mi je želja Fiat Doblo prilagoÄ'en za kolica.
Pitanje je samo koji,pa vas pitam da li možda netko zna da li Fiat Doblo povišeni (slika 1) prolazi homogalizaciju i sve te pravne stvari da se može registrirati kod nas. Ili da se upustim u preradu običnog Dobla (slika 2),što financijski iznosi oko 5000 eura.
Možda ako netko ima nacrte za preradu starijeg Dobla (slika 3), to bi mi znatno smanjilo novčane izdatke.
Želio bih čuti i vaša mišljenja,možda netko ima takav Doblo,pa da mi da info iz prve ruke.
Hvala unaprijed


slika 1



slika 2



slika 3


buzz11

Mislim da nebi trebalo biti problema sa homologacijom takvog automobila. To je automobil specijalne namjene i obicno se drugacije tretiraju. Medutim ako je dobar u Italiji onda nema niti jednog, jedinog razloga da ne bude i kod nas. Sada jos i vise od kada smo u EU. Neka pravila igre se moraju postivat.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

mr.Hyde

I ja mislim da je tako,ali sa našom birokracijom nikad neznaš.
Poslao sam mail HAK-u prije 4 dana ali mi još nisu odgovorili.

buzz11

A i inace su brzi  :facepalm: tako da ces vjerojatno sacekat jos koji dan
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

zzip

ja imam 2 dobloa i visokog i niskog.. oba su godište 2008 pa prvi sljedeći put kad budem išao u rijeku kod mojih se možemo negdje naći i da vidiš na autu sve što te zanima... za sad znam da sam dole opet (jučer sam bio ali sa puntom) 12.7. samo neznam još sa čime idem.. pa se lako čujemo...

sa druge strane ako nešto treba premjeriti u autu, samo reci...

mr.Hyde

zzip Hvala
Poslat ću ti poruku

Dobio sam mail od Autocomerce Hrvatska,gdje sam dobio odgovor da i stara linija povišenog Dobla prolazi homogalizaciju.



mr.Hyde

RazmiÅ¡ljao sam o svemu,već me i glava boli od razmiÅ¡ljanja  :facepalm:

mr.Hyde

Nakon više od godine dana našao sam auto, povišeni Fiat Doblo panorama, 2008 godište, benzin-plin.
Rampa je izradi i ubrzo ću biti mobilan.


Mike20

 :resp
Pa Jel stvarno toliko bilo problema oko naše birokracije tijekom tog vremena, ili si to rješavao bez žurbe?
Btw baš dobro izgleda auto, ta novija linija, boja, nadogradnja mu paše. To je 1.4 77ks motor s tvorničkim plinom ili?

topolino

Sumnjam da je birokracija, jednostavo ih nema toliko. Do sada sam vidio samo jedan na cesti u selu kod fazane. Benzinac/plin, panorama i prilagoden za invalide.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mr.Hyde

Citat: Mike20  u 09 Rujan 2015, 15:21:07
:resp
Pa Jel stvarno toliko bilo problema oko naše birokracije tijekom tog vremena, ili si to rješavao bez žurbe?
Btw baš dobro izgleda auto, ta novija linija, boja, nadogradnja mu paše. To je 1.4 77ks motor s tvorničkim plinom ili?

Nije baš bilo problema, nego ih je teško nać. U italiji su sa rampom iznad 10000 eura.
Ovo je čovjek uvezao prije koju godinu.
motor 1.4, sa tvorničkim plinom.
Je da ima 260000 ali je odličan.

mr.Hyde

Citat: topolino  u 09 Rujan 2015, 21:30:44
Sumnjam da je birokracija, jednostavo ih nema toliko. Do sada sam vidio samo jedan na cesti u selu kod fazane. Benzinac/plin, panorama i prilagoden za invalide.

Odkad ga imam, vidio sam još jedan u Rijeci.

Mike20

To je 1.4 8v motor, jeftin i jednostavan za održavanje tak da kilometri nisu problem