Fiat Stilo 1.4 16v - pali se lampica od ulja

Autor veliko_pile, 23 Svibanj 2014, 22:15:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

veliko_pile

Pozdrav,

muci me ulje motora, imam Stila 1.4 benzinca, poceo sam primjetit da mi se pali zarulja ulja kad udem malo jace u zavoj i kad se auto nagne na bok, i nakon toga odma se ugasi.

Provjerio sam razinu ulja i nisam nikako mogao vidjet kolicinu na stapu, sad dal sam blesav i corav ali nista.

Nadolio sam malo po malo i provjeravao svakih par minuta dok se slegne, dosao sam do 1L i jos uvijek nema znaka na stapu, nebi htio nadolit previse pa da bude problema.

Sad nakon te 1L u zavojima se vise ne pali lampica, dodao bi jos ali strah me da ne pretjeram.

Hvala na pomoci

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Prijeko

Sipaj dok ne doÄ'e na odreÄ'eni nivo.
Ne igraj se zbog par eura

sava999

tako i meni bilo, samo 1.6 motor, kao sto neko rece fali ti mnogo vise od litre. meni se pocela tako paliti lampica kad je bilo malo vise od litre ulja u motoru a max je na nesto manje od 4

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk


dinko1981

Jbt pa ulje treba provjerit koji put pa čak i promjenit a ne čekat da se upali 'rezerva'

elak

stari moj fiat ti je to,po njegovim knjigana kaže da je na svakih 1000 km. preÄ'enih potroÅ¡nja ulja 400 grama, kaže da je to uobićajno i da ovisi o stilu vožnje i uvjetima koriÅ¡tenja vozila

chrisRi

Gledaj ulje svakih 500 km dok ne ustanovis potrosnju ulja.Pa jbt ovo su osnove koristenja auta.U stila ti ide oko 3l 5w40 A3/B4 ulja na izmjeni sa filterom. :ok:

dinko1981

Ma kakve gluposti da auto tako troši ulje i da je to normalno pa makar se on zvao fiat, da izmedju dvije zamjene padne debelo ispod minimuma taj mora da dimi ko rafinerija ili ostavlja lokve ili ulje mjenja svakih 50-60 tisuća bez kontrole pa šta bude da bude

Puntach

Za pocetak provjeri ulje dok je motor hladan...

Sent from my HTC One X using Tapatalk

PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

franjo-fritz

Citat: dinko1981  u 24 Svibanj 2014, 16:15:31
Ma kakve gluposti da auto tako troši ulje i da je to normalno pa makar se on zvao fiat, da izmedju dvije zamjene padne debelo ispod minimuma taj mora da dimi ko rafinerija ili ostavlja lokve ili ulje mjenja svakih 50-60 tisuća bez kontrole pa šta bude da bude
. Nije pravilo...svako ulje hlapi,troši se,a možda negdje i pomalo curka
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

jasamtaj

naj bolje ti ispusti sve ulje pa ces vidjeti koliko ga ima pa sa njim natrag u motor do max i po gasu

chrisRi

Mali motori(fire,zetec,etc.),imaju mali kapacitet ulja,16 ventila visokoturazhi motori uglavnom trose ulje zbog same konstrukcije.2.9l u motoru i jedna litra od min do max na sipci plus ne pracenje potrosnje dovede do ovoga.I ova primjedba kao fiat je to ne stoji jer unatoc falingama koje fiat ima medju njima motori nisu sigurno.

cicili

Nemora dimit, i moj trosi ulja i ne dimi motor je isti 1.4 i vec 50 tkm trosi uvijek isto.

Prijeko

Ako ga voziš u visokim obrtajima, onda zasigurno ima i visoku potrošnju, kako goriva, tako i ulja :)

Alien

Prijatelju na Grande 1.4 8v se počela palit lampica ulja u zavojima. Na štapiću nije bilo ništa. Kad sam ispustio ulje isteklo ga je 6 dcl + filter. Znači da mu je falilo oko 2 l ulja u motoru. Motor je imao oko 40 000 km. Nije gledao niti mjenjao ulje dvije godine.