Marea 1.6 16v - ulje

Autor alstajdu, 25 Svibanj 2014, 08:51:02

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alstajdu

Pozdrav. Koje ulje koristite za te motore? BivÅ¡i vlasnik je koristio deltu 5. ja sam stavio 10w40. I prije i nakon zamjene mi se dogaÄ'a da se na leru lagano pali lampica od ulja kad je motor vruć ( gradska vožnja kreni-stani ). Indikator sam promjenio,ali opet isto. Jel ulje možda prerijetko ili uljna pumpa malo slabi?
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

franjo-fritz

Delta hvala ne..jedino u motokultivator..a jesi mjenjo filter?
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

chrisRi

Paljenje lampice na leru nije dobar znak.Mom frendu je protukao motor brzo nakon tog simptoma jer tip prije njega nije promijenio ulje 60 tkm.,ali je bio najjeftiniji bravo sa klimom pa ga je uzeo.Ja bi stavio seleniu hpx 20w50 unutra,ima dobre aditive za potrosene motore i viskozitet.Sretno  :ok:

FileFixer

Kad se meni na Tipu palila lampica u leru, a bilo je ulja u motoru, otišla je pumpa ulja. Lopatice pumpe su otišle i pumpa nije mogla nabijati pritisak ulja... Pod HITNO mijenjati pumpu ulja.

                          E=mC^2 +/-3dB

NikolaST

Delta 5??? To samo u golfa 1 diesel...
Na tvom mjestu od sad samo Selenia 20K i Abro aditiv za ulje (mala limenka od po litre)  :ok:
assumption is the mother of all fuckups

chrisRi

Ja ne bih rekao da je pumpa ako se pali lampica od tlaka samo u leru i na vruce ulje.Tu je stvar u tolerancijama,pumpa ne stigne nadrukati tlak u leru.Naravno mozda grijesim ali ja bi probao sa hpx i mahle filterom.Meni je to rijesilo problem na alfi 33.A 20k nije neko spektakularno ulje,postoje bolja i sa boljim spec za manje love.Puno twin spark radilica je platilo mozda i zbog njega.

alstajdu

Zato i sumnjam na ulje. da je pumpa dogaÄ'alo bi se stalno. A i ulje sam kupio pravo,LOTOS. Lampica se ne upali nego lagano žmirka i to samo nekad. Makar to ulje mi se pokazalo dobro u td-motoru. Nekako je tiÅ¡e radio s njim.
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

chrisRi

Ma gledaj da je motor tip top on nebi palio lampicu ni na 5w30 a ne na 10w40.Ali nije zato i preporuka za hpx.Probaj meni je alfa odvrtila 70000 km nakon toga. ;)

dinko1981

Možda takoÄ'er skinut karter i sve očistit od taloga, pogotovo pumpu a ako ima opcija za 1.6 stavit duži filter ulja. Nakon toga izmjerit tlak ulja i ako ne Å¡tima promjenit pumpu, barem bi ja to probao

FileFixer

I da je voda u sistemu umjesto ulja, ako je pumpa dobra moralo bi nadrukati pritisak. Pomirite se s tim da je pumpa rekla bye-bye.
@ ChrisRi:
Puno je TwinSpark radilica platilo prvenstveno radi lošeg podmazivanja letečih ležajeva koje je loše konstrukcijski riješeno. ista stvar je i sa bregastim osovinama na Bravu 1.4 12v, isto loše konstrukcijski riješeno.

                          E=mC^2 +/-3dB

chrisRi

Ja sam mjenao letece i mjenjao brtvu na svom ts na 150000.Leteci nisu bili potroseni a cilindi su imali tragove honovanja.Moja alfa nije vozila na 20k s intervalom od 20000 sta je neki debil u fiatu preporucio nego na castrol rs 10w60.Auto koji se vrti na 7300 okr. ne moze voziti na pisalinu od selenije koja se raspadne nakon 7-8tisuca.Svatko ima pravo na svoje misljenje :ok:

franjo-fritz

Ja na svojoj alfi nisam još Nista mjenjao.a ima valjda 181 000. E sad jedno je šaht blok a drugo alu,što je slučaj kod mene.ja ima alu i na tom bloku neodlaze tako lako lezajevi dog na drugima da
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks