Bravo T-jet 150 - flashlube?

Autor tduic, 04 Lipanj 2014, 13:03:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tduic

Pozdrav,
evo vec 83000 km je presao Bravo t-jet sport 150 ks s lovato easy fast lpg sistemom. Do prije godinu dana sam katolicki redovno dolijevao flashlube. I stalno razmisljao da li mi to treba ili ne? Servis koji je ugradio plin (B.I.L. Fazana) je rekao (naravno) da treba. A uvijek citam da posebice talijanski motori imaju dovoljno cvrste dosjede ventila i da to nije potrebno. A opet, radi se o relativno dosta termicki opterecenom motoru.
Eto, dakle, da nastavim s flashlubeom ili mogu to zaboravit?

cicili

A gle ako su ti rekli onda koristi. Znam da je malo skupo ulje ali bolje i to nego glavu radit. :D

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk


tduic

Problem je sto su to rekli oni koji od toga imaju direktne koristi, a ne moze nastetiti. Bas i nisu 100% mjerodavni.

markohemarko

Temperatura izgaranja plina je veća nego li kod benzina, ventili su više toplinski opterećeni.
Ukratko, trebaš dolijevati ulje i nemoj štediti na tome.

chrisRi

Fiati inace nisu trebali flash lube,mislim stariji ali tvoj je turbo nove generacije,stavljaj a za pravi savjet zovi u Potpican znas koga

tduic

Boyski?


Sent from my iPhone using Tapatalk

chrisRi

Zovi njega,tip je ok i enciklopedija za plin.

Puntigamer

Vozim isto t-jet 150 2008.g. i plin je odmah ugraÄ'en (lovato easy fast, s dodatnim grijačem plina) i tad je stavljen FL i kako se potroÅ¡ilo ulje u kantici oni Å¡arafić je samo zatvoren, sad je na satu nekih 123k km i nikakvih problema.

zzip

ja sam skinuo i bacio.. i ništa se nije desilo... još...

gt3

imam plin od prvog kilometra i sad sam na 115k. malo sam smanjio protok, tak da trosi oko 2 litre godisnje. ne moze skodit, a 200 kn godisnje nije strasan trosak.

tduic


Citat: gt3  u 05 Lipanj 2014, 07:41:12
imam plin od prvog kilometra i sad sam na 115k. malo sam smanjio protok, tak da trosi oko 2 litre godisnje. ne moze skodit, a 200 kn godisnje nije strasan trosak.

Tako sam i ja bio napravio. A nis, tjemo kupit. Ima neki link u HR ili vani dje je jeftinije ili moram skocit u servis? Kolko je bila ona boca od litre, nekih 100 i nedto kn?


Sent from my iPhone using Tapatalk

cicili

kod boyskog je ja mislim 80kn 0,5l, tolika je boca na autu za ulje.

ja sam u svog ugradio flas lube, kao ajde kad vec ugradujem nek stavi i to kad je vec cijena bila ista stavio ne stavio.

i naravno to ulje jedino on naspe kad odem na servis. :D

ali to nisu isti motori i za mog niti ne treba.