Bravo 1.6 16v ´97- izmjena kuplung seta

Autor pekar, 16 Srpanj 2014, 11:56:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

pekar

Pozdrav,
trebao bi napravit izmjenu kuplung seta, pa me zanima da li ima neko za preporuku koga gdje bi se to moglo obaviti?
Materijal je kupljen samo trebam ruke.

Dodatno bi me zanimalo da li postoji opcija da se 5. brzina produži(znači da joj se produži hod) jer mi je sada peta na 3000 okretaja, a vozim 85-90km/h?
kak taj svemir i sve to?
Suha krpa na dnu mora, a i ne mora!

the-rider

nije ti onda org mjenjac, 100 kmh je oko 3200 okretaja
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

pekar

Zaista neznam, neki su rekli da je možda od maree jer ona ima kao kraći omjer brzina... u principu meni bi bilo idealno samo da se 5 brzina nekako rastegne da mogu na autoput, a ne ovako.
kak taj svemir i sve to?
Suha krpa na dnu mora, a i ne mora!

the-rider

vjerovatno, od karavana, ona ima krace brzine
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dox666

točno. marea ima krace brzine, vjerovatno imas njen mjenjac. produžavanje brzine nema smisla kad mozes nabavit drugi originalni bravo mjenjač za 400 kn. bas sam danas vidio da neko na forumu prodaje mjenjač za 400 kn.
za izmjenu kuplung seta ne mogu ti preporucit nikog drugog osim SEB-a (bertol automobili) malo dalje od zg al sudeci po iskustvima, neces pozaliti  :)

KKIIKKII

ja sam sebi stavio 5 brzinu od maree karavan 1.6, na svoju bravu 1,6. i skinuo sam oko 250 okretaja u 5

brzini i normalno da je auto malo tiši.

u 5-oj na 80 km/h je oko 2100- 2200 okretaja


to sad ispada ko  da je 6 brzina,

za lagano kruzanje po cesti je čist ok, al ako želim pretjecati u 5-oj, npr. na 100km/h, dosta dugo to traje,
1998 god **** 348000 km ****