punto mk2b 'kuckanje' u kotaču

Autor Wayfarer, 17 Srpanj 2014, 19:41:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Wayfarer

Pozdrav!
Vlasnik sam punta mk2b cca 2 mjeseca i unazad 3 dana mi se pojavio problem. Naime, kada skrećem lijevo čuje se kuckanje koje se podudara sa brzinom kretanja kotača. Zvuk dolazi sa desne strane, i ne mora biti volan smotan ful lijevo da se čuje, dovoljno je da samo malo nakrenem volan lijevo. Najprije sam pomislio da je možda riječ o kinetičkom zglobu, ali na staroj fiesti kada mi je otišao zglob kuckanje se čulo tek pri podosta smotanom volanu i bilo je nekak, jače, metalnije, ovo je nekako više plastični (?) zvuk...

negdje na forumu sam našao na ovu informaciju

Citat: vjetrim  u 04 Prosinac 2012, 17:19:55
homokinetički za drobljenje, i ležajevi amortizera za lupkanje.

Da li bi to prema mom opisu onda mogli biti ležajevi amortizera? Mogu li to sam nekako provjeriti?

Punto je 1.2 8v ako to šta znači..

cicili

Lezaj amortizera bi se cuo kod samog motanja nevezano za brzinu kojom se kreces, tj i kad stojis na mjestu.

alister

Ležaj kotaca ti se vjerojatno čuje tako

Wayfarer

#3
Digo sam auto na dizalicu i kad sam rukom zavrtio kotač nije se čulo nikakvo kuckanje već nekakvo struganje, slično ko kada se potroše pakne pa stružu od disk, tak nekak recimo...

Budem sutra ujutro odbacio auto do mehaničara pa ću vidjet šta on kaže. Samo se nadam da nije nešto preskupo...

edit: zvuk je dolazio sa zadnje strane (toliko o mom sluhu), bužir sajle od ručne se odvojio i strugao od kotač, zato zvuk i je bio plastičan...

Swordfish

Pogledati da ti se nije savio onaj lim za zaštitu diska, i on zna strugati o disk... ;D