Brava JTD 105 - obicni zamajac umjesto plivajuceg

Autor bojankov, 24 Srpanj 2014, 20:41:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

bojankov

Naime roknuo mi je plivajuci na mojoj bravi JTD 105 a citah da moze valjda da se stavi fixni od brava TD 100 i da pase original samo treba staviti set od td100 sa lamelom sa oprugama...je li imao neko ovakva iskustva,treba li sve mjenjati (druk lezaj,lamela,korpa) ili je samo dovoljno lamelu zamjeniti

the-rider

sve se mijenja, ako pase, ne znam
i racunaj vece vibracije motora na minimumu
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

bojankov

Znas kako. Brava je kod mene 6 godina. Dobro sam je odrzavao ali sad kad sam dosao do trenutka da je prodajem za pola godine-godinu najvise i kad vrijedi oko 1500e ne isplati se ulagati u nju 400-450e za sve to...

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

bojankov

A polovan zamajac 150e...i opet kakav je...plus set kvacila 110e i ruke i opet 300e...radije bi jeftinije da prodjem jer stvarno ne mislim preko 200e davati na kvar za auto koje vrijedi 1500e...

fiat_fan

Onda računaj da ti u takvom stanju neće vrijediti ni tih 1500e. Osim toga, ako je samo zamajac problem zašto mijenjati cijeli set?

bojankov

Finansijski dio sam ja proracunao...to je meni ok....samo me interesuje tehnicki:-)

Mahoney

Stavili smo ja i rodjak fiksni na Bravo jtd 105 zamajac od TD 100 i pripadajuci set kvacila,auto vozi normalno,nema nikakvih vibracija.

bojankov

Super. E to mi treba. Iz prve ruke i jos pozitivna iskustva... Mora li korpa lamela i druk od td100 ili samo korpa lamela a druk ostaje od jtd? Moraju sarafi od td100 jer su kraci je li tako?:-)

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

bojankov

Ok. Mada evo kad sam ga poveo kod majstora on kao ono kad krenes kod zubara pa prestane zub da boli:-)...ne lupa, sve kao normalno...majstor kaze sve ti je ovo ok i da ne znam rekao bibda je zamajac dobar...ovako ga vozi dok ne pocne da lupa...moguce da je neki feder u zamajcu pravio problem, pa je zbog toga lupkao...nocas ga vozih bez problema i cak se i ne cuje uopste...a juce mi treslo kvacilo i lupalo kao da ce sve da se slomi...

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

bojankov

Ma znam da ce biti...ali neka vozi jos mjesec i super..jer sam ovaj mjesec visak potrosio:-) nisam pri 500e sad:-)

Mahoney

Da sarafi su kraci i idu od TD 100,druk lezaj takodje.I sve radi fino  :D

bojankov

Mahoney evo da se javim i zahvalim se tebi i ostalima.. Danas odradjena konverzija i sada imam fixni zamajac, ima malo vise vibracija sto sam i ocekivao ali malo vise...nije strasno.rekoh moze nekome valjati,sve od td 100 komplet set,zamajac i sarafi i sve odgovara.hvala