Coupe 2.0 16v Trokira ???

Autor StiloMW, 24 Srpanj 2014, 22:11:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

StiloMW

Lijep pozdrav ljudi!
Trebam hitno pomoc ako neko zna i ako se susretao sa ovim problemom koji cu da navedem molim vas pomozite. Ovako radi se o tome da u ler gasu i pri bilo kojem rezimu voznje puši crni dim na auspuh i nesnosan smrad benzina se osjeti kao da nemam svjećice uopste,a, pri tome trokira to jest neravnomjeran rad motora,sav se trese i na nekih 700rpm radi mozda i 600rpm-a ovo se odnosi na ler gas sa tim da nekad digne i na 900-1000rpm-a ali ista situacija dim crn na uaspuh i trese se sav. povremeno upali lampicu na satu ono kao dizne koliko sam ja protumačio i tad se desi ono kao nagli prekid na sekundu i nastavi sa radom. ako neko ima nekih korisnih informacija gdje da trazim kvar i sta da ocekujem molim vas pišite
Hvala unaprijed

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

StiloMW

Citat: franjo-fritz  u 24 Srpanj 2014, 22:54:40
L.sonda mjerac protoka zraka
za sondu moguce ali MAF nema druze kod mene na motoru,mada maloprije pricam sa drugom jednim govori mi da moze biti do manjka zraka i odmah ne moze da sagori benzin smjesa siromasna pa cu to sutra ujutru odmah probati da odradim

chrisRi

Nemas MAF ali imas MAP sensor pa kako ti je kolega ranije savjetovao provjeri lambda sondu i MAP. Ja bi jos provjerio senzor temperature.

StiloMW

Citat: chrisRi  u 25 Srpanj 2014, 07:37:01
Nemas MAF ali imas MAP sensor pa kako ti je kolega ranije savjetovao provjeri lambda sondu i MAP. Ja bi jos provjerio senzor temperature.

izvini druze ali mozes li mi precizirati gdje se nalazi map jer nisam znao ni da ga ima i naravno taj senzor temperature  :82: sta je tacno i gdje se nalazi
hvala unaprijed

franjo-fritz

Obrati se obližnjem majstoru,jer ovako pteko postova to ide u nedogled..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

chrisRi

Citat: StiloMW  u 26 Srpanj 2014, 19:36:54
izvini druze ali mozes li mi precizirati gdje se nalazi map jer nisam znao ni da ga ima i naravno taj senzor temperature  :82: sta je tacno i gdje se nalazi
hvala unaprijed

Franjo dobro kaze tesko ces sta ovako ali evo:koliko se sjecam map ti je ne pregradi u kosu,znaci onoj sto dijeli kabinu i kos.Crna kutijica sa cijevima i dzekom na sebi. Lamda sonda ti  je ispod ispusnog kolektora, znaci na cijevi od auspuha, senzor temperature ti je negdje na glavi ali ne znam tocno gdje jer se ne sjecam.Zna biti plave boje. Tps ti je na klapni gasa. Zna i on zezati pa auto ima ovakve simptome koje opisujes.Pregledaj si malo vakuum crijeva po motoru, ako je koje ispucano zamijeni.Evo kreni od tu.

StiloMW

Citat: franjo-fritz  u 26 Srpanj 2014, 21:53:15
Obrati se obližnjem majstoru,jer ovako pteko postova to ide u nedogled..

izgleda da ce biti tako mada cu malo pročačkati jos

StiloMW

Citat: chrisRi  u 26 Srpanj 2014, 22:45:23
Franjo dobro kaze tesko ces sta ovako ali evo:koliko se sjecam map ti je ne pregradi u kosu,znaci onoj sto dijeli kabinu i kos.Crna kutijica sa cijevima i dzekom na sebi. Lamda sonda ti  je ispod ispusnog kolektora, znaci na cijevi od auspuha, senzor temperature ti je negdje na glavi ali ne znam tocno gdje jer se ne sjecam.Zna biti plave boje. Tps ti je na klapni gasa. Zna i on zezati pa auto ima ovakve simptome koje opisujes.Pregledaj si malo vakuum crijeva po motoru, ako je koje ispucano zamijeni.Evo kreni od tu.

za lambdu i tps sam znao gdje se nalaze ali za map i senzor temp. nisam i hvala ti na info druze  :)
a sto se tice tps-a on koliko sam primjetio zeza jer ispravi me ako grijesim ali ako auto ima isti rad i sa ukljucenim dzekom i sa iskljucenim u tps onda je prekid u njemu ako se ne varam opet pitam pa me ispravite ako grijesim

chrisRi

Citat: StiloMW  u 27 Srpanj 2014, 01:26:19
za lambdu i tps sam znao gdje se nalaze ali za map i senzor temp. nisam i hvala ti na info druze  :)
a sto se tice tps-a on koliko sam primjetio zeza jer ispravi me ako grijesim ali ako auto ima isti rad i sa ukljucenim dzekom i sa iskljucenim u tps onda je prekid u njemu ako se ne varam opet pitam pa me ispravite ako grijesim
e

Ako ti auto ne mijenja rad kad iskopcas tps definitivo je neki problem vezan uz njega. Probaj naci neki za probu, ovo bi lako mogao biti tvoj problem.

StiloMW

Citat: chrisRi  u 27 Srpanj 2014, 09:10:11
Ako ti auto ne mijenja rad kad iskopcas tps definitivo je neki problem vezan uz njega. Probaj naci neki za probu, ovo bi lako mogao biti tvoj problem.

znaci veoma moguce da on pravi problem,hvala ti druze a evo odo sad odma da pokusam na jednom odpadu u blizini potraziti tps ako se dobro sjecam odgovara i sa marea,bravo,tipo ako ne bude iskljucivo za coupe