Punto mk2a 1.2 - dimenzije alu felgi i guma

Autor Kronicker, 08 Kolovoz 2014, 21:19:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

moto___man

#45
imam još jedno pitanje..nabavio sam potvrdu, ko venom na stranici prije iz autocommerca, koje sve dimenzije idu na punta 2. E sad me zanima, jel mogu samo doć u stanicu za tehnički kod tetke na šalter (bez obzira kaj nemoram na tehnički) i reć joj da hoću samo upisat dodatnu dimenziju guma i naravno pokažem joj potvrdu ?! platit neš sitno?


edit: malo čitam, pa da pitam za ovaj ET na felgama..kod ovog prvog oglasa kolko mogu isčitat na felgama piše 5.00Bx14 CH 44..jel to znači da je taj ET 44? da li se u tom slučaju na puntu mora neš jo dodatno stavljat, neki distancer il neš? kak to ide ako nije dobar ET? i u kojim granicama mora biti ET da se felga samo stavi na auto bez popratnih dijelova? možda su noobovska pitanja, al bolje pitat nego kupit krivo.

ili mogu sve bez problema samo namontirat?

moto___man

ako bi mi mogo netko odgovorit, trebo bi dns il sutra ić pogledat felge pa da znam sve kaj trebam znat..hvala

DinoG

Ako je preveliki ET postoji sanca da ce udarati u kociona kljesta ili u saraf zadnjeg amortizera. U tom slucaju distance rjese problem. Ako se ne varam sportingove 15 su bile 6.5j i et 35

Green Punto

gle upisi ovje svoje dimenzije gume u felge i upisi dimenzije felgi i guma koje kupujes i ovaj konfigurator ce ti sam ispisati dali ce biti problema sa felgama...tipa hoce li strugati ili nesto....
http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

ugl za fiate mislim da et od 30-45 mora ici bez problema
Cuore Sportivo   :wiii:

moto___man

Jesam, izbacilo da je 9 mm bliže amortizeru/kočnicama al da je prihvatljivo na većini auta (165/70/14 5.5J ET35 vs 165/70/14 5J ET44). Ostalo sve isto ko i orginal felge.

Ovdje i na još par stranica našo da je za punto prihvatljiv et od 35-45: http://www.wheelfitment.net/fiat

koji je onda zaključak ?

ili da čekam i naÄ'em neke orginal ak ulete (punto II sporting stil)

ispričavam se ako sam naporan

Green Punto

znaci da nebi trebalo biti problema, ali izmjeri ako mozes koliko imas od sadasne gume do amortizera(pomicnom mjerkom ili metrom)  i najbolje ces vidjeti koliko ti mjesta ostane, kad bi bila ta felga koja ti je jos 1cm bliza amortizeru


jel imaju te felge gore gume? ako imaju dali imas mogucnost da ih isprobas na autu ?


sto bi bio naporan?  :beer:
Cuore Sportivo   :wiii:

moto___man

Citat: Green Punto  u 01 Travanj 2015, 19:29:08
znaci da nebi trebalo biti problema, ali izmjeri ako mozes koliko imas od sadasne gume do amortizera(pomicnom mjerkom ili metrom)  i najbolje ces vidjeti koliko ti mjesta ostane, kad bi bila ta felga koja ti je jos 1cm bliza amortizeru

jel imaju te felge gore gume? ako imaju dali imas mogucnost da ih isprobas na autu ?

sto bi bio naporan?  :beer:
oke, izmjerit ću.

to bi bilo super, al nemaju namontirane gume.

Green Punto

kazem nebi trebalo biti problema...mozda se udostoji jos netko odg, tko se malo vise razumije...

istina da.
Cuore Sportivo   :wiii:

chrisRi

Punto 2 standarno ima ET 35, bez obzira dali se radi o 5.5x14 ili 6x15 felgi. Sira felga ce naravno biti blize blatobranu i amortizeru pod uvjetom da je ET ostao isti.
Uglavnom na Punta ti pase sve u rasponu od ET 45.5 do ET 30 ako ne ides na felgu vecu od 6.5x15. Na ET45 auto izgeda bezveze u odnosu na original jer je trag kotaca uzi 20 mm. Ja imam 5.5x14 ET 19 na Sportingu 1 izgleda puno bolje od std.

moto___man

#54
Oke.hvala!

Samo jos jedno,kak bi izgledala 165/70 r14 na 5J et44 a kako na 6J et33?

i hoće li se položaj cijele gume promijenit, tj hoće li se s et 44 cijli kotač uvuć unutra? il će ostat isto ?  te neću morat nikakve distance stavljat? znači 5x14 4x98 et44