Punto mk2a 1.2 - dimenzije alu felgi i guma

Autor Kronicker, 08 Kolovoz 2014, 21:19:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Kronicker

Nisam nasao neku noviju, slicnu temu pa otvaram novu, nadam se da ne krsim pravila.    :idiot:  ;D

Na punticu su mi trenutno njegove standardne celicne felge i gume 165/70 r14.
Nasao sam felge 15" 7J ET38 pa me zanima da li dimenzija felgi i ET odgovara na puntica (bi li mi virile van branika)?

A drugo pitanje je koje dimenzije guma su mi dozvoljene na njega bez atesta.
Mislim da sam vidia da su na sportinga serijski isle 185/55 15  :82: ili sam mislija uzet 195/50 r15, koje naspram originalnih odstupaju -1,8% ali nisam nigdje uspio naci da li su mi te dimenzije dozvoljena, tj. da li ih mogu upisat bez atesta...
:help:

lukaa

Pašu ti te felge.
Tesko da ce ti upisat 195 50 15 bez atesta

draĹžen.os

185/55/15 je najveća dimenzija koja je išla tvornički na punta. :facepalm:

Delta TD

098871798

Kronicker

185 55 15 bi se znaci trebale moc upisat bez atesta obzirom da su isle na hgta i sportinga?!

Kronicker

Evo cisto da obavijestim sve koje zanima sta sam sazna nakon dosta razgovora sa cvh, stp-ovima i autocommercom.

Znaci sada cim spomenes dimenzije guma u bilokojoj stanici za tehnicki ne zele ni slusat nego ti daju broj od cvh u zg. Zva sam cvh i oni su mi rekli da na moj model (1.2 8v) serijski idu samo 165 70 14 i da bi bez atesta moga jedino da mi generalni zastupnik (autocommerce) izda potvrdu da na mog punta mogu 15.
U autocommerca su mi rekli da su vec imali takvih i slicnih upita ali da oni takve potvrde ne izdaju i ne mogu izdat.  :facepalm:

U cvh su mi onda rekli da mi jedino preostaje atest, kad sam zva stp koja radi ateste u splitu (eurodaus), nakon sta sam ga jedva nagovorija da me saslusa, lik mi je reka da mora atest koji kosta cca 950 kn (nema vise malog atesta za gume niti sta takvo).

Svi su uredno na upit zasto se to prije moglo i da je to guma (radi se o 185 55 15) koja ide na dva jaca modela (sporting i 1,8 16v) uredno odgovarali da nije serijski za 1.2 8v i da moram radit atest.... :tres: :tres:

Tako da obzirom da bi me taj atest izasa vise nego felge i 1/4 mj primanja odustajem od alu... :smrc:

Mairon

Ja sam pukom srecom u mupu dobio pitanje, želite li dimenziju od starog auta u ovu novu prometnu. Reko da, samo dajte :D  Radi se o 195/50/15. A takva nije iÅ¡la na punta. A u vezi atesta, da neisplati se nikako.

Za 1.2 8v, 155/80/13, ili 165/70/14. Ova 13 je za model bez serva.

BluePunto

Ja sam na Punta mk1 bez problema upisao 185-65-14 (stare ljetne), 175-70-13(zimske), ali nemogu
niti preko Å¡page upisat nove ljetne 195-50-15  8)

Do sad na cesti jos nisam imao problema zbog 15''ica, mada su me vec dosta puta zaustavili Å¡trumfovi i
šetali oko auta, ali nista nisu prigovorili (čudo), tak da ih ne mislim niti atestira niti skidat, eventualno
ako nalete neke druge bolje/ljepse felge  :D

chico2288

Ja sam na mk1, prosle godine bez problema upisao 195/50/15 i to bez ikakve novčane naknade ( ali to je bilo ooko mjesec dana prije ulaska u EU) a prije toga su me zaustavili i skoro pisali kaznu od 1000 kn. Zbog neodgovarajucih dimenzija guma...usput su me i zaj... zbog zatamnjenih zadnjih lampi za koje su rekli da nema propisane kazne ali da ih ne smijem imati...Sve ovisi na kakvog specijalca naletis :D

75elx

Ocito je ovjes sportinga mk2 1.2 16v razlcit od obicnog 1.2 8V dok bez problema od autocommerca dobijes potvrdu za 195/50/15, a za obicnog 1.2 8V nikako, moje pitanje koje su točne razlike u ovjesima ta dva modela?

Puntach

Sporting ima nize opruge cini mi se...

Sent from my Nokia Lumia 520 using Tapatalk
PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

cicili

Mislim da nisu ni nize ali je tvdi ovjes. A svi ostali djelovi su ja mislim isti.

Kronicker

Evo sam nasa neki manual od punta mk2 na srpskom i pise (koliko sam razumija cirilicu) da na 1.2 8v mogu ici 195 45 15 ali samo na model sa servom (kakav je moj). Jel ima ko prirucnik od punta da mi potvrdi?
Ja naravno neman jer ga nisam dobija s autom kad sam ga kupija...

draĹžen.os

#13
Koiko se ja sijećam mislim da je od sportinga isti ovijes kao i na običnom, jedino HGT ima niži i tvrÄ'i ovijes. Od kako smo uÅ¡li u Uniju mi smo postali veći Europljani od ostatka unije pa zato ni nežele upisivati dimenzije koje proizvoÄ'ač nije naveo za pojedini model i to normalno uz atest koji je oko 1000 kn.Znači ako ti za 1.2 proizvoÄ'ač nije stavio dimenziju 185/55/15 neće ti upisati tu dimenziju. Makar mislim da ako ideÅ¡ na atest i ako zadovoljava standarde(nigdje ne zapinje i slično) mora ti izdati atest za tu dimenziju gume. Uostalo zato i plačaÅ¡ atest da utvrde dali to zadovoljava sigurnosne propise a ne da prepisuju Å¡to je proizvoÄ'ač napisao. :82:

Kronicker

Ma meni uopce dimenzija gume ne igra ulogu, samo da je 15, jer gume planiram sve 4 nove... A evo to sam napisa gore sta sam vidija u srpskom prirucniku. Jel iko na forumu ima upute od punta mk2?!