Punto mk2 - problem sa motorom (P0170, P0130)

Autor flyer26, 11 Kolovoz 2014, 20:42:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

flyer26

 :neznam:
Pozdrav, imam problema sa motorom Fiata Punto MK2 1.2SX.
Naime u nekoliko navrata se motor guši na nižim okretajima (oko 2000) kada pritisnem jače gas. Onako, vozim na 2000 i kada stisnem papučicu gasa, okretaji i snaga počnu opadati.
Sumnjao sam u neÅ¡to sa dotokom zraka, ali poÅ¡to se to dogaÄ'alo samo par puta, i nakon nekoliko minuta bi sve bilo OK, zanemario sam to. No, neki dan mi se upalila crvena lampica za dovod goriva u motor pa sam ga odlučio spojiti na dijagnostiku i očitao sam slijedeće greÅ¡ke:

-P0170 Fuel Trim Bank 1
-P0130 O2 Sensor Circuit Bank 1 Sensor 1


Ima li tko informacije što bi moglo biti problem, koliko je veliki problem (tehnički i cjenovno), kako ga riješiti?

U meÄ'uvremenu se kontrolna lampica ugasila, ali i dalje se povremeno dogodi da se auto čudno ponaÅ¡a...

Ispričavam se ako je ova tema već negdje otvorena, ali ja stvarno nisam mogao naći pa sam otvorio novu...
flyer26

honored22

p0170- Intake air leaks
- Faulty front heated oxygen sensor
- Ignition misfiring
- Faulty fuel injectors
- Exhaust gas leaks
- Incorrect fuel pressure
- Lack of fuel
- Faulty Mass Air Flow (MAF) sensor
- Incorrect Positive Crankcase Ventilation (PCV) hose connection

p0130-- Faulty Front Heated Oxygen Sensor Bank 1
- Front Heated Oxygen Sensor Bank 1 harness is open or shorted
- Front Heated Oxygen Sensor Bank 1 circuit poor electrical connection
- Inappropriate fuel pressure
- Faulty fuel injectors
- Intake air leaks may be faulty
- Exhaust gas leaks   




flyer26

Citat: honored22  u 12 Kolovoz 2014, 11:02:48
p0170- Intake air leaks
- Faulty front heated oxygen sensor
- Ignition misfiring
- Faulty fuel injectors
- Exhaust gas leaks
- Incorrect fuel pressure
- Lack of fuel
- Faulty Mass Air Flow (MAF) sensor
- Incorrect Positive Crankcase Ventilation (PCV) hose connection

p0130-- Faulty Front Heated Oxygen Sensor Bank 1
- Front Heated Oxygen Sensor Bank 1 harness is open or shorted
- Front Heated Oxygen Sensor Bank 1 circuit poor electrical connection
- Inappropriate fuel pressure
- Faulty fuel injectors
- Intake air leaks may be faulty
- Exhaust gas leaks   






Eh da, guglal sam ja već i našao taj teoretski dio. Samo što je to sve samo teorija pa pitam ovdje nekoga dal zna što je sad u praksi se dogodilo.

Mislim, dal je mješanje zraka, ili je senzor otišao, ili je i jedno i drugo, ili kombinacija te dvije greške ukazuje na nešto specifično?
Koji dio je sigurno problem, a koji moguće? Da li to mogu sam popraviti (osnovno mehaničarsko znanje, 6/10) ili da prepustim posla nekom iskusnijem?
flyer26

franjo-fritz

Po ovome što Vidim trebao bi biti punto 1,2 od 2001 g eko 3 pa po svemu sudeći je jedna od l.sondi ...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

flyer26

Citat: franjo-fritz  u 12 Kolovoz 2014, 16:03:31
Po ovome što Vidim trebao bi biti punto 1,2 od 2001 g eko 3 pa po svemu sudeći je jedna od l.sondi ...

Da, tako je o takvom puntaču se radi :)

Znači, vjerojatno sonda? Kolko je to veliki kvar (cjenovno i tehnički)?
flyer26

zg hrc


flyer26

#6
Citat: zg hrc  u 12 Kolovoz 2014, 16:46:25
U tokicu sonda 520kn

Aha, hvala na informaciji.

I da, ako je sonda, dal to može biti povezano s gušenjem motora (gubi okretaje i snagu na nižim okretajima ako se jače pritisne gas) te ponekad nepravilnihm ler hodom?
flyer26

franjo-fritz

Prvo posudi od nekog sondu jednu i drug pa vidi dali je to ili nije Da nedajes tokicu 500 kn....kad skines sondu sonda mora biti sivkaste boje a ne crne .kad ju treses nesmije u njoj Nista zveckati ili nešto slično
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

flyer26

evo samo da javim, nisam želio prije da ne ispadne lažni alarm, ali čini mi se da sam zasada riješio problem.

Odšerafio sam drugu sondu i malo propuhao, i sondu i priključke i od onda, sada već praktički preko mjesec dana ide auto bez greške i onih cukanja... Baš sam planirao za koji dan otići na servis pa da to riješe, ali sam odlučio još pokušati malo na taj način riješiti i izgleda da je upalilo...
nadam se da je to to, ako bude kakvih novosti javit ću se, hvala svima na pomoći :)
flyer26