Punto MK1 zvucnici

Autor derba95, 27 Rujan 2014, 16:41:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

derba95

Ovako ugradjivao bi zvucnike u vrata na Punta 1, nemam tapacirunge da ugradim ih u vrata ali cu vec nesto smisliti u vezi toga :D samo me zanima misljenje vas, razmisljam o kupnji zvucnika 16 cm otprilike, radio mi je sony explode (koja oznaka nisam siguran) 4*45w, znaci neke zvucnike do 50 w rms-a, poÅ¡to nisam u mogucnosti da dam 500 kn za par zvucnika a želim nove zvucnike iz trgovine! znaci zelim kupiti 4 zvucnika, 2 u prednja vrata i 2 u zadnja vrata, i da cijena bude otprilike 200 kn za 2 zvucnika, znaci 4 zvucnika oko 400 kn, zanima me vaÅ¡e miÅ¡ljenje o tome, koja marka zvucnika i dali je neko u skorije vrijeme uzimao tako sta pa da mi zna preporuciti, da bar znam na cemu sam da ne kupujem mačka u vreci pa dodjem i spojim u auto i onda mi se ne svidi  :hehe:

cicili

Za 200kn par ni polovno nema dobro tako da sta god uzmes isto ti je ako nades ista uopce novo. Iza stavi ovalne na policu dat ce vise basa vjerovatno. A sto se tice snage radio ti je 45w max znaci pitanje dali daje 10w rmsa.

M.P.

neke ovale iza stavi, i to ti je dovoljno za početak. što kaže cicili, to će ti dati i nešto basa, i za start ćeš bit zadovoljan.

osobno imam ovo Å¡ta ti oćeÅ¡ -  ovale od par stotina kuna na polici, i 16-ice u vratima od 300kn. meni je to sasvim dovoljno, al iskreno u odnosu na ozbiljne sisteme to je bezveze. al ako si  nezahtjevan sluÅ¡atelj kao ja, to je sasvim pristojno za svaki dan. dobijeÅ¡ basa od iza, a i ni napred ti ne fali zvuka

derba95

gledao sam po internetu i naÄ'u se za 200-250 kn zvucnici novi, jucer bio u Emmezeti u Osijeku i 229 kn pionner zvucnici 17 cm, svakako planiram stavljati subwoofer u gepek tako da ne ocekujem da mi se prozori tresu od bassa od ovih zvucnika u vratima, bitno mi je samo da ljepo sviraju

cicili

gle sve ovisi sta zelis od zvuka. koliko cujes razliku uopce itd.

ja bi uvijek za 500kn rade uzeo samo prednji odvojeni sistem nego 2 para necega.  ;) ali to sam ja, svako ima svoju viziju necega. a sto se tice zvucnika cisto sumnjam da neka razlika ima u tim zvucnicima za 200kn. cuda nemozes ocekivat ako ti je bitno samo da svira onda uzmi one koje ti na oko izgledaju kvalitetnije. :) obrati paznju na osjetljivost, sto veca glasnije ce svirat posto nemas pojacalo.

ja sam se namjenjao svega i poceo sa slaganjem isto tako najjeftinijim stvarima i sa sigurnoscu tvrdim da skuplja stvar gotovo uvijek bolje svira.  :D

derba95

Ma kuzim ja to sve, kada budem bio u mogucnosti onda cu i ja moci u autu staviti prave zvucnike i kvalitetne, ali za sada nisam u toj mogucnosti i zelim samo da imam nesto sto ce se koliko toliko ljepo cuti i dobro svirati  ;) jel mi mozes malo pojasniti to oko osjetljivosti jer nisam bas upucen u to :D

cicili

sto je veca osjetljivost zvucnika to znaci da ce on glasnije svirat sa isto snage. recimo hertz dsk 165 ima osjetljivos od 93db ako se dobro sjecam. to je dosta visoko i dosta glasno sviraju i na samom radiju. to bi ti ja preporucio kao jeftinu varijantu prednjeg sistema.  :)