Motor ventilatora kabine

Autor Max, 09 Studeni 2014, 01:21:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Max

Pozz svima...

Imam automatsku dvozonsku klimu u puntu 1.9 jtd. 2003.g

Kada povećam obrtaje ventilatora, počne brujiti neÅ¡to kao ležaj, ili osovina....ne znam Å¡ta.   Ima li rijeÅ¡enja, ili ga moram zamijeniti?   Da li paÅ¡e od nekog drugog Punta?   

venom

Skini ga i probaj podmazati ležaj, ako možeš doći do njega, ne sićan se je li moguće.
Baci sliku da ti kažem je li odgovara od obične klime.

FileFixer

Ležaj definitivno... Ja sam sve to rastavljao na Tipu jer je I kod mene bilo isto sr... Sve sam to rastavio I oćistio te podmazao sa nekakvim silikonskim sprejem za bicikle koji ima nekakvog grafita I silikona u sebi. Nakon toga je sve tiho.

                          E=mC^2 +/-3dB

ivanm

nisam ziher dal se to da rastaviti..
ja nemam klimu al sam mijenjao motor jer je bio u Å¡lusu..
nije se dao rastaviti ni podmazati, imao je brončane pikse i sve zatvoreno u plastici..


Boban

Ja sam na svom uspio podmazati,samo moraš skužit kako ga kompletnog rastaviti.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

ivanm

ja svog nisam pkušao jer su namotaji bili izgorjeli, ali nije se dao samo tako otvoriti... trebalo bi rezuckati plastiku..

Boban

Kod mene su bile nekakve gumene nogice koje se uguraju u tu plastiku i tak motorić izlazi van iz kućišta,a sami rotor je onda lako odvojiti od statora.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Max

Hvala na savjetima.

Nisam ga imao priike skinuti, ali kad uspijem stavit ću sliku.
Dobio sam ponudu za polovni ( sa njuÅ¡kala ) samo ne znam da li je isti    ---  za 200kn.

Kada radi na manjoj brzini, malo ga stisnem prema naprijed i onda zašuti, ali kad ga zavrtim jače, ništa ne pomaže :kmeee

ivanm

200 kn je ništa. ja sam rabljeni platio 300kn.. novi je oko 800kn mislim..

franjo-fritz

Uh imam tih vent. Igram nogomet sa njima
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks