Fiat punto mk2

Autor Bam Bam, 27 Studeni 2014, 12:58:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

Bam Bam

Na puntu 2003 godina,upalila se lampica check engine i nakon tri dana se ugasila. Dijagnostika pokazala senzor brzine povremen. Da poduzima nešto ili da ostavim tako? I naravno od kada sam ga kupio svijetli lampica serva iako servo uredno radi,kaže senzor kuta volana. Do kada mogu tako voziti. Hvala.

cicili

Vozi, servo ako otkaze imat ces kameni volan ali da se vozit. Kad otkaze popravljaj. A ova druga greska ako se ne pojavljuje ponovo onda pusti mozda se malo zablesiro.

Reduktor

#2
Jučer sam gledao na programu multiecuscan parametre pod nazivom actuators  i upalila mi se lampica od check engine i lampice od zračnih. GreÅ¡ku zračnih sam uklonio ali mi check engin gori dok je kontakt uključen, a kad upalim motor onda samo blica lampica, na programu ne prikazuje nikakvu greÅ¡ku motora. Auto normalno vozi.

cvike19

meni je blicala ta lampica motora jedno vrijeme
otisao mi je motoric ler gasa
i auto je cimao kad naglo pustim gas
to sam promjenio sad je sve super i nista ne blica
na otpadu 400kn

crev1986

Citat: Bam Bam  u 27 Studeni 2014, 12:58:06
Na puntu 2003 godina,upalila se lampica check engine i nakon tri dana se ugasila. Dijagnostika pokazala senzor brzine povremen. Da poduzima nešto ili da ostavim tako? I naravno od kada sam ga kupio svijetli lampica serva iako servo uredno radi,kaže senzor kuta volana. Do kada mogu tako voziti. Hvala.
taj senzor brzine nije tako jako bitn , ako ode moci ces se i dalje vozit , on ti se nalazi na getribi i s njega ti idu 3 zice

Reduktor

Sad sam sjeo u auto i dam kontakt i opet gori crvena i žuta od zračnih i ja ponovo poniÅ¡tim i sve u redu. PiÅ¡e da je greÅ¡ka u suvozačevoj bravici i tu zeza. Jučer je sve bilo u redu i nije se palila lampica od check engin i kad sam se spojio na ecu otiÅ¡ao sam na stranicu actuator i pritisnuo na tekst UPOZ. ŽARULJA  TEMPERATURE VODE  i upalila se crvena žarulja od temp. vode i ugasila, pritisnuo sam tekst- ŽARULJICA KVARA i sve u redu i onda sam pritisnuo na tekst gdje piÅ¡e za prvu diznu i onda mi se upalila lampica chek engine i lampice od zračnih, nije mi to baÅ¡ jasno u čemu je problem. Vadio osigurače i releje ali ne pomaže za žaruljicu. Ne znam dali ima to sve veze sa motorićem ler gasa.

crev1986

smrdi mi da se zbrikala struja u autu !

Reduktor

#7
Citat: crev1986  u 01 Prosinac 2015, 23:49:50
smrdi mi da se zbrikala struja u autu !


Riješen problem, zagrijao sam motor i stao sa strane i 2-3 puta dao gas na 4000-5000 okretaja, ugasio auto na 10 sekundi i opet ga upalio i sad ne blica lampica check engin tokokm vožnje. Za zračne je kriv kontakt na suvozačevom zračnom pa zeza.