Punto MK2 1.2sx intervali servisa

Autor flyer26, 27 Studeni 2014, 17:21:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

flyer26

Pozdrav, vozim sada već par mjeseci Puntoja kojeg sam kupio i sad pomalo planiram da odradim i servise. Čim sam kupio riješio sam filtere, ulja, antfriz, itd, ali zanima me jedna stvar.... ;D

Kakvi su intervali servisa, dakle kada Å¡to treba mjenjati.
Moj je sada prošao 180.000 km pa me zanima da li je uskoro vrijeme za neki veći servis?

Onako, da li može da na jednom mjestu imamo podatke nakon koliko kilometara ide neki redovni servis, kada neki mali, kada srednji, kada veliki i što je na kojem potrebno mijenjati.


Jer ovako tražim po forumu, ali sve nekako razbacano, pa bi bilo lijepo da netko tko zna to napiše pa da je sve na jednom mjestu.
Pa da mi se ne dogodi, ono tipa da mi ode vodena pumpa pa mi majstor kaže "to si još prije 20000km trebao mjenjati" ili nešto slično... ja bi to radije redovito radio, ali neznam kada i što...

eto,hvala! 
flyer26

draĹžen.os

U principu je najbolje naći dobrog majstora koji će pregledati auto i dati savjet šta treba mijenjati i kada.
Ako nemaš podatke šta je prijašnji vlasnik radio na autu najbolje je da napraviš veliki servis (promijeniti ulje, filter, pogonski remen, pumpu za vodu, antifriz) i onda si miran neko vrijeme. Evo ja ti šaljem uputstvo za rukovanje pa tu imaš kada su servisni intervali i šta se radi na koliko kilometara. :drive: :formula:
http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Punto_Classic_SRB.pdf

flyer26

Citat: dražen.os  u 27 Studeni 2014, 20:20:46
U principu je najbolje naći dobrog majstora koji će pregledati auto i dati savjet šta treba mijenjati i kada.
Ako nemaš podatke šta je prijašnji vlasnik radio na autu najbolje je da napraviš veliki servis (promijeniti ulje, filter, pogonski remen, pumpu za vodu, antifriz) i onda si miran neko vrijeme. Evo ja ti šaljem uputstvo za rukovanje pa tu imaš kada su servisni intervali i šta se radi na koliko kilometara. :drive: :formula:
http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Punto_Classic_SRB.pdf


E super, hvala!
Pomaže ova knjižica, proučit ću je.
Da, ulje, filteri, antifriz je promijenjeno prije dva mjeseca tako da sam miran još kojih godinu dana što se toga tiče. A onda ću riješiti remene i pumpu za vodu čim skupim novce :)
Pa ću se nadalje držati uputa iz knjige.


I da, svakih 90t km (ili 5 godina) idu pumpa i remeni, koliko sam shvatio iz knjižice? Mislio sam da i češće ide, ali ok. Da, ja sam sada na 180.000 km pa mi se čini da je svakako vrijeme za promijenu..

uf, što me čeka ulaganja slijedeće godine.. pumpa, remeni, svječice, ulje, filteri i kvačilo kako sada stvari stoje. I poliranje farova... nadam se da će me onda neko vrijeme služiti Puntač.. :)
flyer26

draĹžen.os

Ma služiti će sigurno, sretno ti bilo. :drive:

zoky00

Citat: flyer26  u 27 Studeni 2014, 21:11:21

E super, hvala!
Pomaže ova knjižica, proučit ću je.
Da, ulje, filteri, antifriz je promijenjeno prije dva mjeseca tako da sam miran još kojih godinu dana što se toga tiče. A onda ću riješiti remene i pumpu za vodu čim skupim novce :)
Pa ću se nadalje držati uputa iz knjige.


I da, svakih 90t km (ili 5 godina) idu pumpa i remeni, koliko sam shvatio iz knjižice? Mislio sam da i češće ide, ali ok. Da, ja sam sada na 180.000 km pa mi se čini da je svakako vrijeme za promijenu..

uf, što me čeka ulaganja slijedeće godine.. pumpa, remeni, svječice, ulje, filteri i kvačilo kako sada stvari stoje. I poliranje farova... nadam se da će me onda neko vrijeme služiti Puntač.. :)

Sve sto si nabrojao sam platio 1370 kn s rukama za 1.4 16v sportinga. Znaci spaner, pumpa, remenje, antifriz, svjecice i poliranje farova, eh da i ciscenje leptira, tako da nije neka cifra... Bez kvacila, naravno (cca 700-800 kn)

Sent from my InFocus M310 using Tapatalk 2

flyer26

Citat: zoky00  u 27 Studeni 2014, 21:58:16
Sve sto si nabrojao sam platio 1370 kn s rukama za 1.4 16v sportinga. Znaci spaner, pumpa, remenje, antifriz, svjecice i poliranje farova, eh da i ciscenje leptira, tako da nije neka cifra... Bez kvacila, naravno (cca 700-800 kn)

Sent from my InFocus M310 using Tapatalk 2


O pa dobro, istina da jest izdatak, ali za veliki servis ovo je u prihvatljivim granicama. Svako malo me pozitivno iznenadi ovaj auto...  :formula:  :yahoo:
Slijedeći mjesec ide kvačilo novo jer ovo je već stvarno pri kraju, svakog trena se bojim da bu do kraja otiÅ¡lo, a onda slijedeće godine ide ovo sve ostalo... javim iskustva!  :tip:
flyer26

flyer26

Evo, samo da javim da mi je danas doÅ¡ao auto sa velikog servisa :)  :formula:

Odlučio sam ipak malo se požuriti pa riješiti sve odjednom da se manje kopa po autu i da me možda ispadne manje...

Tako da je na kraju riješeno slijedeće:

VELIKI SERVIS:
-Pumpa za vodu
-Svjećice
-kablovi
-Remeni
-Zatezač remena
-Prednje kočnice, zamjenjeno
-Poliranje farova, obadva
-Ulje u getribi

i još na sve to je zamijenjeno i komplet kvačilo.


Ulje, filter ulja, filter zraka i antifriz sam riješil najesen pa nije bilo potrebno sad mijenjati.

kilometraža: 183.322
cijena: 2200kn

Sve rijeÅ¡eno kod dobrog mehaničara sa računom tako da sam se i malo pozitivno iznenadio jer sam očekivao i malo veću brojku Å¡to se tiče cijene. Eto auto sad ide ko zmaj, a ja miran neko vrijeme...  :rony:


Samo me zanima, da li tko možda zna Å¡to bi moglo biti... naime, kada je sve bilo gotovo, mehaničar mi je rekao da se upalila lampica motora s kodom za neÅ¡to oko okretaja (budem ga ja spojil sutra ili preksutra pa ću vidjeti koji točno kod). Uglavnom, kaže da su onda sve skidali i ponovno provjerili, ali da nisu niÅ¡ta pogrijeÅ¡ili kod servisa, a greÅ¡ka je opet ostala pa su ju na kompjuteru pobrisali. Mislim, proÅ¡ao sam sada s autom već kojih 80km, ali nisam primijetio nikakve problem, već samo sve nabolje ide poslije ovog servisa, tako da neznam Å¡to je dijagnostiki doÅ¡lo... uglavnom, sada viÅ¡e ne svjetli, ali je rekao mehaničar ako primijetim probleme neka doÄ'em k njemu ili mu javim ako se upali opet lampica. Pa eto, pitam samo ako zna netko za sličan problem ili mogući uzrok? Mislim, niti nije problem, ali ono, niti mehaničar nije razumio o čemu se radi tak da me zanima ako tko zna :)
flyer26

franjo-fritz

Nece ti se vise paliti... Kad god skines neki konektor od senzora upali se lampica i gori neko vrjeme i onda se sama ugasi.. Najvjerojatnije. Je skidao senzor bregaste, i radilice..... Kako si rjesio antifriz kad si sad mjenjao pumpu vode.??????
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

flyer26

Citat: franjo-fritz  u 23 Prosinac 2014, 18:05:12
Kako si rjesio antifriz kad si sad mjenjao pumpu vode.??????

Spustio je antifriz u posudu i poslije mjenjanja natrag natočio te samo dodao kolko je falilo.
Nije stvarno imalo smisla sve mjenjat jer je unutra novi jedva dva mjeseca jer sam si bil pametan pa sam promijenil... :)
flyer26