Fiat Bravo 2 Izmjena radija-double din

Autor samsung, 21 Prosinac 2014, 18:39:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

samsung

Ukoliko netko pomišlja na zamjenu radija - ugradnju klasičnog dva din uredjaja, evo mojih iskustava:

Za uklanjanje starog radija sam napravio alat-polugice prema ranijim uputama sa UK Fiat Foruma, radio izvadjeno bez problema.







Zatim je trebalo stavit novu masku sa kučištem za radio.
Preko Ebaya smo uzeli Connects2 komplet CT23FT05A za Fiat Bravo - paše bez greške.
Samo treba izvaditi staro radio i umetnuti novi kavez s maskom.

   




Originalni Fiat ISO konektor ima samo jedan konstantni plus, njega sam spojio na napajanje radija sa baterije (Crveno siva žica) a za kompletno spajanje je bilo potrebno dovesti ekstra žicu (provukao od upaljača) za napajanje preko kontakt ključa.
Sada se radio gasi i pali preko kontakta ključem, a uredno pamti sve memorirane postavke i podatke. U mom slučaju je ugradjen Clarion NX501 (399 Eura) ali ista je stvar i za ugradnju kenwooda, pioneera itd.
Znači tvornički "+" je išao na crvenu žicu od radija, a "+" od upaljača je spojen na žutu žicu od radia (Kod nekih drugih tipova auta je potrebno obrnuto spajanje) Mogao sam spojiti ovaj dodatni plus paralelno sa originalnim plusom sa ISO konektora, ali onda ne bi imao kontrolu uključivanja/isključivanja preko ključa.

Ostale konekcije za zvučnike su ok, nije potrebno raditi nikakve korekcije na ISO konektoru.

Sve radi ok (RDS Radio, Navigacija, Bluetooth, USB audio-video, DVD, IPOD).






Lijep pozdrav

AntonioK


gt3

napravio sam poluge za izvaditi radio, ali nikako ne ide van. Jel ima neka "fora"? mozda sam lose napravio poluge pa planiram napraviti nove... imas koji savjet?

samsung

U mene je osnovni model Brava, nemam komande na volanu, ali se može naručiti, koliko znam radi ok.
Na Santa Feu imam kenwooda i kontrole na volanu rade bez greške.

http://www.dynamicsounds.co.uk/connects2-ctsfa005-fiat-bravo-stilo-stalk-steering-wheel-interface-adaptor.html

http://www.ebay.com/itm/FIAT-Bravo-Stilo-Steering-Wheel-Stalk-Control-Adaptor-CTSFA005-FREE-PATCH-LEAD-/250947627460?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3a6da4e9c4


Sto se tiče vadjenja radija, kod mene je išlo van trenutno bez problema. Ravnu stranu treba ugurati prema vanjskoj stranici radija. Treba biti oprezan, da ne bi šta puklo, taj mehanizam je dosta osjetljiv, a onda imamo problem. Da li si napravio zub na spoju zakrivljenog i ravnog dijela, tako da se bravica ima našto zakačit?

AntonioK

izradia sam taj ključ ,ali radio ne ide vani
nisam napravia zub

samsung

A ne znam Å¡ta bi ti savjetovao.

Evo ponovno par slika sa interneta, možda se može usporedit sa tvojim alatom.
A možda je najpametnije otići u Fiatov servis ili kakvog dobrog autoelektričara da izvadi radio. Ne virujem da će tražit neku ozbiljniju lovu za dvi minute posla.

LP






dabar22

Moraš gurnuti onu plastiku ispod radija prema dole i onda gurneš limiće i radio mora ići van.
Ja sam se isto mučio ali na kraju je izašao. Ja nisam imao zarez na limićima pa je izašao van.
Kada gurneš limiće moraš čuti KLIK, i onda je to to, onda ga izvlaćiš...
Sretno!

gt3

pokusavao sam, ali ne ide. izade samo centimetar i to je to. ne cuje se klik...

AntonioK

Citat: dabar22  u 25 Prosinac 2014, 10:10:21
Moraš gurnuti onu plastiku ispod radija prema dole i onda gurneš limiće i radio mora ići van.
Ja sam se isto mučio ali na kraju je izašao. Ja nisam imao zarez na limićima pa je izašao van.
Kada gurneš limiće moraš čuti KLIK, i onda je to to, onda ga izvlaćiš...
Sretno!

  da ta se plastika pomiće :good:

samsung


Evo dodali smo kameru za vožnju unatrag.

Naručena iz Kine, stigla nakon nekih 20-tak dana. Video kabel i revers kabel provučeni iznad pretinca pa kroz krov u prtljažnik, Napajanje spojeno na "Rikverc" svjetlo. 








AntonioK

da li si  isključio senzore za rikverc?

samsung

Ne, ništa nije isključeno, senzori rade.

gt3

Citat: AntonioK  u 30 Prosinac 2014, 22:41:31
  da ta se plastika pomiće :good:

Izgleda da je kod mene nesto potrgano. Mozda sam i ja pretjerao, previse sam vukao, a da nije otpustilo. Uglavnom, ne ide i moram probati naci nacin da rastavim nesto oko radia da ga mogu izvaditi. Da li je netko rastavljao taj dio armature? Ako moze neki savjet, bio bih zahvalan!

Mika bedex

Meni se culo klik ali izasao je samo dva tri centimetra,moram napraviti zareze pa pokusati opet!

Mika bedex

Skuzio sam u cemu je bio problem.kada se stave kljucevi oni otpuste dva limica koji su spojeni na radiju,problem je sto se znaju potrgati i zapinju za kuciste od radija.
E sad ,ja sam sa ravnim srafcingerom odozgo lupio po tim plocicama,potrgao ih i izvadio radio van,sad mi vise netrebaju kljucevi.spojen je kabel sa stopicama i radi,ali narucen je yatour pa ide on unutra.