Seleni zadnjeg mosta?

Autor AntonP, 22 Veljača 2015, 17:57:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

AntonP

Pozdrav!

Otišli mi zadnji seleni na mostu oni otraga, pa sad lupa po kraku šasije kad nagazim na grabu.probao sam nać nove ali ih nema za kupit. Bio sam kod Karića i u autokomercu vele da ih nikad nisu imali i da se zbog tog mora mjenjati cijeli zadnji most.Za prvu pomoć sam stavio neku debelu gumu i sad je to relativno dobro, ali to nije to.Dali je netko imao takav problem? Da li pašu neki drugi seleni?Imao sam par komada ali ni jedan nije pasao ili je bio prevelik ili premali.Hvala na odgovorima :)

ludaman

Selene zadnjeg mosta imaš za kupit na ebayu od bugara nekog. Radi ih od PU-a i puno su kvalitetniji od originala. Cca 600kn su. Mislim da piše da su za coupea ali pasu i na most od brava
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

AntonP

Si siguran da pašu od brava na mareu weekend? Jesu isti mostovi? :neznam:

Mike20

Meni katalog pokazuje da su isti od Fiata Tipa za Mareu 100TD Weekend, 190kn s popustom, zamjenski, komad

Ak to ovak izgleda:


ludaman

Citat: AntonP  u 22 Veljača 2015, 20:28:37
Si siguran da pašu od brava na mareu weekend? Jesu isti mostovi? :neznam:
Pasu :)

Da se jos nadovezem na post od kolege Mike20 :)
To je cijena za veceg, manji bi mozda bio i nesto jeftiniji. Ali to je opet sigurno 600kn koliko doÄ'u poliuretanski koji su puno kvalitetniji, tvrdi (ne utjece na udobnost) i dugotrajniji. :)

edit:
O ovome se radi. Digao je Bugar cijenu od kad sam ih ja uzimao i sad su oko 700-720kn
http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo-145-146-Fiat-Coupe-Rear-Subframe-Polyurethane-Bushes-Set-of-4-/251823430619?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aa1d89bdb
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

AntonP

Hvala na dobrom odgovoru i sve mi je jasno, samo moram sad razmislit kaj napravit.Zamjenio bi samo zadnje jer su mi prednji dobri.Sad onaj dio koji je najbolniji , ako može u kratkim crtama jer ima kakav jednostavan sistem to izbit van i nove ugurat unutra bez skidanja mosta.

Hvala Mike20, to bi bilo tako nešto.Budem uzeo takve pa probao.Imao sam već par komada ali to nije to.
Kolko vidim po slici to je iz IC kataloga, a od njih sam uzeo ali nije pasalo možda zato kaj sam tražio za mareu.
Ovaj link kaj mi je poslao ludman kaj nisu malo preskupi?

Mike20

Ove poliuretanske se definitivno isplati uzeti jer nisu puno skuplji od ovih zamjenskih, a 5 puta su bolji i kvalitetniji

AntonP

Ako niš drugo nešto ću morat napravit ili ovo ili ono, a kak stare izvadit van nekak bezbolno?

zetsthebunny

Citat: AntonP  u 26 Veljača 2015, 08:46:08
Ako niš drugo nešto ću morat napravit ili ovo ili ono, a kak stare izvadit van nekak bezbolno?
van idu malo jacim udarcem cekicem a unutra na presu...
+385977970759 Zlatko