Rastavljanje farova, farbanje sjenila

Autor Mike20, 16 Ožujak 2015, 09:19:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mika bedex


ccm

Moj savjet; kupis nove zamjenske farove od Crome...
Ja sam kupio DEPO prek neta iz Njemacke, doslo me 1100kn s dostavom, najbolja stvar koju sam ikad stavio na Brava.
Em su od nekog crnog kroma unutra pa izgledaju fenomenalno, em imaju prozirne lece tak da svjetle bar 3 puta bolje od originala, em se ne moras zezat sa rastavljanjem i lakiranjem i onda mozda ako nesto slucajno zeznes, ti se rosi far cijelo vrijeme kasnije....

To je moj savjet  :ok:
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Miha.

Jel treba branik uzimat dole, da izvadim farove? Naime ne radi mi ručno štelanje visine niti na jednome? I lijevi far mi nema oštar cut off kao desni?


Citat: ccm  u 31 Svibanj 2015, 08:23:41
Moj savjet; kupis nove zamjenske farove od Crome...
Ja sam kupio DEPO prek neta iz Njemacke, doslo me 1100kn s dostavom
To je moj savjet  :ok:

Jedan far 1100kn?


Citat: Mike20  u 24 Ožujak 2015, 09:26:34
Btw, zanimljivo je koliko slobodnog mjesta ima u kučištu ispod sjenila, stala bi 3 ona velika balasta-ok u originalu i je balast od ispod izvana našrafljen, tak da ću probati balast od ispod učvrstiti i provući žice da se ne vidi uopće.

Jel ok stavljat balaste u farove? Neznam kolko se to grije?

Mike20

Da,branik mora ići dole.
žMožda ti žarulja nije na mjestu ili je tak napravljena loše
Ne grije se to tak ni blizu ko npr. halogena žarulja.
Samo je problem ak crkne sve rastavljati, bolje ga od ispod izvana složiti

Miha.

Da gledao sam malo i vidim da je prišarafljen na spoju branika i blatobrana :ok:

ccm

#35
Citat: Miha.  u 04 Veljača 2016, 15:56:28
Jel treba branik uzimat dole, da izvadim farove? Naime ne radi mi ručno štelanje visine niti na jednome? I lijevi far mi nema oštar cut off kao desni?


Jedan far 1100kn?


Jel ok stavljat balaste u farove? Neznam kolko se to grije?

Oba fara s dostavom.
Jos na donjem dijelu imaju rupu za balaste, tak da se to super lijepo poslozi, nikakve zice ne vire ni nista.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Puntigamer

ccm ako ti nije bad da stavis fotku Brava s tim farovima. Cinie mi se zanimljivim, i kazes da bolje svijetle?! Ja bas i nisam zadovoljan svjetlima narocito kratkim a imam Osram nightbraker.

natipkano na jednom


ccm

Moze, cim dodjem doma. Ove na temi od auta su sve istekle... Glupi imageshack....
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

ccm

Evo slika:





Meni definitivno najdraza stvar kaj sam stavio na taj auto. Nazalost nemam slika sa upaljenim svjetlima, ali garantiram da su svjetlila barem kao tvornicki xenoni. Ja sam ga vozip 6 mjeseci s tim farovima prije nego kaj sam ga prodal, a kum ga vozi sad vec skoro 2 godine i nisam primjetio da nesto losije svijetli.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Stilo M

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Puntigamer

Lipo, i kazes da su od Crome i da su na saraf sjeli?

natipkano na jednom


ccm

Jep, na saraf. ovu kaj sam ja kupio su od DEPO-a bili. Naravno, za najnoviju Cromu :) Jedino se sjecam da sam se namucio sa zaruljama od zmigavaca, jer su ove neke malo mutave, pa mi nesto nije htjela sjest kak treba, al je sjelo nekak.
Kupio sam ovdje: http://www.carparts-online.de/shop2/BELEUCHTUNG/Scheinwerfer/Fiat/
Al kolko vidim, nemaju vise farova za Cromu :(
Mozda pogledat tu kod nas kod Tokica, AK i to. Kod AK na webu nema cijene kolko vidim, nisu dostupni na lageru.

Inace, razmisljao sam i o farovima od redizajniranog Brava, onaj od 2012 na dalje, kaj isto ima tamne farove tvornicki, ali je ispalo da su mi ovi i bolji, jer su od Crome bas crni iznutra, dok su do Brava nekak sivkasti. I od tog brava su H7/H1 farovi i cini mi se da imaju drugaciji konektor, pa nisam znao dal ce pasat, a za Cromine sam na nekom talijanskom forumu jedva naso da pasu jer je neki tip isto stavljao na Brava.

I jedna slikica kak izgleda zamjena farova :)

Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Mike20

Croma redizajn od 2008. Ima serijski takve farove, Bravo mislim od 2009. Ima takve. Da, nije kat. Broj isti tih od Brava i Crome.
I na Bravu je malo ta žarulja žmigavaca nespretna, al ide.
Znači konektori na faru je potpuno isti, nema brikanja?
Kod nas je mislim zamjenski po komadu kolko ti ti dao za dva.

skrooz

Ccm, pitaj kuma jel se hoce mjenjat za farove ;D

ccm

Isti je konektor, sve je plug and play.

Nece se mijenjat :)
Nebu mene niko v mojoj koruzi...