Punto mk2b sporting-mjenjac

Autor cicili, 24 Ožujak 2015, 09:35:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

cicili

da li netko zna ako pase mjenjac 6 brzina sa jos kojeg auta (stilo 1.4 16v, grande 14.16v...) na punto mk2b sporting 1.4 16v?

cicili

Dali je moguce da su svi mjenjaci sa 6 brzina za benzince od 99 god isti. Znaci punto mk2a sporting, mk2b sporting, grande punto, panda, novi bravo... Sa 1.2 16v i 1.4 16v motorima?

Mike20

Svi 1.4 16V motori su isti, pa je i prihvat za mjenjač isti, čak i noviji iz Brava 2, 1.4 16V je napravljen iz 1.2 16V tak da bi trebao biti isti

cicili

nemoguce da nitko nije slagao mjenjac 6 brzina na fiatu?
navodno mi je diferencijal otisao i koliko sam saznao pase sa 5 brzina i da se promjeniti bez skidanja mjenjaca.

dali je to istina? dali diferencijal mora bit sa 1.4 punta ili pase i sa drugih  auta/motora ako je mjenjac vec isti?

cupavica lorena

pase ti sa 5 brzina,netreba skidati mjenjac,nemora biti dif sa punta,samo mora biti isti omjer diferencijala kojeg stavljas inace ces dobiti drukcije performanse
ako nemate hobi,kupite fiat

topolino

M
Citat: cupavica lorena  u 08 Travanj 2015, 16:26:20
pase ti sa 5 brzina,netreba skidati mjenjac,nemora biti dif sa punta,samo mora biti isti omjer diferencijala kojeg stavljas inace ces dobiti drukcije performanse
Tocno, mora biti isti broj zuba jer ako nije moras mjenjati zupcanik koji pokrece diferencijal, tj. ista zavrsna redukcija kao na tvom. Zasto ne promjenis samo lezajeve na difu ili su planetarci otisli?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cicili

Nemam pojma sta je otislo auto je jos u pogonu ali drobi lagano.
Kako su mi objasnili stimanje difa je zeznuto bez alata sta ti ja znam.
Zna li netko s cega mi pase dif?

cupavica lorena

ako ces  tako voziti do kraja mjenjat ces cijeli mjenjac,eksplodirat ce ti kuciste diferencijala,trenutno mi je premalo vremena da bi ti rekao od cega pase ali ja osobno se tako nebi vozio ni metra vise
ako nemate hobi,kupite fiat

topolino

Kako ti radi volan? Ti trza kada ga motas i dajes gas? Ako je zvuk drobljenja onda su planetarci u banani. Uzmi bilo koji dif 99'g.+ i stavi ssvoj vjenac na njega.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cupavica lorena

komsija ti je dao opis necega,a i niste daleko,vozi covijeku auto neka ga pregleda i vidi sta je da se ne dogodi vece zlo nego sto je sada,moram priznati da sam u zivotu promijenio stotine diferencijala na raznoraznim vrstama auta i to bez ikakvog specijalnog alata za stimanje i bilo cega i sve radi kako treba,ima auta na kojima ima stimanja difa ali tvoj punto nije jedan od njih
ako nemate hobi,kupite fiat

cicili

Covjek je mehanicar i prepoznao je kvar a to sto nije slagao mjenjac na autu poput mog i jer tvrdi da ce bit jeftinije stavit drugi mjenjac nego rastavljat i popravljat neznaci da je komsija dao dijagnozu.

cupavica lorena

nisi skuzio,mislio sam na topolina kao komsiju,ne mehanicara,mjenjac kao mjenjac ako je slagao bilo kakav zna i ovog sloziti,nije automatski nauka nikakva a pogotovo ne mehanicki
ako nemate hobi,kupite fiat

cicili

evo da se javim posto sam zapoceo temu pa da napisem i ishod da ne ostane nerijesena.  :D

nasao ja covjeka koji ce mi preslozit dif kako on rece to su samo lezajevi vjerovatno ako nista ne preskace ne drobi, zamjenimo lezajeve i vozi dalje cijena popravka sitnica. ja pristadoh i odvezem mu auto za tjedan dana. da se razumijemo covjek nije probao auto jer sam ja uvjeren da je diferencijal u pitanju a i on zna za manu tih difencijala.
kad sam mu dovezao auto nakon par sati zove kaze meni se cini da to nije dif nego izgleda lezajevi u mjenjacu, najbolje da mi to otvorimo pa vidimo sta je dali se isplati popravljat.
tako je i bilo otvoren mjenjac zamjenjeni lezajevi, novo kvacilo i auto se sad vozi kao nikad do sad (ili sam ja zaboravio kako je bilo prije :D )

uglavno ispade ovo skupa "zamjena kvacila". :D

venom

koliko te izašlo bez kvačila?

cicili

2200kn + kvacilo pod izlikom da neka dva lezaja nije mogao naci u skf-u jer su neki specijalni sta ti ja znam pa ih je narucivao u fiatu i da su bili skoro 900 kn (jedan 400 drugi 500), uglavnom neki lezajevi vezani za 6 brzinu ako sam dobro shvatio, ako laze on lazem i ja.

kako god bilo da bilo sad sve stvarno radi lijepo i da potraje cim duze.  :)