punto2 1.2 8v opruge i amortizeri

Autor cvike19, 05 Svibanj 2015, 13:56:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

cvike19

pozdrav svima!
mene zanima di mogu kupiti opruge za punta 2 koje su krace za 3 cm od onih koje su originalne?
dakle planiram promjeniti sve amortizere i opruge  pa bi spustio auto za 3 cm cisto iz estetskih razloga
mislio sam amortizere kupiti od kyb plinske...i staviti krace opruge
pa me zanima ko sta pametno ima za predloziti ?

M.P.

imaš toga po njuškalu, stalno se nešto vrti. računaj cca 400-500kn max za sve 4. možeš ih dat i izradit točno koliko oćeš niže kod Dugića, cca 200kn po komadu....

cvike19

zanima me kako ide to sa original amortizerima i sa kracim oprugama
dal je to dobra kombinacija ?
jel neko radio nesto slicno i kakva su iskustva?

M.P.

-3 je ok, nema velike razlike, amortizer radi u malo smanjenom hodu. al kyb plinske su same po sebi tvrde za poludit, tako da razlike vjerojatno neće ni bit u odnosu na serijala opruge

Mike20

Danas sam se malo igrao i stavio naprijed originalne opruge od Sportinga mk2a na 1.2 8V mk2b. Sportingove opruge su opuÅ¡tene kraće 5cm od običnih, deblje su sa manje navoja, a auto je na njima 0.5 cm viÅ¡i nego original mk2b  :tres:

Tak da mislim da ču ih dati napraviti samo naprijed, jer naprijed je raznak guma--blatobran 8cm, iza 5 cm, naprijed -3 pa i -5 bi bilo taman

cvike19

ko bi reko da je tolika razlika na istom autu
bas sam razmisljao da kupim od sportinga ali sad to ne dolazi u obzir
trazit cu normalne samo -3cm i bice oke

cvike19

sinoc vozim auto uz jednu staklenu zgradu (uz "ogledalo") i vidim da mi je zadnji kraj dosta nizi od prednjega
iza nebi trebalo spustati skoro nista a naprijed 3 cm
na autu je sve original, neznam dal je to normalna visina naprijed i nazad?!

Nemesis

Citat: M.P.  u 05 Svibanj 2015, 14:39:18
imaš toga po njuškalu, stalno se nešto vrti. računaj cca 400-500kn max za sve 4. možeš ih dat i izradit točno koliko oćeš niže kod Dugića, cca 200kn po komadu....
Dugić mi je susjed :) Meni rekao 650 kn sve 4 :ok:

Natipkano prstom


Mike20

Citat: cvike19  u 06 Svibanj 2015, 10:22:28
sinoc vozim auto uz jednu staklenu zgradu (uz "ogledalo") i vidim da mi je zadnji kraj dosta nizi od prednjega
iza nebi trebalo spustati skoro nista a naprijed 3 cm
na autu je sve original, neznam dal je to normalna visina naprijed i nazad?!

Da,ja sam točno mjerio naprijed je razmak rub gume-rub blatobrana 8cm, iza 5 cm

M.P.

Citat: cvike19  u 06 Svibanj 2015, 10:22:28
sinoc vozim auto uz jednu staklenu zgradu (uz "ogledalo") i vidim da mi je zadnji kraj dosta nizi od prednjega
iza nebi trebalo spustati skoro nista a naprijed 3 cm
na autu je sve original, neznam dal je to normalna visina naprijed i nazad?!

napravi samo dvi prednje i to je to, neće te puno koštat a auto će izgledat lijepo, jer će malo ponirat.

Mairon

Za naÅ¡e ceste kakve jesu, najbolje bi bilo visina kao na Dacia modelima. :D 

devaST

Hahhahha svi koji kazu kako za nase ceste treba imat visok auto imaju zavidane aute u pod ljuti. Hahhahah

Mike20

Citat: M.P.  u 06 Svibanj 2015, 15:49:07
napravi samo dvi prednje i to je to, neće te puno koštat a auto će izgledat lijepo, jer će malo ponirat.

Potpis, tak ću ja napraviti

lukaa

Ne znam koliko je pametno imat naprid tvrde krace opruge a nazad mekse serijske.

M.P.

na tom autu, od 60ks, to je potpuno nebitno. neće ni osjetit razliku, osim šta će auto lijepo izgledat