mk2 - Miris vlage u autu

Autor ssandor, 12 Lipanj 2015, 20:58:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ssandor

u zadnjih par dana, kad uÄ'em u auto osjeti se miris ustajalosti i vlage. kad se klima upali je ok, ali kad stoji malo dulje se fakat osjeti.
s time da nakon što odstoji, ispod auta je relativno velika lokva, čak prevelika da bude od kondenzacije od klime.

nedavno je imao lakši sudar, ali bio je na servisu u bertolu, sumnjam da ne bi skužili da je puklo neko crijevo... ili?

crev1986

Uzmi silikatni pjesak za macke stavi u carapu to ce ti izvuc vlagu , a luftaj auto da se sto prije to sve provjetri

draĹžen.os

Podigni tepih kod suvozača (možeš i kroz otvor broja šasije) i provjeri da ti nije vlažan onaj filc ispod tepiha. Mi smo imali problem curio je kondenz od klime na spoju sa vatrozidom gdje izlazi van u prostor motora. :82:

ssandor

Treba i filter mijenjati mozda?

vlatko11

Da necuri možda mali kiler?

Nikic

Citat: crev1986  u 12 Lipanj 2015, 21:01:32
Uzmi silikatni pjesak za macke stavi u carapu to ce ti izvuc vlagu , a luftaj auto da se sto prije to sve provjetri
Ovo je najjači odgovor. Cuo sam to od par ljudi al nisam vjerovao. I u mene isto smrdi al ja nemam klimu

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

crev1986

Ja nevidim sta je tu smjeno ?? Silikatni pjesak upija vlagu ! ako to nisi znao sad znas

U mom i zeninom auto je taj pjesak i nema vise magljenja sajbi ko prije !

Stilo M

Mozda su ti se odvodne cijevi zastopale pa ti od tud ide miris vlage
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mike20

Silikatni pijesak neće ukloniti hrÄ'ave podove.
Kak je rečeno, provjeri stanje ispod tepiha

maaario

I one paketiće koji privlače vlagu. Kad kupuješ cipele, obično budu u kutiji. Posloži par komada ispod sica ili ispred stakla, da se ne vlaži. :)

crev1986

Citat: Mike20  u 22 Lipanj 2015, 21:04:12
Silikatni pijesak neće ukloniti hrÄ'ave podove.
Kak je rečeno, provjeri stanje ispod tepiha

:tres: :tres: :tres: :tres: :tres:
Prijatelju od ceg hrdja nastane ?  od vlage !
Kako se rijesit hrdje ?   Tako sto ces prvo sve osusit ( naci izvor vlage )  izvuc vlagu iz auta pa tek onda ocistit hrdju !

Hrdju mozes cistit svaki dan ako ne isusis vlagu u protivnom mozes sjest i plakat !

Znaci provjeri hrdju osusi sve djelove tepiha i neznam sceg sve ne pa ocisti hrdju i zastiti pod !

Michael

Malo ću dignuti temu iz mrtvih.
Jel ova kiša za vikend napravila kome sr*** u autu?
Jučer je cura išla s autom na posao, veli smrdi nešto u autu i zamagljena su stakla. Danas opet smrdi. Digli smo suvozački tepih, a ispod sve mokro. Probao sam rukom, isprva sam mislio da je antifriz jer je pomalo bilo sluzavo. Ali nisam naišao na znakove da nam curi unutarnji kiler. Otišli smo do autopraone i probali što više vode izvući vode van. Našao sam malo vode i ispod rezervnog kotača te rosnata stražnja svjetla. Bi li mogla ta rosa u svjetlima biti od vlage unutar auta ili će ih trebati zabrtviti?
Uglavnom, sutra idem po silikatni pijesak pa da izvučem kolko tolko vlage.
Edit: Jel zna tko di su točno ulazi/izlazi od odvodnih kanalića?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

topolino

Sedaj u auto, spusti zadnja sjedala i neka netko smrkom siba po autu. Posebno oko vrata i budes vidio di voda ulazi
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Michael

Opet kiša kroz dva dana i opet voda kod suvozača. Danas prilazimo autu, kad ono unutra sva stakla rosnata. Neznam vise sto pregledat, ciscenje dijela ispod brisaca nije pomoglo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Mike20

Provjeri gume oko vrata.
Najbolje bi biloda  skineÅ¡ oblogu vrata i plastiku pragova, sjedneÅ¡ u auto i nek netko zalijeva obilato vodom.

Kod recimo Škode Fabie, voda dolazi do tepiha jer ne dihta dobro plastična/najlonska obloga vrata ispod tapecirunga vrata

Na jednom FIatu je bio problem u tvornički loše zalijepljenoj prednjoj šajbi, pa je curilo iza instrument table, desno kraj nogu suvozača.