Punto mk1 1.6 sporting... Ne rade stop svjetla!

Autor Syncro, 13 Srpanj 2015, 13:10:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Syncro

Pozz ekipa, jucer sam zamjetio pri parkiranju da mi ne rade oba stop svjetla, jutros sam raskopao farove i ocistio sva grla i konektore na farovima, naravno i zarulje provjerio no i dalje se nista ne dogadja sa stop svjetlima. Provjerio sam i osigurace ispod volana no izgleda da ni jedan nije povezan s time. Pogledao sam i prekidac na papucici kocnice no ne znam kak da provjerim njegovu ispravnost.

Dali ima jos gdje koji konektor od stop svjetla, osigurac, relej ili slicno sto da provjerim prije nego krenem kupovat te sitnice? I naravno gdje se nalaze ako ima?

Fiat Punto mk1 1.6 sporting 1995.god

Unaprijed hvala :-)
Fiat is AWESOME!!!

Maverick

taj prekidač možeš provjerit na način da izmjeriš dal ide šta kroz njega kad stisneš bremzu.

Syncro

Cekam frenda da dodje sa posla pa donese aparat za mjerenje...

A dali ima jos gdje kakav konektor ili slicno da provjerim spojeve prije nego krenem traziti drugi prekidac. Opet sam sad provjerio sve osigurace i konektore na farovima
Fiat is AWESOME!!!

franjo-fritz

Izvadi da van i spoji drito jednu stranu na + -  drugu na nekakvu žarulju.     Nije neka kvantalna fizika
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

ma samo ga prespojis komadom zice i vidis ako rade svjetla
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Syncro

Hvala momci, na kraju je ispalo da prekidac radi ali negdje kabel ***, provukao sam drugi kabel direkt, stavio osigurac za nedaj boze i sad sljaka sve kak treba...
Fiat is AWESOME!!!

Hadji

Ako jos neko ima problema - na kontrolnoj ploci ELXi imaju indikator da ne dela stop svjetlo - i na konektoru stop prekidaca sa kontrolnom tablom je mala tiskana ploca na kojoj se napravi hladni lem. To prelemit i onda dela.