Punto mk2a izrada ključa ?

Autor nasc, 18 Srpanj 2015, 00:10:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

josssip

Nije neprobojan nego se ne moze kljuc ukodirati ,dok vec na cipu nisu pripremljeni podatci za taj auto koji se izvade iz bsi-a
Isti princip je i za stila i vecinu alfi od 2000te godine do negdje 2006-7.g.
U servisu preko broja sasije naruce kljuc i ukodiraju bez skidanja bsi-a jer dobiju pripremljen cip bas za taj auto

Za audija je lakse napraviti kljuc dok za S klasu je bar jos 10x kompliciranije :)

Za neke aute se kod iskopira za 10ak sekundi a za neke treba par sati posla..

To je da se sve napravi da bude kao original ..

Sent from my Titans2_DG700 using Tapatalk

franjo-fritz

Dajte ga najte kakati punto mk2 1,2-8v nije kvantalna fizika.... Slozio sam ih bar 100komada....rastavio i sastavio.... Kod coda mk2 1,2-8v i mk1 isti je princip coda.... Nisam jednog skinuo
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

iggx

#17
Citat: franjo-fritz  u 18 Srpanj 2015, 15:49:55
Nemam broj. Lokacija trznica jarun. Ili city centar jankomir.. Nemoze ih fulat da i hoće.... Meni su radili kljucevd za audia 2010 mecu e, s, g klasu bmw 3,5,x 5 itd itd itd.....
Ja sam jos prije cca godinu dana pokušavao na obje lokacije i rečeno mi je da se moj ključ ne može kopirati...
Nisam napisao, radi se o Puntu iz teme, 1.2 8v. Nemam master ključ (ne znam jel ima razlike, imam samo onaj s brojem 2) i kod karticu tako da sam prosao kroz hrpetinu lokacija u zg-u i nitko mi nije uspio riješiti problem. Sad imam obični ključ za vrata za slučaj da ovaj pukne.

franjo-fritz

Ja sam sve i jedan iskopirao bez problema iako je to bacanje novaca.. Napravim dva obicna ovaj sa kodom galjepim ispod volana i rijesen problem bez uzrujavanja i nekakvih troskova po kljucu od 350-500kn.... Koj ce ti k.... Kod kljuc....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

josssip

S cime si ih iskopirao? :)

Cip na puntu 1 i 2 samo izgleda isti na oko a nema veze jedan s drugim...



Sent from my Titans2_DG700 using Tapatalk


ivanm

iskopirao je obične ključeve a ovaj ključ s kodom je sa duct tapeom zalijepio ispod brave!!

koliko ključ sa kodom smije biti udaljen od brave max?

josssip

:D

Skines citac sa brave i njega zaljepis skupa sa kljucem negdje ispod plastika..
i stavis kljuc kroz citac u polozaj kao kad ga stavljas u bravu, tako je sigurno da ce svaki puta dobro ocitati kod

Sent from my Titans2_DG700 using Tapatalk


ivanm

samo kaj ti onda svatko može upaliti i ukrasti auto.. :)

Mike20

Svatko?  A baÅ¡ je netko željan Punta ukrasti.....

franjo-fritz

Sga ja znam sa cim ih je kopiro pa nisam i mehanicar i limar, lakirer a ni arhitekta,,,,,,,, ukrast punta ko kurvi cvijece a ako i hoce neko u jeb.. Majku al ga je tesko ukrast.... Da imas i cod i alarm pa cak i da ga za trajekt zavezes lancima
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Taman sam mislio uzeti Audija iz 2010. godine , al sad kad znam da mu je lakše ključ kopirati nego Puntov, neću ga uzeti

Stilo M

Citat: Mike20  u 20 Srpanj 2015, 11:41:11
Taman sam mislio uzeti Audija iz 2010. godine , al sad kad znam da mu je lakše ključ kopirati nego Puntov, neću ga uzeti
:lol :lol :lol
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mike20

To nije smijeÅ¡no, to je ozbiljno  :D
Al stvarno, nisam imao pojma da je takav problem kopirati Puntov ključ nisam imao potrebe, da lakše kopiram ključ auta od 50 000 eura neko od 1500 eura.

Eto, svašta naučiš..........

Al k oliko onda košta kopiranje ključa po PR-u za Punta 2, ak netko zna?

Za Brava 2 je ganc novi ključ skakavac sa daljinskim s 3 tipke, programiran u servisu nekih 2500kn ak se sjećam?

josssip

U servisu za punta 2 bez daljinskog je nekih 1000+ kuna

Sent from my Titans2_DG700 using Tapatalk


nasc

Hvala svima na pomoci.

Situacija je tocno onakva kakvu sam naslucivao i kako je josssip opisao.

Punto koji na kljucu ima oznaku code 2 se ne moze klonirati i potrebna je intervencija na imobilizatoru na nacin da se naruci isti kljuc sa istim transmiterom i onda se u imobilizator doda vec postojeci kljuc i novi koji se dodaje.

Na kraju izgleda da je punto mk2a s tim rasponom godine zasticen ko mali Bugati :-)
Na puntu Grande i novijim godinama mk2b punta kljuce koristi drugi sistem enkripcije i njega je moguce klonirati.

Jos jednom svima hvala na pomoci i pozdrav.

Ps... nisam siguran da li pravila dozvoljavaju ali mogu postati link gdje je detalnjno sve objasnjeno vezano za transpodner reciver centralu i kloniranje :-)