Punto mk2 1.2 getriba

Autor Boban, 20 Kolovoz 2015, 23:00:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Boban

Pozdrav.
Naime imam problem sa getribom.
Kupio sam prije mjesec i pol dana kod auto kele polovnu getribu i oni su mi je odmah i ugradili.
Problem se pojavio 2 tjedna poslije ugradnje taj da mi je odjednom počeo teško ubacivat u bilo koju brzinu i to samo tad i samo jedanput od same ugradnje,ali se samo od sebe popravilo nakon 2-2,5 km. ko da se nista nije desilo,e a prije 3tjedna sam počeo čuti zujanje iz getribe.
Ulje mi je on tam mjenjao (valjda).Ja mu jesam donio 1,85l mobila 75w90 i 3l selenie 20k sa filterom da mi ga zamjeni.Par dana nakon Å¡to sam podigao auto od njega dosta su se čuli hidropodizači.Bilo mi je malo čudno kad sam doÅ¡ao preuzeti auto.Na radnom stolu su stajale 3 bočice od ulja prazne.Jedna je bila 20k,a ove druge dvije neko bogte pitaj nikad ni čuo za nj.Ugl. meni je to bilo sumnjivo pa sam ja zamijenio opet ulje seleniu 20k i od tad se ne čuju hidropodizači.A joÅ¡ čudnije je to kaj mi je njegov radnik,jer gazde nije bilo tam kad sam doÅ¡ao preuzeti auto mi je vratio joÅ¡ 6dcl selenie jer u taj motor ide manji i veći filter ulja  :82: (nikad čuo mislim si) znam da ide jedan i kad ide on ide u motor 2,9l ulja i to je to,a ovog za mjenjače ulja mi je rekao da ide 1,8 za kojeg sam si mislio di si ga nagurao toliko kad ide 1,65,al dobro Å¡ta je sad tu je.
Moje je pitanje dali može višak ulja škodit u getribi (iako mi je nekako logički i da ne),da probam zamjeniti ulje u getribi da se riješim tog zujanja?Jer nisam radi posla mogao tam biti da vidim svojim očima kaj sipa.
Bilo kakvi komentari,smjernice,prijedlozi bi dobro došli.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

crev1986

Ako ti se cuje zujanje iz getribe onda je velika mogucnost da diferencial zuji ! A moj savjet je bjezi od tog majstora !

Boban

Ma nije mi on moj meho. Inače sve ostalo radim sam na autu.Što se tiče zujanja manje se čuje kad se malo zagrije ulje.I cuje se kad izbacim iz brzine i dam gas dok stojim na mjestu tak da mislim da nije do difa,neg lezaji spojnicke,al opet nikad se nezna
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Mike20

Kela je dobar za prodaju rabljenih dijelova i cijene su mu ok. Vjerojatno su zaboravili kak neÅ¡to sastaviti kadd stalno rastavljaju. Problem je Å¡to neki ddijelovi stoje vani pa moždaa je i uÅ¡la voda u getribu i neÅ¡to zeznula. I da, idu dvije vrste filtera ulja, deblji i kraći za starije verzije mk2 i tanji i duži zaa novije.
Možda zuji potisni lager

topolino

Ako je zapela rucica mjenjaca onda je lezaj spojnicke pred pucanjem. Reklamiraj sto prije ako se cuje da zuji jer ces skupljati mjenjac po cesti.
Koje si ulje stavio u mjenjac? U manualu pise tutela zync 75w85 GL5 ja bi ipak stavio neko sa oznakom GL4+.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boban

Citat: Mike20  u 21 Kolovoz 2015, 08:00:00
Kela je dobar za prodaju rabljenih dijelova i cijene su mu ok. Vjerojatno su zaboravili kak nešto sastaviti kadd stalno rastavljaju. Problem je što neki ddijelovi stoje vani pa moždaa je i ušla voda u getribu i nešto zeznula. I da, idu dvije vrste filtera ulja, deblji i kraći za starije verzije mk2 i tanji i duži zaa novije.
Možda zuji potisni lager

Ok je za prodaju dijelova,nije skup,al ja njega nazovem i objasnim problem a on meni a to vam je polovna getriba i šta da vam ja sad radim? Kupili ste mačka u vreći.Čisto sumnjam da je potisni ležaj jer je kuplung set mjenjan prije 3 god.Manje se čuje kad se malo zagrije.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Boban

#6
Citat: topolino  u 21 Kolovoz 2015, 17:51:10
Ako je zapela rucica mjenjaca onda je lezaj spojnicke pred pucanjem. Reklamiraj sto prije ako se cuje da zuji jer ces skupljati mjenjac po cesti.
Koje si ulje stavio u mjenjac? U manualu pise tutela zync 75w85 GL5 ja bi ipak stavio neko sa oznakom GL4+.

Kazem to se samo tad jednom desilo i nikako više.Šalta super.
A što se tiče ulja stavio sam Mobil 75w90.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

topolino

Meni je tako pocelo prvo u rikvercu stekati povremeno. Toliko da nisi mogao vise izbaciti iz rikverca. Onda je pocelo zujati na uzbrdicama 2 tj.poslje i Onda tisina ja mislio sve ok. I u mj. dana ostao na cesti 50km od kuce. Mobil je GL5
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

hattrick

Uzas nit dijelove od njega nebi uzimao,a kamoli mu auto dao,bjezi od njega

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk


Boban

Citat: hattrick  u 22 Kolovoz 2015, 16:49:11
Uzas nit dijelove od njega nebi uzimao,a kamoli mu auto dao,bjezi od njega

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk


Gle to sam sad dao njemu jer je bio najeftiniji za ugradnju. 300 kn,al ocito sam se zaj.
Ma da je meni stupna dizalica bi si ja to sam zmjenjal.

Citat: topolino  u 22 Kolovoz 2015, 15:07:15
Meni je tako pocelo prvo u rikvercu stekati povremeno. Toliko da nisi mogao vise izbaciti iz rikverca. Onda je pocelo zujati na uzbrdicama 2 tj.poslje i Onda tisina ja mislio sve ok. I u mj. dana ostao na cesti 50km od kuce. Mobil je GL5
Šta misliš da zamjenim ulje?
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

topolino

Probaj, ali mislim da je steta vec napravljena, pogotovo ako je mjenjac stajao na kisi. Ulje Castrol 75w85 gl4+ probaj. Sta si napravio sa starim mjenjacem?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Ljepo izbaci to ulje i stavi obican atf ulje i vozi sa njim......
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Boban

Citat: topolino  u 22 Kolovoz 2015, 21:11:08
Probaj, ali mislim da je steta vec napravljena, pogotovo ako je mjenjac stajao na kisi. Ulje Castrol 75w85 gl4+ probaj. Sta si napravio sa starim mjenjacem?
Ostavio kod njega
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Boban

Citat: franjo-fritz  u 22 Kolovoz 2015, 21:27:31
Ljepo izbaci to ulje i stavi obican atf ulje i vozi sa njim......
Koje to obično?
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

franjo-fritz

Atf ulje za servo volan i automatske mjenjace... Da isperes getribu.... Ja sam u obje alfe imao samo to ulje...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks