Mk2 - dnevna svijetla

Autor zvucetic, 26 Rujan 2015, 23:38:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

zvucetic

Pozdrav,

jel se itko pozabavio ovom tematikom, jel treba neki atest za takvo Å¡to?

Vidim dosta LED dnevnih svijetla na ebay-u pa razmišljam da ugradim neke od tih.

Mike20

Po zadnjoj uputi, naknadno ugraÄ'ena dnevna svjetla nebi smjela prolaziti tehnički, ako nisu tvornička. Al imaÅ¡ drugih opcija unutar serijskog fara

draĹžen.os

Da tako je samo tvornički ugraÄ'ena prolaze tehnički. A Å¡to se tiče policije u 90 posto isto tako ta naknadno ugraÄ'ena svjetla ne priznaju kao dnevna. U Zakonu o prometu piÅ¡e Å¡to su dnevna svjetla.

Poslano sa mog SM-G130HN koristeći Tapatalk

vlatko11

Ljudi,zasto se toliko zamarate dnevnim svijetlima. Barem kod fiata,kad su svjetla rjesena lukavo kad ugasis auto gasis i svijetla i nemozes zaboravit ugasit.Palis auto palis i svijetla.Konkretno ja ostavljam stalno upaljena kratka na prekidacu i nebrinem.Pogledaj na autima drugih firmi da svjetla ostaju i nakon gasenja auta. Dok sam imao renaulta ono kratko vrijeme,cista zaje..iscrpio akumulator par puta jer zaboravio ugasit svjetla i dvije kazne popusio jer zaboravio upalit.

zvucetic

Dosta često mi lampice izgore, a zadnja svijetla je dosta teško skužiti osim ako s namjerom ne odeš pogledati.

Jel se smiju staviti LED žarulje iza? One bi trebale puno duže živjeti :D


BluePunto

Citat: zvucetic  u 28 Rujan 2015, 16:31:51
Dosta često mi lampice izgore, a zadnja svijetla je dosta teško skužiti osim ako s namjerom ne odeš pogledati.

Jel se smiju staviti LED žarulje iza? One bi trebale puno duže živjeti :D

Ja ti mogu iz vlastitog iskustva rec kaj ti moze proc kaj ne, jel sam jedan od onih kaj su platili tu Å¡kolu (kaznu), naprijed ne toleriraju nikakve xenone ni ledice ako nisu tvornicki ugradene ili atestirane, naravno pricam o policiji jel svi znamo kak se tehnicki prolazi, ja osobno sam imao smd t10 pozicije i xenone 6000k na h4, na tablicama isto imam smd bijele, i za te na tablicama mi nista nije reko, kao dapace bolje osvijetli tablicu po noci (bitno da nije plavo,crveno,zeleno etc.) al za ovo mi je okino 1000kn kaznu, + neupisana dimenzija guma :D al otom potom... al ovo iza na tablicama imam vec kolko i auto skoro 4godine i niti jedna nije crkla...  :ok:

Još sam ja poslje imao raspravu sa policajcem o tim t10 zaruljicama i opcenito tim ledicama, i on mi je reko da naprijed smiju bit iskljucivo normalna zuta svijetla, i sad ga ja pitam pa kome ja smetam ako stavim tu t10 poziciju kaj svijetli bijelo, on je reko da to nemoze bit na autu, jel nije tvornicki ugradeno.. i onda nisam htio bit bezobrazan pa da ga idem pitat jel trebam onda ic atestirat tu t10 smd bijelu poziciju na cvh :D

Mike20

Ovo su teške gluposti. LED žarulje ako nisu plave, mogu biti na autu, uopće nije bito dal je žarulja sa laserom, žarnom niti, neonska, nuklearno fuzijska ili fisijka-dok svijetli bijelo, ispravno je. Ksenon je razumljiiviji i ako ne blješti, uopće ne vidim razlog za ta glumatanja o neispravnosti. Ok bilokakav ksenon umjesto H4 žarulje ne svijetli nikako, osobno sam probao, vidio u dosta auta i to uvijek baca svukud.

Što ako ja u svoj far stavim 220v H1 halogenu žarulju sa ŽARNOM niti sa-dal sam i onda neispravan?
Stvarno ima svakakvih bisera

BluePunto

Citat: Mike20  u 28 Rujan 2015, 17:55:19
Ovo su teške gluposti. LED žarulje ako nisu plave, mogu biti na autu, uopće nije bito dal je žarulja sa laserom, žarnom niti, neonska, nuklearno fuzijska ili fisijka-dok svijetli bijelo, ispravno je. Ksenon je razumljiiviji i ako ne blješti, uopće ne vidim razlog za ta glumatanja o neispravnosti. Ok bilokakav ksenon umjesto H4 žarulje ne svijetli nikako, osobno sam probao, vidio u dosta auta i to uvijek baca svukud.

Što ako ja u svoj far stavim 220v H1 halogenu žarulju sa ŽARNOM niti sa-dal sam i onda neispravan?
Stvarno ima svakakvih bisera

Ja to sve kuzim, i nisam ja nista kukao ni plakao radi kazne kad i sam znam da nemam upisanu dimenziju guma i znam da nesmijem imat te xenone tak da velilm otom potom, ali mi nije jasno za te smd led bijele žaruljice... Evo primjer stric je isao negdje u zagreb na tehnicki (necu imenovat) sa hondom accord i nema xenone niti bilo kakve kerefeke po autu jedino ima te bijele pozicije smd i na tablicama, i frajer ga nije htio pustit dok nije stavio obicne staklene zute pozicije... Mog kuma su kad se vracao s mora prije par tjedana prije karlovca zaustavili i dobio je samo upozorenje da mora maknut te pozicije, a vozi twinga i sve serijala osim toga... i onda kad vidim aute koji su truli, povezani sa gurtnama i dime ko 3 lokomotive i nikome nista... ali bitno da se na ubodnim t10 pozicijama ide  provodit "neki" zakon... no comment  :tres: