DIY presvlacenje volana kozom.

Autor iggy_pop, 10 Listopad 2015, 11:07:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

iggy_pop

Pozdrav.
Imam pristup vrlo kvalitetnim dugackim koznim trakama koje ostanu kao otpad u jednoj radnji. Koza je kvalitetnija nego na origigi kozi koju sam vidjao na volanima.
Palo mi je na pamet da bih mogao presvuci volan kod sebe ali me jxxe to sto ne mogu nigdje da nadjem neki, hajde da nazovemo, sablon-template ili nesto slicno za stilov volan po kojem bih isjekao kožu i prošio je. A da idem fazonom proba-greška, potrosio bih puno vremena i živaca, kože....
Savjeti linkovi i sl dobrodosli.
Hvaaaala.


AntonioK

sam napraviš šablonu za stila da ti pokrije i krakove volana namočiš u mlaku vodu i šivaj ako ti se da zajebavati i živcirati

evo ti neki link

https://www.youtube.com/watch?v=C-X4gXjzhXU

Antonijo

#2
Citat: iggy_pop  u 10 Listopad 2015, 11:07:37
Pozdrav.
Imam pristup vrlo kvalitetnim dugackim koznim trakama koje ostanu kao otpad u jednoj radnji. Koza je kvalitetnija nego na origigi kozi koju sam vidjao na volanima.
Palo mi je na pamet da bih mogao presvuci volan kod sebe ali me jxxe to sto ne mogu nigdje da nadjem neki, hajde da nazovemo, sablon-template ili nesto slicno za stilov volan po kojem bih isjekao kožu i prošio je. A da idem fazonom proba-greška, potrosio bih puno vremena i živaca, kože....
Savjeti linkovi i sl dobrodosli.
Hvaaaala.


Možda ovo pomogne  :nod:

http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=37926.0
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Ili daš 350 kn i nemaš ***.....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

core3i

Ja sam probao jednom prije par godina, bez Å¡eme, bez rupa na eko koži (ostalo mi malo pa da probam), izgubio 1 dan i nikad viÅ¡e  :D
Ovako je to bilo, batalite oznaku na volan, ružno mi je ostalo jer nisam imao dovoljno materijala, ali eto ga joÅ¡ stoji na volan  :)
Najteže je "natezati" materijal da ne "šeta".

iggy_pop

@franjo
ja sam "diy tip" i bas volim da uzivam u plodovima svog rada.

@core3i
pa dobro nije lose ispalo.

AntonioK

Najteže je "natezati" materijal da ne "šeta".
[/quote]

namoći kožu u mlaku vodu pa neće šetati

franjo-fritz

Frend mi to radi pa sam gledao kao to radi i nikakvo namakanje u nikakavu vodu.. Nego se koza ljepi za volan sa ljepilom.... Na kraju se sa koncem zateže ostatak koze koje je najgeze jer kako zatezes tako i sivas.... U prjevodu *** pas jeza
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

core3i

Upravo tako. S tim da ja nisam niti bi išao sa ljepilom na "nov" volan. Ovako kad te uvate mušice, iskidaš konac, makneš kožu ili je promijeniš i opet dobro.

franjo-fritz

Nego sa cim bi iÅ¡ao....?  Ne možeÅ¡ toliko napeti kožu na suho bez ljepila... Jer se poslje frce cijela koža aako ides jako natezati kozu pucaju rupice od konca.. As ti problema skinuti ljepilo sa volana. Tri min posla
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks