Stilo 1.9 JTD - snaga akumulatora

Autor draĹžen, 08 Studeni 2015, 07:23:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

draĹžen

Imam feeling da mi aku nece dugo. Kolika snaga bi mi trebala? Jel bi mi 80 bilo previse? Gledam tokic ima ATOM aku diskontne cijene. Jel ga ima itko?

mjet

neće,ja sam imao na svom 80,a iz mog iskustva,koji god da uzmeš,većina ima 2 god garanciju tak da ti je svejedno,no name ili neki brand ,samo plačaš ime,to je moje iskustvo,ionako nakoon 2 god ne traje nijedan puno duže

draĹžen

Citat: mjet  u 08 Studeni 2015, 08:49:11
neće,ja sam imao na svom 80,a iz mog iskustva,koji god da uzmeš,većina ima 2 god garanciju tak da ti je svejedno,no name ili neki brand ,samo plačaš ime,to je moje iskustvo,ionako nakoon 2 god ne traje nijedan puno duže
slazem se s tobom. To je ionako vijek akua. Ako ide iznad toga dobro. Ako ne,opet ok. Gledam taj atom u tokicu. 440 kn i mislim da bi jos rabat na to mogao skemijeti

Mike20

To apsolutno nije točno.
Uzmi boljega i trajat će duže od no name akumulatora iako imaju istu dužinu garancije, ipak se koriste kvalitetniji materijali kod skupljih, tako da će ploče u njima duže izdržati. Osim toga i nazivne struje kod tih no name su upitne.
Exide je odličan akumulator npr, meni puno bolji od npr. Boscha, imam ih oba

Antonijo

Citat: mjet  u 08 Studeni 2015, 08:49:11
neće,ja sam imao na svom 80,a iz mog iskustva,koji god da uzmeš,većina ima 2 god garanciju tak da ti je svejedno,no name ili neki brand ,samo plačaš ime,to je moje iskustvo,ionako nakoon 2 god ne traje nijedan puno duže

Imao samo Fiamm akomulatore i prvi je trajao oko pet godina (2.4 JTD)  kasnije sam ga zamjenio istim takvim na drugi auto sam takoÄ'er ugradio Fiamm akomulator prije 3 i pol godine i joÅ¡ radi (1.4 16V).
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

draĹžen


mjet

ja sam rekao svoje iskustvo,čovijek neka kupi što hoće...

draĹžen

Ne dam 100 e za aku na trulju od 15 tkn. Hvala na misljenju,svakako. Kad sam imao megane 2 novi kupljen u 6.5 god sam promijenio dva . jedan je bio exide i drugi bosch. Oba sz bila po 3 god a kostali su koliko ah toliko kn. Ako dobijem atom za 300 injak kn nek traje dok je garancije. Bar je u pola jeftiniji

aquarius017

#8
Startni akumulator se ne kupuje prema kapacitetu nego prema hladnoj struji starta. Za Stilo 1.9 jtd 85kW kojeg i ja imam, preporučen je akumulator sa startnom strujom 540A ili više. Nebitno je da li ima kapacitet 60 ili 80 Ah.
Link: http://24batteries.com/en/car-battery/
Drugo, slažem se sa kolegom Mike20. Poznati proizvoÄ'ači (Exide, Bosch, Varta,...) na svojem akumulatoru navode točan podatak kapaciteta i startne struje, dok je kod no name proizvoda to viÅ¡e iznimka nego pravilo. I ne može se usporeÄ'ivati kvaliteta izrade npr. Exide-a i npr. Atom-a, to su dva svijeta....

aquarius017

Citat: dražen  u 08 Studeni 2015, 09:16:08
slazem se s tobom. To je ionako vijek akua. Ako ide iznad toga dobro. Ako ne,opet ok. Gledam taj atom u tokicu. 440 kn i mislim da bi jos rabat na to mogao skemijeti
Ne treba ti taj od 74Ah/640A. Uzmeš onaj 60Ah/540A za 385kn i skemijaš popust kako kažeš, dakle taj akumulator platiš plafon 300kn. I naravno, provjeri datum proizvodnje. Ako imaš nekoga "unutra", raspitaj se imaju li reklamacija

aquarius017

Citat: Antonijo  u 08 Studeni 2015, 11:32:17
Imao samo Fiamm akomulatore i prvi je trajao oko pet godina (2.4 JTD)  kasnije sam ga zamjenio istim takvim na drugi auto sam takoÄ'er ugradio Fiamm akomulator prije 3 i pol godine i joÅ¡ radi (1.4 16V).
Fiamm je primjer kvalitetnih akumulatora po normalnim cijenama.

draĹžen

Citat: aquarius017  u 17 Studeni 2015, 11:08:37
Ne treba ti taj od 74Ah/640A. Uzmeš onaj 60Ah/540A za 385kn i skemijaš popust kako kažeš, dakle taj akumulator platiš plafon 300kn. I naravno, provjeri datum proizvodnje. Ako imaš nekoga "unutra", raspitaj se imaju li reklamacija
nije to slabo?

aquarius017

Nije, zašto bi bilo slabo? Kad sam kupio stila prije dvije godine, u njemu je bio fiamm 60ah/520a. Već onda je taj akumulator bio relativno loš, ali sam ga povremeno dopunjavao punjačem. Još je dobar, ali iskoristio sam priliku prije mjesec dana i zamijenio ga vartom silver 74ah/750a. Sad taj stari fiamm koristim u dućanu kao zamjenski kad imam reklamaciju.

Poslano sa mog HTC Desire 500 dual sim koristeći Tapatalk


the-rider

540A ti je preko 5 kilowata, toliko elektropokretac sigurno ne povuce
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

aquarius017

Povuče izmeÄ'u 200 i 250A. Akumulator mora imati rezerve, barem duplo

Poslano sa mog HTC Desire 500 dual sim koristeći Tapatalk