Punto mk2a 1.2 8v - rad motora

Autor leo77, 12 Studeni 2015, 22:25:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

leo77

znaci radi se puntacu 1.2 8v 2000 godina 130 tkm

prvi link je video za sve one koji imaju izjave tipa "ma to je fiat,kaj bi ti nakon 15 godina,ma to je dobro" i slicno...da vide i cuju kako MORA,MOZE I TREBA zvucati rad motora

https://www.youtube.com/watch?v=zn0FeSpp7HI

kako je moj i zvucao svih ovih godina,sto bi se moj kolega smijao kad kazem slusaj kako pjeva masina,
cujem DAS wolsvagena na semaforu 3 auta iza a svoju masinu ne cujem,vjerujte mi nakon toliko godina u tom auto kuzim po zvuku doslovno razliku izmedu selenie gold i 20k

no onda i mene zadesila nesretna brtva glave :facepalm: i to je sve rijeseno,osim sto sada motor zvuci ovako

https://www.youtube.com/watch?v=_kQCHTYWZwQ

https://www.youtube.com/watch?v=6xb5PzXIimQ

nije snimka mog ali identicna stvar,vise kao na prvom videu nego drugom di je taj zvuk malo dublji,s time da cim se auto odnosno ulje malo zagrije ne cuje se vise nista.i vise se recimo cuje kad pustim gas onda zaklepece  :(


moje sumnje su da je ili do samog ulja,s time da ne vjerujem da je do pritiska ili pumpe jer je do tada sve bilo u redu a i da je do pritiska vjerujem da bi se ta buka stisala puno prije cim malo pumpa povuce
ili je do samih ventila koje bi treba postelati sto se obicno i radi nakon zamjene brtve glave i kada se ureduje glava

tako da mi ne preostaju puno nego ili promjenit ulje,eventualno prije provjeriti pritisak ili stelat ventile,a sad koje probat prvo,mozda je netko imao slicnu situaciju i kako ju je rjesio,
za sta vi glasate

eLaCiD

#1
Citat: leo77  u 12 Studeni 2015, 22:25:33
/cut
no onda i mene zadesila nesretna brtva glave :facepalm: i to je sve rijeseno,osim sto sada motor zvuci ovako
/cut

A ovo gore kaj si napisal nisi povezao sa problemom, a sam piÅ¡eÅ¡ da je sve počelo poslije zamjene dihtunga glave. Ostavi se (za sada) priče o ulju i tim stvarima nego razmisli tko je i kako slagao glavu i taj nakon kad ju je skinuo  kaj je sve provjerio i uredio (a očito nije) ili je samo ostrugali skureni dihtung dole, novi gore i zavrni Å¡arafe  :tres:. Kad ode dihtung glave može vrisnut (ono na pola, a kroz soma km do kraja) hrpa stvari. Ovo kaj se čuje kod tebe može biti bilo kaj po vertikali od ventila do blajÅ¡tange. Ovak nagaÄ'at, sorry al to je Å¡uplja priča i nema rjeÅ¡enja bez da se ne rastavi i pregleda

topolino

Poklopac ventila dignuti i vidjeti sta je. Moguce da mu je jedna plocica za stelovnje zazora ventila fali ili je zastopan dovod ulja na bregastu. Na snimkama mobitela se visoki zvukovi cuju puno glasnije nego sto u stvarnosti jesu. Kod curinog punta se zna cuti metalni zveket na minimumu, navodno bukula klipa. Cuje se kao da nije lanac zategnut.  :|
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Svi ovi zvukovi mogu biti.. Propustanje ispusnne grane,  nepostelani tj istrosene plocice ventila i jos gro stvari
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Citat: topolino  u 13 Studeni 2015, 10:13:27
I ovo zveckanje kao od lanca?
velim gro stvari.. Pitaj boga kaj se tu radilo ili ne radilo
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

eLaCiD

Citat: topolino  u 13 Studeni 2015, 10:13:27
I ovo zveckanje kao od lanca?

Zveckanje ko od lanca može dolaziti i od karika.... nije nagaÄ'anje nego svojevremeno rjeÅ¡avani slučaj kod Seba, zato sam i rekao po vertikali do blajÅ¡tange.
Najpametnije prvo skiunut ventildekl, a onda ak nema sreće, a zna se bez čega se bolje rodit :) onda redom na dole pa gdje se zavši...

leo77

karike su nove,leteci promjenjeni,glava strojno obradena,za ventile sam pitao rekli su da su ok da ne treba mjenjat,samo pocistit

Reduktor

Citat: leo77  u 12 Studeni 2015, 22:25:33
znaci radi se puntacu 1.2 8v 2000 godina 130 tkm

prvi link je video za sve one koji imaju izjave tipa "ma to je fiat,kaj bi ti nakon 15 godina,ma to je dobro" i slicno...da vide i cuju kako MORA,MOZE I TREBA zvucati rad motora

https://www.youtube.com/watch?v=zn0FeSpp7HI

kako je moj i zvucao svih ovih godina,sto bi se moj kolega smijao kad kazem slusaj kako pjeva masina,
cujem DAS wolsvagena na semaforu 3 auta iza a svoju masinu ne cujem,vjerujte mi nakon toliko godina u tom auto kuzim po zvuku doslovno razliku izmedu selenie gold i 20k

no onda i mene zadesila nesretna brtva glave :facepalm: i to je sve rijeseno,osim sto sada motor zvuci ovako

https://www.youtube.com/watch?v=_kQCHTYWZwQ

https://www.youtube.com/watch?v=6xb5PzXIimQ

nije snimka mog ali identicna stvar,vise kao na prvom videu nego drugom di je taj zvuk malo dublji,s time da cim se auto odnosno ulje malo zagrije ne cuje se vise nista.i vise se recimo cuje kad pustim gas onda zaklepece  :(


moje sumnje su da je ili do samog ulja,s time da ne vjerujem da je do pritiska ili pumpe jer je do tada sve bilo u redu a i da je do pritiska vjerujem da bi se ta buka stisala puno prije cim malo pumpa povuce
ili je do samih ventila koje bi treba postelati sto se obicno i radi nakon zamjene brtve glave i kada se ureduje glava

tako da mi ne preostaju puno nego ili promjenit ulje,eventualno prije provjeriti pritisak ili stelat ventile,a sad koje probat prvo,mozda je netko imao slicnu situaciju i kako ju je rjesio,
za sta vi glasate

Ja sam dosad stavljao selenia gold 10w40 ulje i nije bilo problema. Onda sam ulio ulje ina delta sint 10w40 i kad ga upalim zna se čuti lupkanje ventila ali niÅ¡ta straÅ¡no  samo minutu dvije dok se ne zagrije motor. Kod mene se viÅ¡e čuje zvuk kliktanja senzora radilice nego zvuk samog motora. Selenia 20k nisam nikako do sad koristio. Moj je 1.2 8 v 2000 godina 171 500 na satu.

eLaCiD

Citat: leo77  u 13 Studeni 2015, 16:45:44
karike su nove,leteci promjenjeni,glava strojno obradena,za ventile sam pitao rekli su da su ok da ne treba mjenjat,samo pocistit

Ahaa... to je po onoj "reklo mi" a u nastavku  kao kad je Haso skužio da se ide na povjerenje pa ga krenula karta. 
Ako se ovo čuje jer ventili nisu počišćeni taj tvoj Haso ima u pet karata na izlazu poker aševa i Flash Royal i još ful Kraljeva sa dva asa pride , a mogao bi zvati i pedest do dečka :)


franjo-fritz

Ooo senzor radilice ne klikce. Niti sumi niti zvoni.... Ulje ko ulje.. Nebitno.... Dodji jedan dan da vidim i bez nagadjanja
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Reduktor

Citat: franjo-fritz  u 13 Studeni 2015, 18:33:31
Ooo senzor radilice ne klikce. Niti sumi niti zvoni.... Ulje ko ulje.. Nebitno.... Dodji jedan dan da vidim i bez nagadjanja

Zašto se meni čuje zvuk koji dolazi od senzora radilice i tri godine vozim i nema nikakvih problema.

franjo-fritz

To čuješ dizne al senzor radilice ne jer senzor samo ocitava okretaje na remenici.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Reduktor

Citat: franjo-fritz  u 13 Studeni 2015, 18:55:46
To čuješ dizne al senzor radilice ne jer senzor samo ocitava okretaje na remenici.

Budem snimio pa stavim na forum.

eLaCiD

Citat: Reduktor  u 13 Studeni 2015, 19:18:29
Budem snimio pa stavim na forum.

Kao Å¡to je napisao Fritz to kao kljucanje to se čuje dizna. Senzor radilice nema zvuka ni po kojoj opciji. Slično kljuckanje  može se joÅ¡ čuti ak ti negdje probija VN kabel od svječice i to se vidi u mraku.