Stilo 1.9 JTD - Vibracije motora

Autor Fran, 14 Studeni 2015, 00:08:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Fran

znaći kupio sam Fiat Stila 1.9 jtd 85kw 2002 godina,auto se lijepo vozi ali..uvijek ali..kod 1500 do 2000 obrtaja u laganoj vožnji postoje vibracije na volanu,odnosno skoro cijeli auto...a to živcira..kada dodam gas sve uredno..te kada se vozim i pustim gas nekad opet doÄ'u te j.... vibracije...ali i na većim brzinama kada pustim gas..ne odma već kad pustiÅ¡ gas pa par sekundi pa onda poćne brzzzzzzzz... koliko citam po forumu mnogi imaju problem kod dodavanja gasa,pa da vibrira,ali meni obrnuto i ne uvijek..  E sad bio sam kod majstora,koji mi je joÅ¡ nabrojao da kubim zadnje selene mosta,prednje selene,stabilizator...te mi je rekao da kupim desni ležaj poluosovine..pa zato imam par pitanja: 1.gdje kupiti samo ležaj posebno(kolika mu je cijena) i dali se on može promjeniti-upreÅ¡avanje ili kako već?  2. dali paÅ¡e poluosovina od fiat brave 2001 1.9 jtd 74 kw? 3.ili dali imate kakav drugi savjet vezano za vibracije,odnosno siguran sam da ima veze sa poluosovinom!!!!! dali je itko ima takav problem,ako može pomoć....              :help:

draĹžen

Ima na forumu hrpa topica na tu temu. Sve se svodi manje vise na nosac iznad mijenjaca. Ja sam ga promijenio i situacija se samo malo poboljsala. Mislim da treba sve nosace staviti pa se spremam kupiti i desni hidraulicni . makar mislim da ni to nece spasiti stvar.

Fran

 Znaci nosac motora iznad mjenjaca,on bi se trebao nalaziti ispod akumulatora..kolika bi bila cijena tog nosaca,i gdje tog ima za kupit...

tomass

Prodajem dijelove za Bravo/u 1.6 16v,1.9 td 100,1.4 12v,1.8 16v,Mareu 1.6,1.8 16v,1.9td,100ks,1.9jtd 110,20.20v,2.4 JTD  limuzina i karavan,
limarija,mehanika,motori,getribe,anlaseri,letve,turbine,servo pumpe,ubrizgavanja,.

Stilo 1.9jtd 115,sw i 3 vrata
Stilo 1.6 16v,5v

Slanje robe HP Expresom

Fran

To je cijena za polovne nosace,jer dosta je jeftino..ili se varam..? I gdje kupiti desni ležaj poluosovine,kao sto sam vec napisao u prvom postu..hvala

dgudan

Koji tebi tocno treba lezaj? Lezaj glavcine ili krizni lezaj?
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Fran

Znaci desni ležaj na poluosovini do mjenjaca,onaj ležaj prije križa..na desnoj poluosovini...ako me kužis...

Fran


tomass

Citat: Fran  u 14 Studeni 2015, 14:20:38
To je cijena za polovne nosace,jer dosta je jeftino..ili se varam..? I gdje kupiti desni ležaj poluosovine,kao sto sam vec napisao u prvom postu..hvala

To su cijene za novi nosač getribe.
Prodajem dijelove za Bravo/u 1.6 16v,1.9 td 100,1.4 12v,1.8 16v,Mareu 1.6,1.8 16v,1.9td,100ks,1.9jtd 110,20.20v,2.4 JTD  limuzina i karavan,
limarija,mehanika,motori,getribe,anlaseri,letve,turbine,servo pumpe,ubrizgavanja,.

Stilo 1.9jtd 115,sw i 3 vrata
Stilo 1.6 16v,5v

Slanje robe HP Expresom

dgudan

Iskreno nisam te najbolje skužio...
Uglavno, imaš križni, sami homokinitečki i ležaj glavčine.
Po tvojem pisanju vjerujem da misliš na ležaj glavčine.
Meni su u 99 posto trgovina tvrdili da se ležaj ne mijenja nego se kupuje cijela glavčina koja košta pozamašno...
Nije mi bilo teško i u kućnoj radinosti sam sve demontiraoi isprešao ležaj, vidio koji je, kupio novi za nekih cca 300 kuna u Zg. u trgovini sa ležajevima i sam ga vratio natrag. Uzeo sam FAG-ov jer su toga imali i evo već je nekih 100 tkm na autu...
Križni ležaj kad mi je otišao nisam baš lagano pronašao jer je neki divlje dimenzije kod mene i neje onaj koji je po eperu i broju šasije. Ali po uzorku, nakon cca mjesec dana od kad je naručen i njega sam doma promijenio... Koštao me nekih 250 kuna.

Trgovine koje sam kontaktirao i gdje sam kupio ležajeve mogu ti poslati na p.p. ako trebaš...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Fran

Najvjerojatnije je taj ležaj,ležaj glavčine za kojeg me i bilo strah da se kupuje sa glavčinom,ali mi je majstor rekao da nije hitno..vec me strasno živciraju te vibracije koje imam a to je najvjerojatnije zbog lošeg nosaca,samo moram ustanovit koji je, kupit taj nosac i zamjenit...ali koliko citam najvjerojatnije je nosac getribe,odnosno taj koji se nalazi isod akumulatora..a sto se tice trgovina koje si kontaktirao,kada budem mjenjao javim ti se...sve u svemu hvala...

dgudan

---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

bos

Original nosač koji ide ispod akumulatora u ovlaÅ¡tenom doÄ'e 796 kn  bez popusta, kupio ja neki dan za Bravo 1.6 mJet, a isti ide i na Stilo.

Fran

Citat: tomass  u 14 Studeni 2015, 13:21:22
300kn zamjenski, 600 orginal
Onda je ovo jeftino..ima njih znaci vise marki...odnosno proizvoÄ'aca

tomass

Citat: dgudan  u 16 Studeni 2015, 15:52:18
Iskreno nisam te najbolje skužio...
Uglavno, imaš križni, sami homokinitečki i ležaj glavčine.
Po tvojem pisanju vjerujem da misliš na ležaj glavčine.
Meni su u 99 posto trgovina tvrdili da se ležaj ne mijenja nego se kupuje cijela glavčina koja košta pozamašno...
Nije mi bilo teško i u kućnoj radinosti sam sve demontiraoi isprešao ležaj, vidio koji je, kupio novi za nekih cca 300 kuna u Zg. u trgovini sa ležajevima i sam ga vratio natrag. Uzeo sam FAG-ov jer su toga imali i evo već je nekih 100 tkm na autu...
Križni ležaj kad mi je otišao nisam baš lagano pronašao jer je neki divlje dimenzije kod mene i neje onaj koji je po eperu i broju šasije. Ali po uzorku, nakon cca mjesec dana od kad je naručen i njega sam doma promijenio... Koštao me nekih 250 kuna.

Trgovine koje sam kontaktirao i gdje sam kupio ležajeve mogu ti poslati na p.p. ako trebaš...

Na prednjoj strani ide posebno ležaj a posebno glavčina. Krivo su te uputili u trgovinama. Ležaj se najnormalnije uprešava.
Cijena ležaja zavisis od proizvoÄ'ača. Kreče se od 150,00kn na viÅ¡e.
Sama glavčina bez ležaja cca 130,00kn
Prodajem dijelove za Bravo/u 1.6 16v,1.9 td 100,1.4 12v,1.8 16v,Mareu 1.6,1.8 16v,1.9td,100ks,1.9jtd 110,20.20v,2.4 JTD  limuzina i karavan,
limarija,mehanika,motori,getribe,anlaseri,letve,turbine,servo pumpe,ubrizgavanja,.

Stilo 1.9jtd 115,sw i 3 vrata
Stilo 1.6 16v,5v

Slanje robe HP Expresom