Cepelin plin-da ili ne?

Autor Bravo tjet, 29 Studeni 2015, 15:47:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Nikakva flandja. 4 dizne.... Ajnspric
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

punto1976

Uzeo sam auto koji je proÅ¡ao 40000 km sa plinom STAG i VALTEK dizne i čini mi se da nije dobro složeno. U vožnji sam nakon nekog vremena skužio da lupka kad otpustim gas. Mislio sam da je Å¡alica otiÅ¡la na getribi, ali najveći problem je najvjerojatnije u diznama. Probao sam kod jednog stručnjaka mijenjati mapu ali niÅ¡ta nije pomoglo, čak je zvao jednog talijana za savjet. Ostalo je sada jedino joÅ¡ dizne promjenit, ali mi se činilo da one ne mogu stvarat problem. Nazvao  sam i Tidalu i kaže da su CRVENE VALTEK dizne problem i da moraju biti crne 2 ohma, čak i žute ne odgovaraju.
Tako da u principu u CEPELINU nisu po tome stavili komplet dobar sustav, jer mi i oko 0 stupnjeva sa viÅ¡e od pola rezervoara prekida plin kad dam malo jači gas. 

Mike20

Citat: punto1976  u 26 Kolovoz 2016, 13:06:26
Uzeo sam auto koji je proÅ¡ao 40000 km sa plinom STAG i VALTEK dizne i čini mi se da nije dobro složeno. U vožnji sam nakon nekog vremena skužio da lupka kad otpustim gas. Mislio sam da je Å¡alica otiÅ¡la na getribi, ali najveći problem je najvjerojatnije u diznama. Probao sam kod jednog stručnjaka mijenjati mapu ali niÅ¡ta nije pomoglo, čak je zvao jednog talijana za savjet. Ostalo je sada jedino joÅ¡ dizne promjenit, ali mi se činilo da one ne mogu stvarat problem. Nazvao  sam i Tidalu i kaže da su CRVENE VALTEK dizne problem i da moraju biti crne 2 ohma, čak i žute ne odgovaraju.
Tako da u principu u CEPELINU nisu po tome stavili komplet dobar sustav, jer mi i oko 0 stupnjeva sa više od pola rezervoara prekida plin kad dam malo jači gas.

Tako je, netko je htio previše šparati kod ugradnje
Motor dobiva premalo plina, preslabi je isparivač, moraš staviti isparivač koji daje barem 200ks, ja sam imao na 120ks verziji motora 160ks isparivač, i nije bio dovoljan, sam imam 200kW (270ks) i taj dobro radi.

Crveni valtek ne valja, presporo rade, premalo plina daju. Stavi Hana dizne, ja sam stavio 2ohmske Alex (izvana isti Valtek al kvalitetnije napravljene) kod Zidale i rade dobro. Ja ćus taviti Hanu kad ove crknu

Stag centara je dobra, vjerojatno je Stag 300 u pitanju. Trebaš dobar isparivač, vjerojatno je sad Tomasetto, uzmi najjačeg koji ima, jeftini su a dobri, npr ovaj:

http://www.lpgshop.co.uk/tomasetto-at09-artic-240hp-autogas-reducer/

I ovo:

http://www.lpgshop.co.uk/hana-h2002-a-blue-4cyl-injectors-rail/

Uložiš soma kuna, što je jeftinije nego od slaganja glave kad ti pregori ventili ili klip radi siromašne smjese plina

punto1976

Da, imam Tomasseto AT09 ali ne znam koji model jer ih ima 4 po snazi razvrstani. Piše da i onaj najslabiji daje dosta plina ali kad su temperature veće, kao u Italiji npr. STAG 4 je centralina. Sad ide HANA koju ima ovaj čovjek koji će to poštelat ili LR MED crne, koje će biti bolje.

Mike20

To je OK
Moj isparivač od 160ks imao je dodatni grijač s kojim nije dobro radili. Uzmi najjači koji ima, nije puno skuplji, a daje puno više plina i mislim da i daje više plina na višem tlaku

punto1976

Imam model ALASKA koji je po spec. iznad 90 KW. To je OK jer je prije tri godine ugraÄ'en i glupo mi ga je mijenjat. Vidjet ću kad promjenim dizne kak će se ponaÅ¡at.

Mike20

Po momo mišljenju to je prslab isparivač, za turbaka mora biti jači nego za atmo.
Kad turbo zapuše prema 1 bar, treba puno više plina nego za atmo