Main Menu

Novi Fiat Punto?

Autor crev1986, 03 Prosinac 2015, 02:42:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

ElRa

E ovaj bi bio odlican i definitivno bi bio moj sljedeci auto. Argo mi se ne svidja.

2600

Å to nisi ti rekao da ti je Grande Punto postao premali?

ElRa

Nakon sto sam slupao GP, kupio sam Peugeota 308 1.6 HDI FL.
Uz neke privatne izmjene, B segment mi je dovoljan, a za neke 2 godine razmisljam o kupovini novog automobila. 208 mi je mali, ali vozilo tipa Clio 1.5 dCi, Polo 1.5/1.6 TDI, Fiesta 1.5 TDCi bi bilo dovoljno.
Volio bih da to bude nesto iz FCA asortimana (novi Punto bi bio OK ali ne ovakav Argo), Tipo 1.6 Multijet Lounge  ako bude na nekoj akciji.

2600

Čini se kako najjači Argo onaj 1.8 ima HGT oznaku. :care1:

2600


2600


2600


ElRa

Ne znam, zadnju trecinu automobila ne mogu da svarim, previse je fabiasticna i prejednostavna


ElRa



U poredjenju sa novim Polom (meni korak iza aktuelnog) Argo je dobar.
Meni su, osim Clia,  proizvodjaci u ovoj klasi poruznili nove modele (Yaris, Corsa, C3, Fiesta, Rio).

Tooutman

Treba vidjet auto u zivo, onda ce biti sve jasno. Primjer, bar meni, bio da sad vidio novi Hyundai I30. Ono na slikama i komentarima se pricalo da jako vuče na Golf što i meni izgledalo od iza. Evo za vikend vidio taj novi i to u nekoj osnovnoj opremi izlozen i nisam ga po ničem povezao s golfom... Lijep autić uglavnom, tako da će valjda biti i taj novi Puntač u redu, tj Argo. *** pa ipak su talijani, bar moraju imati dobar dizajn :)

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

2600

Glavni dizajner ta LATAM je Peter Fassbender. Ponzat kao i glavni dizajner za Fiat Stilo. :oo: Meni to i ne zvuči baš talijanski. :laughing-smiley-001:

No pitanje je oće li ovo doći u Europu. Stvar je i platforma koja se koliko znam ne koristi sada u Europi. Riječ je o novoj platformi. Ako se i bude proizvodilo u Europi onda je velika vjerojatno da će ista tvornica dobiti i Jeep model na toj platformi koji će biti dužine oko 4 metra.

Postoji i opcija B. Radi se o uvozu. On ne bi bio iz Brazila jer nije povoljno. Riječ je o uvozu iz Indije.

JoÅ¡ u planovima iz 2014. stoji neÅ¡to. Naravno u meÄ'uvremenu su bile moguće promjene.
https://www.fcagroup.com/en-US/investor_relations/investors/Presentations/Documents/APAC_Region.pdf


Kao što se vidi sa tim bi se u Indiji umirovili Grande Punto, Avventura i Linea. Naravno ako ove proizvode planirane za Južnu Ameriku počmu proizvoditi u Indiji. Ne znam kakav je sada plan. Trenutno su u Indiji počeli proizvoditi Jeep Compass. Moguć je i Jeep Renegade sljedeće godine.


ElRa


Mkey

da, grande punto mi se i dalje vise svida. makar je predstavljen cca 2006.god  :grinning-smiley-043:

ElRa

Meni je i dan danas jedan od najboljih u klasi.
Novi modeli (Fiesta, Corsa, Fabia, Yaris, C3) nista novo i unaprijedjeno nisu donijeli u odnosu na GP koji se i sa samo 2 motora u ponudi solidno prodaje.

2600