Punto 2002 1.2 pitanje

Autor Mladjo, 16 Prosinac 2015, 17:07:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mladjo

Kupio sam punta 1.2 2002. god prvi vlasnik itd. Auto je u savrsenom stanju i slicno.

Imam jedan problem samo.

Putno racunalo mi skroz kompletno divlja tj pokazuje krivu potrosnju na 100km. Neznam tipa 16litara pa skoci na 24 pa padne na 13 itd. 

E sad jel netko zna u cem je caka i dal se moze slozit. Svi ostali pokazivaci rade ok.

Auto trosi normalno 6-7 litara al to putno racunalo me izludjuje sa tim ciframa

UTENTE CROMISTA

Mike20

To ti pokazuje onu glupost km/l tj. koliko km napraviš s litrom, čim je broj veći, auto manje troši
Npr 20km/l znači 5l/100km

Stilo M

Da nije to trenutna potrosnja? Na njoj stalno varira
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Mladjo

a kriste onda sam fakat glup ja sam mislio da su to litre na 100km
UTENTE CROMISTA

Mladjo

Citat: Mike20  u 16 Prosinac 2015, 17:10:07
To ti pokazuje onu glupost km/l tj. koliko km napraviš s litrom, čim je broj veći, auto manje troši
Npr 20km/l znači 5l/100km

da to je to.. koja idiotarija majko sveta
UTENTE CROMISTA

devaST

To su rjesili u mk2b pa ima potrosnju na 100kn + trenutna i koliko mos jos prec s tim sta je ostalo u tanku itd.

Mahoney

Mk2 ima prosjecnu potrosnju km/l,prosjecnu brzinu ,"koliko jos mozes proci dok ne nestane corbe" :D i kilometrazu.  :drink:

devaST

Ma to po litri je njaaaa. Ko ce zbrajat svako malo bolje je l/100km ko mk2b

Mahoney

A naviknes vremenom vec,bar ja jesam  :lol .

Mike20

Glupost teška, tim više što nemreš odabrati l/100km, to je ameroengleski princip mpg

Mairon

Glupost najveća iritantna, bolje da tog nema nego da ima. To je tak i tak prosjecna, nema instantne. A i nema te opcije da se prebaci na L/100 km. Ali ima autonomija, sto je ok. Ostale info su nebitne.

cvike19

ima i mk2a isto koliko mozes jos prec
mene je isto zbunilo prvi put ali onda sam vidio da pise iza brojke km/l
navodno da se ta potrosnja moze nekako prebaciti pa da pise normalno a ne ovako "naopako:
mislim da je sve isto kao na mk2b osim sto nema trenutnu potrosnju

Mladjo

ima i moj sve te .. kolko do pumpe, koliko vremena je auto upaljen, kolko sam proso i slicno, al ovu idiotariju km/l jos nikad nisam vidio
UTENTE CROMISTA

Mike20

Jel se to na kraju može prebaciti na l/100km, ak ne u meniju satova onda preko dijagnostike?

Mahoney