Stilo 1.4 pad temperature

Autor Windfucker, 04 Siječanj 2016, 20:00:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Windfucker

Evo kako piše u naslovu auto je fiat stilo 1.4 temperatura se digne normalno do pola kako bi trebalo bit ali kada upalim grijanje temperatura drastično pada,sad neznam jeli to do termostata ili nešto drugo?

Boxer

Dal se vrati kasnije ili ostane niska? Da ti ne počne padat temp u vožnji?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

vjerovatno
koliko mu treba da se ugrije na radnu temp?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Windfucker

vrati se kasnije ali kad ugasim grijanje

Windfucker

nekih 10-ak km ako ne i prije,čuo sam da je kod jtd-a termostat boljka ali neznak kako je kod benzinca

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Windfucker

bude malo ispod druge crtice pretpostavljam ispod 70 C

Stilo M

Termostat najvjerojatnije
Jel imas antifriz u sistemu ili vodu?
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

the-rider

a valjda ima antifriz po ovoj zimi  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Windfucker


Mike20

Zamijeni termostat i stavi neki kvalitetni

Antonijo

Ako smo kazaljka pokazuje manju temperaturu a u kabini ti ne osjetiÅ¡ da auto slabije hladi odnosno da je hladniji zrak u sustavu ventilacije  vjerovatno te zeza senzor temperature.
Ako kazaljka padne i ti osjetiš da slabije grije onda je termostat u kvaru.
Ako možeš dijagnostikom provjeriti temperaturu prije poduzimanja ikakavog popravka ne bi bilo loše.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Na tim fireima treba termostat preventivno mijenjati svakih 3-5 godina, jako lako se pregriju a onda često puca glava

cicili

ako ti pada temperatura u voznji recimo kad se duze vozis nizbrdo a pogotovo bi trebala kad je grijanje upaljeno onda je termostat.

termostat ti je oko 120kn(barem bio kad sam ja mjenjao svoj) i sam ga mozes zamjenit nije nikakav problem i da voli crkavat.
ja 2 put mjenjao i svaki put otvoren ostao.  :)

a ovo sto mike kaze tako nekako im je zivotni vijek.  :D