Bravo 1.4 12v zeza radio

Autor tomozuki, 11 Siječanj 2016, 20:05:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tomozuki

danas sam si spojio zadnje zvucnike i kada sviraju radiostanice rade sva 4, ali kad namjestim na aux radi mi samo lijeva strana, desna nista
ima ko kakvog iskustva s tim?

radio je pioneer, zvucnici takodjer
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Maverick

može bit do nekoliko stvari:

ne valja ti više aux ulaz na radiju
ne valja kabel (vole na onim spojevima žica i konektora gubit kontakt, malo mrdaj pa vidi dal je bolje, al u tom slučaju svakako novi kabel)
ne valja ti aux izlaz na ureÄ'aju s kojeg puÅ¡taÅ¡ glazbu


isto tako budi siguran da si konektore gurnio do kraja kak se spada. nek nije sjeo za milimetar dobro, gubi signal

tomozuki

Evo probao sam ovo sa mrdanjem kabla..uspijem ga dobit da rade oba zvucnika u vratima ali mi neradi zadnji desni..
Bar kabel nije skup, hvala :good:
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

tomozuki

Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Maverick

Citat: tomozuki  u 12 Siječanj 2016, 08:06:26
Nemam usb

fm transmiter kojeg staviÅ¡ u ono za upaljač ti ima usb. u njega utakneÅ¡ usb i onda ti on emitira na frekvenciji, recimo 108 mhz muziku. ti nju naÄ'eÅ¡ na radiju i to je to.

mada ni ti fm transmiteri nisu sad svi super. zna bit smetnji i loš zvuk. ja sam isto pobornik aux kabela još uvijek ako ne slušam preko usb-a

2mario2

Najbolje i najbezbolnije rješenje ako imaš mogućnost je da kupiš USB radio (imaš rabljene od 200kn na dalje ili nove oko 400-500kn), USB stick od recimo 4-8GB i deri... Ima ti i AUX izlaz, a neki imaju i za CD... Bili su Pioneer na akcijama sa USB-om po 450kn ak se ne varam i sasvim su dobri za nekog tko ne iziskuje čuda iz tih 450-500kn...

cicili

bas to, prodaj svoj radio koliko dobijes dobijes i kupi si drugi. danas su postali dovoljno jeftini ti osnovni modeli da stvarno nema potrebe za kemijanjem.  ;)

a sto se tice tvog problema ako ti svi zvucnici rade kad slusas radio ili cd onda je uzrok problema ili kabel ili aux ulaz odnosno izlaz iz uredaja.

cvike19

najvjerovatnije ti nisu dobro spojeni zvucnici na euro dzeku
pogledaj to za pocetak
na radiju probaj namjestit samo front/rear ili left/right
i vidi dal to radi kako treba

to ce ti biti, 90% sam siguran da je do toga

tomozuki

Na radiostanicama rade sva 4 na front/rear left/right, ali na aux-u opet rade samo lijevi kako god nastimam..kad stavim samo right ne svira mi uopce na aux-u i na front mi svira samo lijevi
Probat cu popodne sa starim radiom pa cu vidit
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

cvike19

neznam dal smo se razumili
mislio sam da izlazi iz radija ti nisu dobro spojeni, moze bit da su ti 4 zvucnika spojena na 1 ili 2 izlaza
a aux ti ide ja mislim sa dva kanala, kedan je F a drugi je R
za pocetak ti je najlakse provjerit kablove iza radija, nadi na internetu semu po bojama koja je bona koji zvucnik i vidi dal je svaki zvucnik spojen tocno di treba biti
i obrati paznju na + i -

gandi

Ako mu na tuneru uredno rade sva 4 zvucnika onda problem nije u pogresnom spajanju radija na zvucnike, nego negdje u ulazu. Treba otkriti dal je pukao sam aux kabel ili je prdnuo ulaz. Najlakse je provjeriti kabel. Uzmes drugi, spojis i ako radi rjesio si problem.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

tomozuki

Spojio sam na sva 4 izlaza prema uputstvima za boje iz knjizice..isprobao sam drugi kabel i radi na sva 4, problem rjesen :dance:
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI