Opet riknuo akumulator, Å¡to sada?

Autor Fyodorovich Dragunov, 17 Siječanj 2016, 12:42:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Fyodorovich Dragunov

Prvu temu sam vezanu da Punto neće upaliti imao tamo početkom 12. mjeseca. Ustanovilo se da je u pitanju bio akumulator koji je bio star 6 godina. Kupio sam novi, zamjenio ga. Bilo je u redu do prije par dana kad mi se razletio alternator. Promjenjeni su ležajevi i remen. Bilo dobro par dana dok mi danas auto opet nije htio upaliti. Ima akumulator garanciju, nije problem zamjeniti ću ga. Ali muči mene jedna druga stvar. Na dan kad se alternator razletio, auto je meni u vožnji počeo trokirati i gasiti se. Jedno vrijeme nije mogao upaliti dok sam čekao Å¡lepu, pa sam ga uspio upaliti bez problema osim Å¡to je alternator tresao jako. Kad sam doma pokuÅ¡ao opet upaliti da doÄ'em do mehaničara nije uopće htio okrenuti anlaser. Rezao sam remen, rasteretio alternator i opet nije htio okrenuti anlaser. Mehaničar mi je sredio alternator, spojio sve i kaže da isto nije htio upaliti nego da ga je palio na kablove i da je upalio odmah. I tako sam se ja par dana vozio do danas kad je opet zeznuo.

Mene samo zanima jel njega moglo pojesti tih tjedan dana koliko je alternator bio pri kraju i van funkcije, pa kad zamjenim akumulator da će biti u redu, da nije neÅ¡to drugo da ga troÅ¡i. SHema da mi ostanu upaljena svjetla ili neki od potroÅ¡ača ne pali. Sve pregledam prije nego iziÄ'em iz auta. Jedino me muči da možda nije do muzike da ona ne guta jer je spojena da se ne pali kad i auto nego bio kontakt ili ne na radio kad ga upalim.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

jtd165

Probaj skinut osigurac od muzike i instrumentom izmjerit koliku struju vuce auto kad je ugasen. Kad izmjeris vrati osigurac i izmjeri ponovno struju ako vuce vise znaci da ti vuce muzika.

Poslano sa mog SM-G530FZ koristeći Tapatalk


gandi

Negdje ti nešto probija prema masi, lako moguće da je na alternatoru ako kažeš da si s njime imao problema.
--->>>    click here      <<<---

Fyodorovich Dragunov

Iskreno ne znam. Ići ću prvo ujutro reklamirati akumulator i uzeti novi puni.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

crev1986

#4
Citat: tono92  u 17 Siječanj 2016, 23:50:01
Nemozes reklamirat akumulator i da ce ti oni odma dat drugi, trebas ga ic testirat tamo di ti pise na onoj garanciji i ako ti on stvara probleme onda ces sa tim njihovim racunom ic tamo pa ce ti ga zamjenit za drugi

Moze se ici reklamirat aku ne blebataj gluposti , ne mozes ako ako je star prek mj dana ja sam bio vratio jesbi 2 puta aku . sve ovisi o politici trg i gdje je kupljen ali ako nije star vrati ga i uzmi drugi

crev1986

dosao sam  u trg dao im racun i rekao da im je akumulator ne valja da zelim zamjenit za drugi frajer je pregledao aku dal je sve u redu i dao mi drugi ! Aku je bio star 5 dana (suhi) ostavio sam radio upaljen i izvukao ga ! Nisam se htio s punjenjem i klemama i odnesao njima natrag ! A testiranje nije moja briga neka ga nose kud hoce, ti kao potrosac imas rok 10 dana da vratis stvar (naravno ne pokidanu ili neznam kako unistenu) e sad ovisi od trg do trg oce ti vratit pare ili dat istu stvar u zamijenu ili pak dat da nesto uzmes u tom inosu !  To ti je stupilo od dana kad smo u EU

PS: Kupujete aku u Kauflandu, svaki ima garanciju i prije nego izajde garancija odete i uzmete novi jer Kaufland vraca novce ! jeste da kvaliteta nije kao Bosch ali isplati se za te stvari ! Sad kad sam bio u HR u 10 mj to sam napravio i sad opet imam novi aku, opet kad dojdem otici cu i uzet novi aku !
 

Svaka roba moze imat gresku !

crev1986

Citat: tono92  u 18 Siječanj 2016, 02:58:20
Ja onda neznam ali mene su navazali ko budalu tak da sam ga ujutro natocio a navecer se upalila rezerva , neznam kakva je to onda politika al ok tvoj je bio star 5 dana tak da su ti ga vratili ali ja mislim da u roku 15 dana ako roba nevalja vracaju iznos , zamjene u protuvrijednosti ili ti daju to isto , inace testiranje ti traje 5 min , nemoras ni vadit aku samo ti smanji na 10v i poveca na 15v ak se ne varam i ako se krece oko 12 ili 13 v (nemoj me drzat za rijec ) onda je dobar i netreba zamjenu e sad kakva je politika sa munjom, ciak,banner , exide , topla itd itd ja nemam pojma

Slusaj trgovine su zajebana stvar posebno ako vracas stvari, moras biti snalazljiv ja im ne bi dopustio navazavanje okolo jer neko treba platit i benzin ! trebao si izvadit aku i odnest im ga, pa nek oni gledaju tatu svog i nek mjere sta hoce meni auto nece upalit s tim aku i gotovo ! Ako hoce gledat nek te vozi do kuce i nek probava ( to nitko nece napravit ) radje ce ti dat drugi !ali opet kazem nesmije bit jako star jbga  Vjeruj mi

Evo ti jedan primjer sta sam im napravio ovjdje u Kanadi gdje su jos veca govna i gdje gledaju samo kako ti pare uzet !
Riknuo mi senzor na autu od zraka i na autu mi je ostala jos samo garancija na motor i mjenjac (el je istekla s napunjenih 60000 km) i kad sam dosao rekli su da to moram platit jer to nije motor, e onda sam im ja objasnio na Balkanski nacin da zbog tog senzora meni motor ne radi dobro a cim motor ne radi dobro da mora u garanciju uci i nakon pola sata zajebancije s njima ja sam dobio senzor besplatno, a sam sam svjestan da sam se isao na svoj rizik prepirat ! samo moras biti snalazljiv

Fyodorovich Dragunov

Kefnuo bi ja njega na kablove, ali strah me da za par dana opet ne ode pa što ću onda? Sutra moram u Zagreb, put tamo natrag 180 km a ako stanem mogu se je... Idem reklamirat akumulator i moliti Boga da daju drugi da ga stavim u auto da upali i pičim električaru da mi pregleda jel ima gdje što da ga vuče.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Fyodorovich Dragunov

Došao sam u Tokić, rekao da mi je akumulator riknuo. Dali su mi zamjenski da se mogu dopeljati u servis koji za njih radi provjere za reklamacije. Prošao sam tamo, ovaj je na moje izmjerio 0 i na rezervnom da je relativno pun i da ga alternator puni u redu. Vratio se u Tokić, ostavio zamjenski i svoj, dobio novi. Moj mehaničar je pregledao još jednom sve, ne probija nigdje masa. Alternator je u redu. Vjerovatno se jednostavno potrošio u ovom vremenu kad alternator nije bio ispravan i nije ga punio, kako mi par dana stoji vani dok sam na poslu preko noći nije htio okrenuti.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

luxmaN

Guraj[emoji14][emoji14]

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

crev1986

Zato kazem Kaufland ko od majke rodjen

Fyodorovich Dragunov

Prva potpis druga i u oblaku si dima