punto 2 1.2 8v plin potrošnja

Autor Emil, 01 Ožujak 2016, 23:21:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mahoney

Svako ima svoje :D Ja bi radije benzin.
Nego nije mi jasno zasto ljudi lazu sebe,cuj 8l pod punim gasom,kod mene dizel trosi vise  :fenforcer: ,ajd ok normalna voznja ali zustrija najmanje 10,barem je moje iskustvo takvo.

Mike20

NemreÅ¡ usporeÄ'ivati Punto 1 sa 200 000km i Punto 2 od 120 000km po potroÅ¡nji, Punto 2 troÅ¡i koju litru manje, a natjerati ga na 10 litara prosjeka, ja to nisam uspio. Ak ga resetiram usred gradske gužve, neide preko 8 nikako, a prvi sam na svakom semaforu hehe

Mene ne plaćaju u Fiatu  da ih hvalim, mogu reći samo svoje iskustvo.

Vraćamo se na početak teme, dobro podeÅ¡en plin, dobro dimenzionirane dizne (dovoljno brze), i potroÅ¡nja  plina je unutar pola litre u odnosu na benzin na takvim motorima.

9 litara plina na 100km,  relativno normalne vožnje i za grad je dosta.

Boxer

Kod mene je sad kad je sve pic pic razlika 3 deci plin/benzin
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mahoney

Ma dobro kod mene je cipani jtd i trosi 8,ali sam bukvalno prvi na semaforima haha,a vozio sam mk2a 1.2 8v,mojim tempom cesto 10l predje.Doduse moja voznja je sve osim normalna :D
Auto trosi do 1L vise plina od benzina radi razlike u snazi goriva,moguce je da isto trose ali onda auto ide malo slabije.

Mike20

Protok goriva kroz zapreminu od 1.9 litara uz dodatno puhanje turbine bude sigurno veći nego kroz 1.2 litre bez turba, bez obzira Å¡to je dizel učinkovitiji  od benzinca

Mahoney

Ne mora da znaci,pri 80 km/h na 1600 o.min u 5 trosi 4l,po boardu 3.7.Stvar je u tome sto svako auto trosi kad ga se gazi,doduse 1.2 se mora gaziti da bi isao kao jtd sa nesto sitno gasa.

Emil

evo da updateam i postavim pitanje...

usuo 20km(26 litara) i prešao 355km(90% gradska vožnja) prije nego se upalila crvena

e pitanje da li kad se upali crvena znači da vozim na gorivo ili da sam blizu kraja?
ureÄ'aj koji pokazuje koliko plina imama ima jednu žutu lampicu koja blinka kad se auto tek upali, gori kad je prebačeno na plin, 4 žute kockaste koje pokazuju količinu plina te jednu okruglu crvenu ispod njih, i dugme na kojem prebacujem na gorivo,

koliko se sjećam majstor mi je rekao da će zapištat kad prebaci na gorivo a nije pa čisto da provjerim zna li neko da li mi je još plin ili je gorivo?


Iskreno ja sam zadovolujan s kilometrima :D

franjo-fritz

Da zapišti i vidis da je prebacio na benzin
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Emil

Dadne li joÅ¡ kakav znak osim Å¡to zapiÅ¡ti? počne blinkat ili neÅ¡to? sve u svemu ja sam zadovoljan oko 378km je sada  :grin: :grin: :grin:

franjo-fritz

Citat: Emil  u 16 Ožujak 2016, 22:41:05
Dadne li joÅ¡ kakav znak osim Å¡to zapiÅ¡ti? počne blinkat ili neÅ¡to? sve u svemu ja sam zadovoljan oko 378km je sada  :grin: :grin: :grin:
da naravno da daje... Pita te dali ste za kavu, sok ili burek sa mesom  :to: .. ZapiÅ¡ti i vidis da gori lampica da je prebacio na bengu...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

Može ti početi cukati na plin kad ga isprazniš do kraja.
--->>>    click here      <<<---

Emil

e u mene nema lampice kad pritisnem sam dugme da prebacim sve se lampice ugase a kad tek upalim auto lampica treperi ali svejedno ja sam mislio da po gradu nece ni 300 izdrzat pa ovo je vise nego duplo

franjo-fritz

Nebi smio nista cukati ako sistem nije prije hitlera
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

Fabia 2008 sa landi renzo sustavom iz iste godine. Cukao je kad se skroz isprazni boca. Onda bi se prebacio na benzin.
Plin je ugraÄ'en u Porsche Rijeka gdje je i servisiran do isteka garancije, kasnije je održavanje prebačeno kod Boyskog.
--->>>    click here      <<<---

Boxer

Kod mene prebacuje na benzin kad u tanku plina padne na 1 bar i u tom slučaju nema nikakvog cukanja.... svi koji slažu drukčije imaju cukanje :(
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...