trrošenje guma

Autor bimbo, 23 Ožujak 2016, 19:53:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

bimbo

Kupim auto i nakon par tisuća km.primjetim da troši unutarnju stranu prednji guma,majstor provjeri vilice ljeva dobra desna loša kugla i seleni promjenim desnu napravim optiku i opet mi troši nutarnju stranu, šta raditi u pitanju je karavan 1.9jtd 2005g.

Boxer

Promjeniš majstora? Meni su 4x radili optiku i svaki put je volan stajao u stranu i na kraju sam sam napravio doma sa vaservagom i špagom :puca: Nebi bilo loše provjeriti da nije nešto popigano...
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

bimbo

Dali je moguće zbog opruga da troši nutarnju stranu guma jel je dosta nizak napred

Jezy

Citat: bimbo  u 24 Ožujak 2016, 10:43:25
Dali je moguće zbog opruga da troši nutarnju stranu guma jel je dosta nizak napred
Moguće...
:abarth:

gandi

Ako je optika pokazala sve vrijednosti unutar granica tolerancije nebi se smjela neravnomjerno trošiti.
Ono, zdravo logičan zaključak.
--->>>    click here      <<<---

Antonijo

Ako troši unutarnji rub gume nagib kotača nije dobar, možda majstor nije dobro složio ili je nešto u defektu pa ne može biti bolje dok se ne promjeni.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

bimbo

Ma neznam više,majstor kaže da se nanjemu nemože podešavati nagib zato što je kugla fiksna na vilicu

gandi

A da probaš promjeniti majstora?
--->>>    click here      <<<---

bimbo


Mike20

Imaš za Fiata za kupiti šrafe, one koji povezuju amortizer i glavčinu, excentrični su, i možeš podesiti nagib
Ili  camber ploče ak imaju za Stila, al su puno skuplje

franjo-fritz

Citat: Mike20  u 24 Ožujak 2016, 12:16:51
Imaš za Fiata za kupiti šrafe, one koji povezuju amortizer i glavčinu, excentrični su, i možeš podesiti nagib
Ili  camber ploče ak imaju za Stila, al su puno skuplje
može slika tih šarafa..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

vlatko11

Citat: bimbo  u 24 Ožujak 2016, 11:38:54
Ma neznam više,majstor kaže da se nanjemu nemože podešavati nagib zato što je kugla fiksna na vilicu
Citat: bimbo  u 24 Ožujak 2016, 10:43:25
Dali je moguće zbog opruga da troši nutarnju stranu guma jel je dosta nizak napred
Kod mene je spuÅ¡ten na oprugama i prednji točkovi malo odstupaju od predviÄ'enih nagiba po vertikali.
Ako je i kod tebe spuštan to je tako i tu nema pomoći.

Mike20


franjo-fritz

Znaci dobis mozda par stupnjeva minusa sa tim Å¡arafima.. Zanimljivo nisam znao.. Spustit auto i kotace otvoriti na Å¡ppuru i staviti ih u minus.. Auto po zavojima roÄ'en.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

to stari folksfageni imaju serijski  :D:
u principu to ti i ne treba, samo prosiris rupe na amortizerima, tako bude serijski na nekim gewindama
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.