Fiat Punto 1.9 JTD - pitanja za njega

Autor Devoxx, 07 Rujan 2016, 13:09:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Devoxx

Pozdrav, uzeo sam nekidan ovo auto vozam ga par dana i imam par pitanja.

1. Nasuo sam 10e (20km) goriva i kazaljka je presla 1/4 i dosla na prvu gornju crtu, prešao sam 60 kilometara i ona je pala ispod 1/4 tri crtice i sad me zanima da li trosi goriva toliko pa mu nesto nije u redu sa autom i da li to ima veze sa mjenjanjem ulja posto moram ulje zamjenit uskoro.

2. Kada upalim auto pocne mi nesto zvizdati desno negdje i kad prodje 30ak sekundi prestane. i kada gasim auto zazvizdi i ugasi se auto.

3. Ulje pomalo kaplje kad mi stoji auto nije puno lokva ali onako tackice povece stoje dole

Eto ako imate jos nesto reci oko ovog auta sta mu je najbolje uraditi prilikom kupovine i kako sta dalje. Hvala na odgovorima unaprijed.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Devoxx


tomozuki

stavi mu puni rezervar pa po tome gledaj koliko km napravis, mozda ti kazaljka ili plovak stekaju pa ne pokazuju tocnu razinu
za kapljanje ulja parkiraj auto na ravno i stavi papir ispod, kad ti bude kapalo vidit ces odakle dolazi i tako sredis problem
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Devoxx

Ma moram uraditi veliki servis promjsnti ulje i remenicu pregledati cuje se kaoo skriptu ono lagano

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Devoxx

Nqsuo 12 litara i rezerva se upalila na 80 kilometara

punto mk1

pa na puntu i je veća rezerva kazaljka stoji gori a rezerva svitli , ja mislin da ja mogu prići još 100 km sa rezervom samo je moj benzin

Devoxx

Mah kazaljka naglo opada a tek 80 km susjed mi vozi isto auto njemu se na 180 km pqli rezerva