Fiat Punto mk2 1.2 8v problem akumulator

Autor gigabyte091, 03 Listopad 2016, 09:25:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

gigabyte091

Prije 3-4 mjeseca mi je krepao stari akumulator, jedna od ćelija ošla u kratak spoj, uzeo sam u tokiću njihov TQ 55Ah (I prije je bio 55Ah akumulator unutra) i sve je bilo dobro do danas ujutro, krenem ja na posao, kiša lije ko iz kabla, idem upalit, napravi kao pola okreta i sve mrtvo.

Dode kolega, upalimo ga na kablove sve 5, sad smo malo iÅ¡li vidjet Å¡ta se dogaÄ'a, akumulator je na 12.15V, alternator ga puni sa 13.95V kad je sve pogaÅ¡eno, 13.8V kad dela normalno radio, svjetla, ventilacija na 2. Kada dam gasa, taj napon dode možda do 14V na kojih 2500 rpm.

Mjerio sam strujnim klještima struju koju troši kada je sve ugašeno, to je kojih 300 mA, iako bih to provjerio običnim multimetrom još.

Kolegi na njegovom autu u leru fila sa 13.9, kad da gasa dode do 14.3V

Da li je ovih 300 mA previše ? Ili alternator ne puni dovoljno

Mike20

Nakon gašenja auta, još par minuta body komp je pod naponom, tak da ako si odmah mjerio, to je normalna struja.
Nakon par minuta, kad se isključi i taj dio, struja mora biti 20-50mA
Strujna kliješta ne mjere precizno male struje, sve preko 13.5V pod opterećenjem (svjetla, grijač stakla) je super

gigabyte091

Evo izmjerio sam struju sa multimetrom, mjerio sam u minus polu baterije, struja je kad se uključi bila 400 mA, pa je pala na 250 mA. Zatim sam izvadio prednju stranu autoradia i struja je pala na 45 mA !!! Probo upalit, dela, ugasim, struja bude 150 mA i zatim kad se zgasi displey na instrument tabli padne na 45 mA. Vratim prednju stranu radija i odmah ode na 300 do 250 mA...

Mamu mu njegovu... Misliš da je ugašen, a on cucla 2-3W bezveze... Mislio sam dns staviti akku na punjač da se puni prek noći nemre škodit.


Mike20


the-rider

ma i da trosi 0.3A aku mora drzati par dana
meni isto tako radio trosi, ali nesto malo manje, par dana ako ga ne palim opet upali
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

zetsthebunny

TQ akumulatori su "vrhunski" akumulatori koji traju čak par mjeseci...

Sent from my E2003 using Tapatalk

+385977970759 Zlatko

Mike20

Pa ne radi ih Tokić, u mojem Bravu je TQ star 5 godina, budem baš pogledao koja je marka

draĹžen_na

Radi ih Fiamm i navodno su ok, skoro sam kupio takvoga jučer ali sam na kraju ipak uzeo Topla Top zbog godinu dana duže garancije a razlika u cijeni meni osobno zanemariva obzirom na jamstvo.

Mike20

Tako je, i na mojem piše Fiamm, tak da mislim da nisu loši.
Osobno gledam samo Exide

aquarius017

Citat: zetsthebunny  u 04 Listopad 2016, 08:08:32
TQ akumulatori su "vrhunski" akumulatori koji traju čak par mjeseci...

Sent from my E2003 using Tapatalk



U pravilu TQ nisu loši akumulatori, pitanje je samo koliko su "svježi". A i kod akumulatora ima muljanja, npr. da se 55Ah deklarira kao 60Ah, ili 74Ah kao 80Ah, svašta se radi

aquarius017

Citat: Mike20  u 04 Listopad 2016, 19:57:16
Tako je, i na mojem piše Fiamm, tak da mislim da nisu loši.
Osobno gledam samo Exide

Exide Premium, Varta Silver, pa čak i Topla Top... najbolja klasa akumulatora za vozila. Na prvom mjestu je naravno Optima, bez premca...

aquarius017

Citat: dražen_na  u 04 Listopad 2016, 14:59:55
Radi ih Fiamm i navodno su ok, skoro sam kupio takvoga jučer ali sam na kraju ipak uzeo Topla Top zbog godinu dana duže garancije a razlika u cijeni meni osobno zanemariva obzirom na jamstvo.

Kad gledaš akumulator odozgora, koja šifra piše u donjem desnom uglu? Po toj šifri možeš znati kad je proizveden

draĹžen_na

Evo sad vidio pitanje pa otišao u garažu provjeriti, ispod desne kleme utisnuto F21613 ako si na to mislio. Inače baš danas sam malo prepravljao nosač akumulatora da ovaj novi sjedne kako treba.

aquarius017

Citat: dražen_na  u 05 Listopad 2016, 21:04:33
Evo sad vidio pitanje pa otišao u garažu provjeriti, ispod desne kleme utisnuto F21613 ako si na to mislio. Inače baš danas sam malo prepravljao nosač akumulatora da ovaj novi sjedne kako treba.

Znači proizveden je 2016.g. u 13.-om tjednu