Akumulator Fiat Punto 1.2 16V

Autor malizuti, 13 Listopad 2016, 11:16:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

malizuti

Pozdrav,

Imao sam 42ah akumulator u autu koji je bio odlican na toplom. Auto je pali kako treba. Ujutro kad je bilo hladnije je vec pravio problem. Prilikom verglanja se ugasi ekran na tabli i onda zadnjim snagama auto upali. Posto je akumulator bio vec star otisao sam i kupio novi. 42ah 330a. I palio je kao zmaj prvih mjesec dana. Sad je opet na njemu isti problem. Za probu sam stavio jedno jutro 60ah akumulator koji je stajao spojen u autu cijelu noc na hladnom i naravno da je upalio na zub.

Surfajuci kroz internet sam nasao da je unutra dosao prvi akumulator koji je bio 42ah 390a. 

Jel ta razlika u startnoj struji dovoljan argument da mi vrate novce od ovog akumulatora u ducanu? Po meni taj akumulator nije odgovarajuci za ovaj auto a prodaju ga kao da je. 1.2 8v pali normalno jer taj auto nema nista od opreme cak ni servo.

cicili

mislim da ti je 45ah ako imas klimu cini mi se.  moja preporuka makni one zastite i stavi veci normalnih dimenzija, ja sad imam 55ah cini mi se.

a sad da li ce ti oni to htjeti zamijeniti ja neznam, probaj pitati iako ja cisto sumnjam.

probaj taj akumulator napunit na kucni punjac do kraja pa vratiti u auto.