Punto mk2a punjenje goriva

Autor marin84, 21 Listopad 2016, 12:21:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

marin84

Pozdrav,
znaći imam Fiat Punta mk2a 1,2 8v iz 2002. godine i imam problem kod punjenja goriva na beznzinskoj. Znaći stavim pištolj u rezervoar ali kad punim ne smijem ići punom brzinom nego samo do otprilike trećine brzine na pištolju inače se prekida punjenje kao da je rezervoar pun a nije.
Znam da ovaj model ima problem s tim ali ima li rješenja jer mi ovako dok napunim cijeli rezervoar treba cijela vječnost, a ako je gužva na crpki onda me ljudi iza gledaju kao što ovaj radi tako dugo. Koje je riješenje ovoga?
Hvala unaprijed

dsicic

Ja pistolj uguram do pola jedino sam takvo rijesenje vidio

1BIT

Ista stvar i kod mene, to je mana kod punta, nakon godina korištenja zaštopa se odušnik para i "pištolj" ti registrira da je spremnik pun, a nije, trebalo bi očistit/zamjenit crijeva-odušnik od spremnika goriva, a to je neisplativo, mislim da čim ideš skidat, da bi ti pol toga popucalo i morao bi cijeli spremnik mjenjat, pa bolje ne dirati, loše je to riješeno kod fiata...

Najbolje riješenje je da kad puniš spremnik ne guraš "pištolj" do kraja, već samo toliko da pomakneš onu klapnu i zakreni "pištolj" za 90° i nećeš imat nikakvih problema, tako ja radim i punim spremnik bez problema do vrha, bez da mi i jednom škljocne, možeš i jače stisnut "pištolj" da brže puni, ide bez problema... :ok1:
The speed was okay, but the corner was too tight.

draĹžen.os

Citat: 1BIT  u 21 Listopad 2016, 14:04:13
Ista stvar i kod mene, to je mana kod punta, nakon godina korištenja zaštopa se odušnik para i "pištolj" ti registrira da je spremnik pun, a nije, trebalo bi očistit/zamjenit crijeva-odušnik od spremnika goriva, a to je neisplativo, mislim da čim ideš skidat, da bi ti pol toga popucalo i morao bi cijeli spremnik mjenjat, pa bolje ne dirati, loše je to riješeno kod fiata...

Najbolje riješenje je da kad puniš spremnik ne guraš "pištolj" do kraja, već samo toliko da pomakneš onu klapnu i zakreni "pištolj" za 90° i nećeš imat nikakvih problema, tako ja radim i punim spremnik bez problema do vrha, bez da mi i jednom škljocne, možeš i jače stisnut "pištolj" da brže puni, ide bez problema... :ok1:

Baš tako kako je kolega napisao. :art2:

topolino

Kod mene kako koja benzinska. Ako ga uguras cjelog onda rucku digni prema gore jer lupa u stjenku pa izbacuje kao da je tank pun
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

marin84

Hvala puno, probat ćemo nešto kod sljedećeg tankiranja pa vidit oće pomoć šta