Turbina

Autor Jumpman, 28 Listopad 2016, 08:40:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

cvike19

jos ti provjeri dali je turbina
150 tkm je nista ako je otvorena cesta
ili jednostavno nemas srece...neki prosjek za turbine bi bio preko 200 tkm...pa do 300 recimo
mogu nekad mozda i preko 300 ali ugl do 300 se vec ona mjenja ili reparira

Vanc123

Citat: cvike19  u 29 Listopad 2016, 23:55:28
jos ti provjeri dali je turbina
150 tkm je nista ako je otvorena cesta
ili jednostavno nemas srece...neki prosjek za turbine bi bio preko 200 tkm...pa do 300 recimo
mogu nekad mozda i preko 300 ali ugl do 300 se vec ona mjenja ili reparira

Meni je otisla na 130 tisuca puknula je jednostavno...

luka78

Ja sam imao problem da su mi 3 klapne sa usisa spale, pa zeznule i ventile i turbinu. Svi su mi rekli reparacija, nikako polovna, a posto sam iz BiH svi su mi predlozili turbo servis Uzice. Uglavnom, tamo su konstatovali ostecenje toplog dijela turbine, reparacija. Sve ukupno me izaslo 300 eur, godinu dana garancije. Za sada gura ok. Tako da i ja tebi preporucijem, reparacija u dobrom servisu, dobijes prakticno novu turbinu za nesto malo vise para nego sto bi dao za neku koristenu, a ne znas kakva je.

franjo-fritz

Nema pravila nakon 100.000 km dali odlazi ili..ne...sve je stvar odrzavanja promjena ulja...al ne po servisnoj knjizi.i nacinu voznje
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Vanc123

Citat: luka78  u 30 Listopad 2016, 08:00:51
Ja sam imao problem da su mi 3 klapne sa usisa spale, pa zeznule i ventile i turbinu. Svi su mi rekli reparacija, nikako polovna, a posto sam iz BiH svi su mi predlozili turbo servis Uzice. Uglavnom, tamo su konstatovali ostecenje toplog dijela turbine, reparacija. Sve ukupno me izaslo 300 eur, godinu dana garancije. Za sada gura ok. Tako da i ja tebi preporucijem, reparacija u dobrom servisu, dobijes prakticno novu turbinu za nesto malo vise para nego sto bi dao za neku koristenu, a ne znas kakva je.
A ovisi meni je rekao njemac da se turbina neda reparitar jer sam ja kupio novu i staru sam im slao da dobijem popust od 100 eura...

the-rider

a sta ce im stara ako se ne da reparirati...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

Vanc 123: ljepo su te nasanjkali. Dobio si turbinu kojoj su vjerojatno samo zamjenili puknuto kuciste, i tako tvoja turbina po istom receptu ceka novog naivca.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Vanc123

Citat: topolino  u 30 Listopad 2016, 12:24:51
Vanc 123: ljepo su te nasanjkali. Dobio si turbinu kojoj su vjerojatno samo zamjenili puknuto kuciste, i tako tvoja turbina po istom receptu ceka novog naivca.
Ali me iz njemacke doslo jeftinije nego reparacija stare turbine.:)

topolino

Pitanje je sta si dobi, polovnu sa novim ispusnim kucistem  :eusa_whistle:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Vanc123

Citat: topolino  u 30 Listopad 2016, 14:06:00
Pitanje je sta si dobi, polovnu sa novim ispusnim kucistem  :eusa_whistle:
A neznam za sad je sve super a i vjerujem dok covjeku ode turbina da miljon opcija razmatras jer nije bas to jeftino ova opcija je za mene bila prihvatljivija i bolja isto kak imam garanciju na turbinu tak da..

casual

užice jako dobro rade svoj posao ;)

Jumpman

Kaže majstor da je sve pregledao i nema više šta biti nego turbina. Iako je mjerio pritisak i on je skoro pa 1 bar, auto niti dimi, nite se turbina čuje nešto posebno. Jedino ne vuče. :tres: I meni je čudno da turbina jer je servisiran redovito. Valjda sam pehist, nemam pojma.

kemba

decki
u baranji lik radi turbine
prije 10 godina odradio za kappu turbinu
radi dan danas

za thesisi prije skoro godinu dana
dela ko zmaj
i red velicina
uduplo jeftiniji od pinjušića

posto se nesmije nikog reklamirati
guglajte turbo darda..
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

bos

Možda piÅ¡em gluposti ali,  da li ste provjerili ako je sve u redu s dovodom goriva? Da možda se tamo nije neÅ¡to poremetilo pa auto ne dobiva dovoljno nafte? Kada je mjenjan filter nafte? Može bit i CR pumpa da zeza, ako nema dovoljno tlaka ni injektori neće raditi dobro. 

vedri28

Rekao sam ti da ću ti nešto napisati i evo pišem: kupi si benzinca atmosferca i ne sekiraj se.
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120