Turbina

Autor Jumpman, 28 Listopad 2016, 08:40:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jumpman

Evo ekipa da se javim šta se dalje dešavalo sa mojom turbinom (ako nekoga uopće zanima, a vjerujem da ipak ima takvih jer dosta nas je tu "turbo dizelaša") :smile:

Dakle stavljena je reparirana turbina. Auto opet vuče kao prvi dan. Sve idilično. Ali...

Govori mi mehaničar da je mogući uzrok problema bio naravno EGR. Uglavnom, kaže da je nakon Å¡to je sve razontirao vidio kako u mojem Bravu nema dijela koji je na slici označen brojem 1 (Bravo 2008 godiÅ¡te), te da je to dio koji je FIAT naknadno ugraÄ'ivao (bez da je zvao ljude da doÄ'u u salone to zamjeniti). Po meni to je nekakav "light" EGR bloker, jer ipak ima 4 male rupe na sebi. Kaže da bi bilo dobro to ugraditi i očistiti joÅ¡ granu.
Kakva su vaša iskustva?
Zaklopiti EGR kompletno (šta onda s tehničkim), ugraditi ovaj mali dio?
Kako i di očistiti granu i koliko taj sport košta?

Link na sliku: http://galeria.123.opole.pl/images/2013/08/07/MZEGR08.jpg

Kako me cijeli ovaj sport za turbinom stajao podosta hrvatskih novaca, a kraj se očito joÅ¡ ne nazire pomozite da donesem odluku jer sam negdje na pola puta da prodam Brava i uzmem novog TIPA 1,4 iako me srce boli jer znam da ova 1,9 životinja nije joÅ¡ za otpis. 

Vanc123

Super da si sve rijesio.:)
Kolko je bila cijena reparacije ako nije tajna?

vedri28

Odlično si ovo prenio, baš me zanima da li tko zna išta.

Žao mi je Å¡to ga nisam proÄ'irao jer mi je ostao u gorkom sjećanju onako Å¡epav prije reparacije.

Bit će prilike  :formula:


Kakav 1.4, dat ću ti ja Ä'ir. Nije to za tebe. Za tebe je 1.9 :-D
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

Miha.

Najbolje stavit punu pločicu (al će svjetlit lampica, mene to ne dira, ugasim ju pred teh. pregled). Jel si blokirao swirl klapne? Jer na toj kilometraži uletevaju u motor i onda ide polugeneralka. :sad:

ÄŒiščenje grane oko 1000kn, a s blokadom swirl ili vaÄ'enjem oko 1500-2000kn :tupan:

the-rider

to je kolega radio na jednoj cromi, isto je bila bez tog lima tvornicki, napravljen takav lim sa malim rupicama cisto da ne baca gresku egr-a
za tehnicki se ne trebas brinuti zbog egr-a
btw klapne u usisu obavezno skinuti ako nisi, bas radim jednu 159, pojela jednu klapnu i savilo ventile
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

danijel044

Citat: the-rider  u 07 Studeni 2016, 20:25:37
to je kolega radio na jednoj cromi, isto je bila bez tog lima tvornicki, napravljen takav lim sa malim rupicama cisto da ne baca gresku egr-a
za tehnicki se ne trebas brinuti zbog egr-a
btw klapne u usisu obavezno skinuti ako nisi, bas radim jednu 159, pojela jednu klapnu i savilo ventile

Å ta nie priča da na 1.9 8v nema tih klapni ? tj da nisu problem? 
Ja sam skidao egr i isto nemam to "blokadu" ...a sam ventil je bio poprilično čist...

the-rider

sta nije njegov 16V?
8V nema klapne
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

danijel044

Ako je,...onda sam ja neÅ¡ta krivo pokopčao  :zbunj: :joj: :facepalm:

Aj bar jednu brigu manje imam :D

luka78

Klapne obavezno skinuti, ako nisi. Meni je samo jedan ostala na osovinici, a jedna ili dvije su uletile i pomotale 6 ventila. Srecom, klipovi i glava su ostali dobri, ali su na zalost ostetile i "topli" dio turbine pa je isla u Uzice na reparaciju. A sve mi se to skupa desavalo dok mi je EGR bio blokirao, pa sam stavio novi. Na starom EGRu je bio lim sa te 4 rupice o kojima pises. Uglavnom, sve je to povezano, EGR, klapne, turbina...Sve pretresi, rijesi da te glava ne zaboli. Ja sam dao skoro 1000 eura da to sve sredim.

Jumpman

Nije tajna, platio sam 5500 kn.

Ovo za swirl klapne mi je prvi glas. Znači po vama obavezno očistit granu, stavit pločicu na EGR i blokirat te klapne. Znači ode joÅ¡ 5000  :bok:

Da, moj Bravo je 16V.

luka78

Citat: Jumpman  u 08 Studeni 2016, 08:51:49
Nije tajna, platio sam 5500 kn.

Ovo za swirl klapne mi je prvi glas. Znači po vama obavezno očistit granu, stavit pločicu na EGR i blokirat te klapne. Znači ode joÅ¡ 5000  :bok:

Da, moj Bravo je 16V.

Ja nisam blokirao EGR kupio sam novi (u Njemackoj za 50 eura), iako su mnogi rekli da je to pozeljno uraditi, ostala mi je ona plocica sa 4 rupe na njemu. Swirlovi su poskidani, grana ociscena.

horvat

Zar ne mogu ugasiti EGR u softveru ovi sto rade chip tuning?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Miha.

Citat: Jumpman  u 08 Studeni 2016, 08:51:49
Nije tajna, platio sam 5500 kn.

Ovo za swirl klapne mi je prvi glas. Znači po vama obavezno očistit granu, stavit pločicu na EGR i blokirat te klapne. Znači ode joÅ¡ 5000  :bok:

Da, moj Bravo je 16V.
Ne baš tolko, max 2000kn.


the-rider

a i manje, ali ima posla, grdo je jako za skinuti granu
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

bos

Ja sam htio na svom skinut usisnu ali treba dosta toga otpojit, i razupčit motor, inače ne ide dole. Najveći problem je vida koju se ne da otpustit bez da se skine CR pumpa. Nisam odustao od tog nauma ali nikako da mog mehaničara na to nagovorim.