Grande Punto 1.2 - Problem servo,termostat,potrošnja ulja

Autor tupi kut, 08 Studeni 2016, 21:49:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Onda samo gas, ne diraj ništa. Provjeravaj redovito ulje, zamijeni termostat da ne blokira u zatvorenom položaju.

tupi kut

Na drugom forumu su mi rekli da su im altenatori bili problematični pa da bi to cviljenje moglo doći od njega.......upravo sam vidio da mi crijevo pored termostata bali dok je drugi dio suh...to je nastalo kada sam dodao onaj crveni antifriz  proÅ¡li tjedan.... selenija
miki ZD

franjo-fritz

Citat: tupi kut  u 09 Studeni 2016, 14:08:19
Motor ne dimi ispuh je normalan pali normalno ne mješa ulje i vodu.......ne vidim razloga da bi bio on i vuče normalno
ako trosi tolko ulja negdje mora izac da rak raka jeb...taj 1.2 u gp je modificirani 1.2 iz mk2...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tupi kut

Dečki sa Fiat lancia kluba Srbija kažu da bi u njega trebalo ići ulje selenia K...... ja u ZD to ulje nikad vidio...............
  Ovo sam naÅ¡ao u priručniku GP
Maksimalna potrošnja motornog ulja obično
iznosi 400 grama na svakih 1.000 km.
Tokom prvog perioda korišćenja vozila, motor
se prilagoÄ'ava, stoga se potroÅ¡nja ulja
ustaljuje tek nakon preÄ'enih prvih 5.000-
6.000 km
VAŽNO Potrošnja ulja zavisi od stila vož-
nje kao i od uslova u kojim se vozi.
VAŽNO Nakon što dodate ili zamenite
ulje, pustite motor da radi nekoliko sekundi
i sačekajte nekoliko minuta nakon što ga
isključite i proverite nivo ulja.
miki ZD

Boxer

Cviljenje ti je vjerojatno mali ležaj alternatora, onaj straga a ne kod remenice, isti problem imali na sestrinom MK1.


Potrošnja ulja ako su km originalni i auto nije zaklan može uvelike ovisiti i o ulju koje je u motoru a i dobrim dijelom se može pripisati gradskoj vožnji i stalnoj promjeni opterećenja motora, motor nikad nema konstantno niti opterećenje niti broj okretaja. Gradski auto sa 100tkm je uvijek gori od auta sa 300tkm koji je vozio otvorenu cestu. Mi kad smo kupili bratu 206-icu sa 100tkm Zagreba i okolice auto je bio po pitanju motora za otpad a nitko se nebi ni nadao, misliš si taman se razradio

Termostat je 150kn, brtva dolazi s njim, ne treba oko toga raditi drame, s rukama majstora to je 200-250kn i opet si miran.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Skroz mi promaknulo da je u motoru 20K ulje.
Jel to ulje od početka u autu ili nakdnadno?
Ja bi definitivno stavio neko 5w40 ulje, osim ak sad več nije prekasno.
Ne mora biti skupa Selenia K, može bilo koja druga poznata marka, a da piše da zadovoljava FIatovu normu

Boxer

5w40 nije za taj motor, to je motor iz 1988-e i najbolje mu paše polusintetika ako se mene pita, pogotovo kad troši ulje, 5w bi pio još i više
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

tupi kut

Citat: Mike20  u 09 Studeni 2016, 19:28:33
Skroz mi promaknulo da je u motoru 20K ulje.
Jel to ulje od početka u autu ili nakdnadno?
Ja bi definitivno stavio neko 5w40 ulje, osim ak sad več nije prekasno.
Ne mora biti skupa Selenia K, može bilo koja druga poznata marka, a da piše da zadovoljava FIatovu normu


45 000 km je na 20 k....mislim da je bivši vlasnik livao Castrol neki
miki ZD

franjo-fritz

Ovak vozim " problematicni" motor 20-20v sa 350.000km ...stedim ga jedino had stojim na semaforu...sipam total 5-40w ....svakih 7.000 izmjena od izmjene do izmjene potrosi jedva 2 dcl...tak da na ovom "alnaseru" od motora tolika potrosnja je abnormalna
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tupi kut

Promjenio akumulator    lampica od serva se vise ne pali  to jest radi normalno
miki ZD

Memphis

Probaj sa totalom 7000 ... puno je jeftiniji od Selenije a odlično odgovara Fiatu